اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

هدف این مقاله تجزیه و تحلیل تاثیر ارزش افزوده اطلاعات ایجاد شده بر طبق دو سیستم اصلی حسابداری جهت تصمیم گیری برای سرمایه گذاری , با اثر مستقیم روی بازار سرمایه شرکتهای ذکر شده می باشد. برای بدست آوردن نتایج تحقیق , اطلاعات مالی خاصی در مقاله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته شده , بعنوان مثال مجموعه ای از 65 شرکت رومانیای مذکور در بورس سهام بخارست بین سالهای 2011 و 2013. تحلیل داده ها ی بکار گرفته شده در مدلهای اقتصاد سنجی از نوشتجات , بر اساس تجزیه و تحلیل رگرسیون چندگانه صورت گرفته و و با اهداف مقاله منطبق داده شده است. 
 

ان ال پی (NLP) در دهه 70 میلادی به صورت رسمی توسط اساتید بزرگ - ریچارد بندلر و جان گریندر - پایه گذاری شد. منظور از رسمی این است که قبلا اساتیدی مثل میلتون اریکسون و فریتز پرلز و ... در این زمینه کارهایی انجام داده بودند که با این نام مطرح نبود و بیشتر در مفاهیم هیپنوتیزم و روانشناسی خانواده و بالینی نهفته بود. ان ال پی بر خلاف روش‌های کلی موفقیت طلبی و خود باوری و ... که امروزه با نام ان ال پی از ان یاد می‌شود به هیچ عنوان یک روش بدون ساختار و سلیقه‌ای نیست.

 

در سالهای اخیر، تعداد مناظرات میان اتخاذ حسابداری نقدی در مقابل حسابداری تعهدی در حسابداری دولتی در بخش عمومی مالزی درحال افزایش بوده است. این مسئله زمانی اهمیت پیدا می کند که دولت نیاز دارد تا تعیین کند که آیا در حسابداری نقدی باقی بماند یا به سوی حسابداری تعهدی حرکت کند. هدف این مطالعه تعیین میزان آمادگی کارمندان بخش عمومی مالزی در وزارت آموزش و پرورش، برای پیاده سازی حسابداری تعهدی، نگرانی های اصلی با چالش های حرکت در راستای حسابداری تعهدی است. نتایج بدست آمده از این بررسی نشان می دهد که کارمندان حسابداری برای پیاده سازی حسابداری تعهدی آماده هستند و مایل به حرکت به سوی حسابداری تعهدی می باشند.
 

یکی از قدیمی ترین و بدترین مشکلات و معضلاتی که کاربران رایانه همواره با آن درگیر بوده و از آن رنج برده اند، از بین رفتن یا آسیب دیدن اطلاعات شخصی یا کاری توسط انواع ویروس‌ها یا بدافزارها بوده و این مشکل با ظهور موبایل، تبلت و سایر ابزارهای هوشمند، دامنه گسترده تری هم پیدا کرده است. اما از آنجا که نوع خاصی از ویروس‌ها یا نرم‌افزارهای مخرب، با بهترین ضدویروس‌ها و نرم‌افزارهای امنیتی قابل شناسایی نیستند و ما آنها را با عنوان باجگیر (RansomWare) می‌شناسیم، بهتر است راه های مقابله با آن را نیز بشناسیم.

 

اصلی ترین هدف ازحسابداری بخش عمومی بعنوان یک امین، پشتیبانی و مدیریت وجوه مردم و تخلیه مسئولیت پاسخگویی میباشد. حسابداری صندوق بعنوان یک اقدام منطقی در جهت خدمت، همانند یک حربه کنترل قابل اعتماد در راستای وصول چنین اهدافی است. با تاکید بر حسابداری تعهدی که در سنجش و اندازه گیری عملکرد فعالیت های دولتی خیلی قابل اعتمادتر از حسابداری نقدی است. این مقاله سعی دارد ارتباط حسابداری صندوق را در پذیرش مطرح حسابداری تعهدی توسط دولت فدرال مالزی را مورد ارزیابی قرار دهد. بنابرین، اهداف این مقاله فراهم ساختن مدارک و شواهد نوشتاری برای پشتیبانی از تناسب حسابداری صندوق برای پذیرش مبنای تعهدی گزارش های مالی در دولت مالزی میباشد
 

