اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

امروزه بازار کار نرم افزار حسابداری بسیار گسترده شده است و حسابداری تعهدی و مدیریت مالی از بخش های مهم و اساسی در سیستم حسابداری هر سازمان محسوب می شود. حسابداری انواع مختلفی دارد و آموزش و استفاده از برنامه حسابداری در سازمان ها امری ضروری است.

هدف این مقاله تجزیه و تحلیل تاثیر ارزش افزوده اطلاعات ایجاد شده بر طبق دو سیستم اصلی حسابداری جهت تصمیم گیری برای سرمایه گذاری , با اثر مستقیم روی بازار سرمایه شرکتهای ذکر شده می باشد. برای بدست آوردن نتایج تحقیق , اطلاعات مالی خاصی در مقاله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته شده , بعنوان مثال مجموعه ای از 65 شرکت رومانیای مذکور در بورس سهام بخارست بین سالهای 2011 و 2013. تحلیل داده ها ی بکار گرفته شده در مدلهای اقتصاد سنجی از نوشتجات , بر اساس تجزیه و تحلیل رگرسیون چندگانه صورت گرفته و و با اهداف مقاله منطبق داده شده است. 
 

در سالهای اخیر، تعداد مناظرات میان اتخاذ حسابداری نقدی در مقابل حسابداری تعهدی در حسابداری دولتی در بخش عمومی مالزی درحال افزایش بوده است. این مسئله زمانی اهمیت پیدا می کند که دولت نیاز دارد تا تعیین کند که آیا در حسابداری نقدی باقی بماند یا به سوی حسابداری تعهدی حرکت کند. هدف این مطالعه تعیین میزان آمادگی کارمندان بخش عمومی مالزی در وزارت آموزش و پرورش، برای پیاده سازی حسابداری تعهدی، نگرانی های اصلی با چالش های حرکت در راستای حسابداری تعهدی است. نتایج بدست آمده از این بررسی نشان می دهد که کارمندان حسابداری برای پیاده سازی حسابداری تعهدی آماده هستند و مایل به حرکت به سوی حسابداری تعهدی می باشند.
 

اصلی ترین هدف ازحسابداری بخش عمومی بعنوان یک امین، پشتیبانی و مدیریت وجوه مردم و تخلیه مسئولیت پاسخگویی میباشد. حسابداری صندوق بعنوان یک اقدام منطقی در جهت خدمت، همانند یک حربه کنترل قابل اعتماد در راستای وصول چنین اهدافی است. با تاکید بر حسابداری تعهدی که در سنجش و اندازه گیری عملکرد فعالیت های دولتی خیلی قابل اعتمادتر از حسابداری نقدی است. این مقاله سعی دارد ارتباط حسابداری صندوق را در پذیرش مطرح حسابداری تعهدی توسط دولت فدرال مالزی را مورد ارزیابی قرار دهد. بنابرین، اهداف این مقاله فراهم ساختن مدارک و شواهد نوشتاری برای پشتیبانی از تناسب حسابداری صندوق برای پذیرش مبنای تعهدی گزارش های مالی در دولت مالزی میباشد
 

با شروع اول ژانویه سال 2015، تمام نمایندگی های دولتی مجبور به اجرای اصول تعهدی شده بودند. هدف از این مطالعه، فراهم آوردن نتایج مسائل حال حاضر و مسائلی که در آینده از معرفی حسابداری تعهدی در واحدهای محلی دولتی می باشد. این مطالعه روشهای ترکیبی را مورد استفاده قرار داده است. نتایج، اطلاعات جمع آوری شده از طریق روش بررسی کمی، نشان می دهد که 68.8 درصد از 25 بخش در پالم بنگ (شهری در اندونزی) حسابداری تعهدی را در صورت های مالی خود اجرا می کنند. نتایج مصاحبه ها که روش جمع آوری اطلاعات کیفی است نشان دهنده ی وجود مشکلاتی است.
 

این مقاله هوش اجتماعی کسب و کار را معرفی می کند و با مثالی تجربی، از این روش نظری حمایت می کند. موضوع مباحثه پیش رو ارائه قالبی برای تعریف یک منظر اجتماعی است که در آن داده های اجتماعی در شمای انبار داده ها مدل سازی می شود، واضح است که داده های اجتماعی تنها منبع داده های زنجیره ارزش هوش اجتماعی نیست؛ اما منظری جدید برای تصمیم گیرندگان به شمار می آید.
 