اصولا شرکت های بزرگ که همواره گردش مالی و کاری فراوان و تعدد نیروی انسانی و واحدهای متعدد دارند، دارای دغدغه های زیادی از جمله مدیریت منابع هستند. مدیریت منابع انسانی و مدیریت امور مالی از جمله موارد بسیار مهم و کلیدی در این دغدغه ها هستند که غافل شدن از هر یک از این موارد ضربات جبران ناپذیری به سیستم وارد می کند. لذا مدیریت این موارد با استفاده از سیستم های نرم افزاری قالب اعتماد و معتبر در چارچوب ERP بسیار دارای اهمیت است و نیاز به استفاده از سیستم های ERP را در این نوع سازمان ها به شکل ویژه ای نمود پیدا می کند.
 

با شروع اول ژانویه سال 2015، تمام نمایندگی های دولتی مجبور به اجرای اصول تعهدی شده بودند. هدف از این مطالعه، فراهم آوردن نتایج مسائل حال حاضر و مسائلی که در آینده از معرفی حسابداری تعهدی در واحدهای محلی دولتی می باشد. این مطالعه روشهای ترکیبی را مورد استفاده قرار داده است. نتایج، اطلاعات جمع آوری شده از طریق روش بررسی کمی، نشان می دهد که 68.8 درصد از 25 بخش در پالم بنگ (شهری در اندونزی) حسابداری تعهدی را در صورت های مالی خود اجرا می کنند. نتایج مصاحبه ها که روش جمع آوری اطلاعات کیفی است نشان دهنده ی وجود مشکلاتی است.
 

استقرار ERP در سازمان ها بصورت صحیح به نحوی که نتیجه دلخواه داشته و پس از استقرار، رشد و بالندگی سازمان را به همراه داشته باشد، یکی از دغدغه های بزرگ و مهم مدیریتی است که ناشی از مشاهده شکست مجموعه های مختلف در پیاده سازی سیستم ERP بوده و ترس و دودلی برای مدیران تصمیم گیر را به همراه دارد. در این اینفوگرافیک تخصصی بصورت ساده و گویا فاکتورهای کلیدی در پیاده سازی و استقرار موفق ERP را شرح داده ایم تا نقشه راهی برای اجرای موفقیت آمیز ERP باشد.
 

اجرای موفقیت آمیز برنامه ریزی منابع سازمانی ERP یک ضرورت میباشد. در دنیای تجارت رقابتی و جهانی امروز برنامه ریزی منابع سازمانی یکی از ابزارهای اصلی برای بچنگ آوردن گوی رقابت در تجارت میباشد. برنامه ریزی منابع سازمانی برای سیاستگزاران و گردانندگان یک موسسه به جهت بالا بردن کارایی و اثربخشی شرکت، یک زیر بنا و شالوده برای خلق و حفظ و نگهداری تجارت میباشد.
 

می دانیم که بر اساس آمار، هر ایرانی سالانه 13 کیلوگرم کاغذ مصرف می کند که در کل رقمی برابر 910 میلیون کیلوگرم می شود. از طرف دیگر، برای تولید هر تن کاغذ باید 17 درخت تنومند قطع شود که با یک حساب در سال بیش از 15 میلیون درخت قطع می شود. در کشور، اقدامات بسیاری چه از سوی مردم و چه ارگان ها می توان انجام داد تا هر روز یک درخت کمتر قطع کرد. در ادامه نگاه مجددی به مقوله ی مهم و حیاتی درخت می اندازیم.
 

بازار رقابتی روز افزون امروز، شدیداً نیازمند این است که شرکت‌ها برای حفظ جایگاه و موقعیت کنونی خود در این صنعت، با استفاده از داده‌ها تصمیم های تجاری هدفمندی را اتخاذ نمایند. یکی از پویا ترین روش‌ها برای یک سازمان که بتواند بعنوان یک رقیب اصلی در صدر بماند، بهره گیری از نفوذ قدرت داده‌های شرکت برای فراهم نمودن اشتباه سهوی بزرگتر و تقدیم عملیات تجاری تحلیلی محور میباشد.
 

از آنجایی که همه کسب و کارها فارغ از ابعاد و مقیاس، در واقع بنگاه های اقتصادی ای هستند که گردش صحیح مالی، اساس و پایه تشکیل و بقای آنهاست و متاسفانه بسیاری از تازه کاران علاقه مند از این بخش مهم غافل هستند و عمده شکست ها و ضرر و زیان ها به دلیل همین غفلت اتفاق می افتد، لذا تصمیم گرفتیم با ارائه سلسله مقالات آموزشی ساده، سهم کوچکی در رفع این اشکال داشته باشیم، بنابراین در غالب یک سلسله مقالات مرتبط و منظم نسبت به آموزش شما به زبان ساده تلاش خواهیم کرد.
 

ما مردی را که نامش ویجای بود در کنفرانسی که او و من قرار بود سخنرانی کنیم ملاقات کردیم . تقریبا شش ماه بعد، از او شنیدیم: ویجای پشت تلفن گفت: «خب میخوام بدونی، من دیگه اونجا نیستم» و ما پرسیدیم «داستان چیه ؟ وقتی ما تو را دیدیم عاشق کارت بودی» ویجای گفت: «من عاشق کاری بودم که فکر میکردم دارم، کاری که بخاطرش مصاحبه شدم، اون کار هیچوقت جامه عمل بخودش نپوشید. شرکت سعی میکنه علائمش را عوض کنه، اما سخته»

سرویس Google Apps یکی از خدمات گوگل است که به کاربر اجازه می دهد با استفاده از یک دامنه اختصاصی (Domain) برخی از محصولات و خدمات گوگل را بصورت سفارشی و شخصی سازی شده در اختیار داشته و بر اساس آن با استفاده از سرویس های رایانش ابری گوگل ، اقدام به تولید نرم افزار و سرویس های نرم افزاری نماید.

برخی از ابزار و سرویس های گوگل نظیر پست الکترونیک (Gmail) ، تقویم (Calendar) ، فضای نامحدود (Google Drive) ، آفیس (Google Docs) ، چت آنلاین متنی و صوتی و تصویری (Google Hangouts) و ده ها سرویس دیگر به کاربر این امکان را می دهد تا بهترین نوع خدمات را در بهترین وضعیت دسترسی و سرعت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. برای مثال سرویس Gmail که در حالت عادی ایمیل شما را بصورت این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارائه می کند ، در این حالت در صورتیکه دامنه شما hesabrayan.com باشد ، ایمیل شما را بصورت این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با تمام امکانات Gmail روی دامنه و سایت شما ارائه می نماید که البته روی این سرویس دیگر از تبلیغات مزاحم خبری نیست.

لازم به توضیح است این سرویس به مدت 30 روز رایگان بوده و پس از آن بصورت شارژ ماهیانه یا سالیانه ، قابل استفاده می باشد. البته گوگل از فعالیت های آموزشی و خدمات عام المنفعه حمایت کرده و این سرویس را به رایگان در اختیار این نوع فعالیت ها قرار میدهد. تعریف خدمات آموزشی و عام المنفعه می بایست مطابق تعاریف استاندارد مورد تایید گوگل باشد. همچنین این سرویس گوگل علاوه بر پشتیبانی های رایج از پشتیبانی 24 ساعته تلفنی برخوردار بوده که کل هفته بدون تعطیلی پاسخگوی کاربران می باشد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با جزئیات این سرویس می توانند به آدرس http://www.google.com/enterprise/apps/business مراجعه نمایند.

درخواست دمو