چالاکی عاملی برای موفقیت در عرصه تولید در جهان امروزی در حال تغییر و تحول بوده و بدنبال کارکنانی است که عملکرد و عکس العمل های خود را در هنگام آشفتگی بسرعت رصد مینمایند . بنابراین فراهم آوری اطلاعات جامع در تمام سطوح سلسله مراتبی ضروری میباشد. با اینحال با وجود سیستمهای IT بعنوان مثال سیستمهای اجرایی تولید , اطلاعاتی را که کارگران در کارگاهها به آن نیازم دارند را بندرت مورد توجه قرار میدهند . این باعث ناهماهنگی هایی در اوقات انتظار , انعطاف پذیری و ارتباطات پر هزینه میگردد .برای پرداختن به این معضلات , ما داشبورد پروسه عملیاتی برای تولید را (Operational Process Dashboard Manufacturing) را که یک داشبورد متحرک برای کارگران کارگاه هاست (OPDM) را تقدیم میکنیم . ما نیازهای اطلاعاتی پروسه محور را مشخص کرده , خدمات داشبورد فنی را ایجاد نموده و ملزومات IT را برای انجام کار تعریف میکنیم.
 

اهداف یک موسسه مستقل اقتصادی خیلی گوناگون است. بطور کل با دنبال کردن برخی از اهداف با جنبه های گوناگون فعالیتی که انجام میدهد , مایل است نتایج خود را به حداکثر برساند. سازمان ها برای اینکه قادر باشند به این اهدافشان دست پیدا کنند, با سپردن وظایف به مراکز مسئولیتی گوناگون که بایستی به انجام برسد ساختار های گوناگونی را مدیریت می نمایند.
 

مدیریت منابع انسانی سبز , که بر اساس حرکت سبز حمایت از محیط زیست و نجات سیاره زمین از بلاهای آینده میباشد , "مگنا کارتا" Magna Carta یا همان فرمان کبیر , برای محیط زیست در اولین کنفرانس بین المللی سازمان ملل متحده که در سال 1972 در استکهلم برگزار گردید , اعلان گردید و در آن گفته شد که دفاع از محیط زیست و پیشرفت آن برای نسل امروز و فردا هدفی ضروری برای نوع بشر می باشد.
 

بطور کلی سازمان‌ها، میزان قابل توجهی از منابع را در اجرای سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی و هوش تجاری سرمایه‌گذاری می نمایند. در محیط رقابتی امروزی در حوزه پیچیده BI و ERP، این سیستم‌ها به ابزارهای راهبردی کارایی تبدیل شده‌اند که بطور مستقیم بر موفقیت اجرای هر پروژه اثرگذارند. اما متاسفانه توجه کمی به یکپارچه سازی سیستم‌های BI و ERP و ایجاد سیستم BIERP شده است. جالب اینجاست که در خصوص یکپارچه سازی این دو سیستم، برخلاف کشورهای توسعه یافته، مطالعات فراوانی در کشورهای درحال توسعه انجام پذیرفته است.
 

اجرای موفقیت آمیز برنامه ریزی منابع سازمانی ERP یک ضرورت میباشد. در دنیای تجارت رقابتی و جهانی امروز برنامه ریزی منابع سازمانی یکی از ابزارهای اصلی برای بچنگ آوردن گوی رقابت در تجارت میباشد. برنامه ریزی منابع سازمانی برای سیاستگزاران و گردانندگان یک موسسه به جهت بالا بردن کارایی و اثربخشی شرکت، یک زیر بنا و شالوده برای خلق و حفظ و نگهداری تجارت میباشد.
 

بازار رقابتی روز افزون امروز، شدیداً نیازمند این است که شرکت‌ها برای حفظ جایگاه و موقعیت کنونی خود در این صنعت، با استفاده از داده‌ها تصمیم های تجاری هدفمندی را اتخاذ نمایند. یکی از پویا ترین روش‌ها برای یک سازمان که بتواند بعنوان یک رقیب اصلی در صدر بماند، بهره گیری از نفوذ قدرت داده‌های شرکت برای فراهم نمودن اشتباه سهوی بزرگتر و تقدیم عملیات تجاری تحلیلی محور میباشد.
 

ما مردی را که نامش ویجای بود در کنفرانسی که او و من قرار بود سخنرانی کنیم ملاقات کردیم . تقریبا شش ماه بعد، از او شنیدیم: ویجای پشت تلفن گفت: «خب میخوام بدونی، من دیگه اونجا نیستم» و ما پرسیدیم «داستان چیه ؟ وقتی ما تو را دیدیم عاشق کارت بودی» ویجای گفت: «من عاشق کاری بودم که فکر میکردم دارم، کاری که بخاطرش مصاحبه شدم، اون کار هیچوقت جامه عمل بخودش نپوشید. شرکت سعی میکنه علائمش را عوض کنه، اما سخته»

در بازار به شدت رقابتی امروز، اجرای نرم افزاری برای ساده سازی فرآیندهای عملیاتی می تواند اختلاف بین کسب و کارهایی که درصدد حفظ بقا هستند با کسب و کارهای در حال پیشرفت را بارزتر سازد. نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی یکی از جامع ترین راه حلها برای شرکتهایی است که به سازمانهای پسین با ویژگیهای درخور کسب و کارهایی از هر صنعت و اندازه نیازمندند.
درخواست دمو   درخواست دمو