اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

اجرای موفقیت آمیز برنامه ریزی منابع سازمانی ERP یک ضرورت میباشد. در دنیای تجارت رقابتی و جهانی امروز برنامه ریزی منابع سازمانی یکی از ابزارهای اصلی برای بچنگ آوردن گوی رقابت در تجارت میباشد. برنامه ریزی منابع سازمانی برای سیاستگزاران و گردانندگان یک موسسه به جهت بالا بردن کارایی و اثربخشی شرکت، یک زیر بنا و شالوده برای خلق و حفظ و نگهداری تجارت میباشد.
 

بازار رقابتی روز افزون امروز، شدیداً نیازمند این است که شرکت‌ها برای حفظ جایگاه و موقعیت کنونی خود در این صنعت، با استفاده از داده‌ها تصمیم های تجاری هدفمندی را اتخاذ نمایند. یکی از پویا ترین روش‌ها برای یک سازمان که بتواند بعنوان یک رقیب اصلی در صدر بماند، بهره گیری از نفوذ قدرت داده‌های شرکت برای فراهم نمودن اشتباه سهوی بزرگتر و تقدیم عملیات تجاری تحلیلی محور میباشد.
 

ما مردی را که نامش ویجای بود در کنفرانسی که او و من قرار بود سخنرانی کنیم ملاقات کردیم . تقریبا شش ماه بعد، از او شنیدیم: ویجای پشت تلفن گفت: «خب میخوام بدونی، من دیگه اونجا نیستم» و ما پرسیدیم «داستان چیه ؟ وقتی ما تو را دیدیم عاشق کارت بودی» ویجای گفت: «من عاشق کاری بودم که فکر میکردم دارم، کاری که بخاطرش مصاحبه شدم، اون کار هیچوقت جامه عمل بخودش نپوشید. شرکت سعی میکنه علائمش را عوض کنه، اما سخته»

ان ال پی (NLP) در دهه 70 میلادی به صورت رسمی توسط اساتید بزرگ - ریچارد بندلر و جان گریندر - پایه گذاری شد. منظور از رسمی این است که قبلا اساتیدی مثل میلتون اریکسون و فریتز پرلز و ... در این زمینه کارهایی انجام داده بودند که با این نام مطرح نبود و بیشتر در مفاهیم هیپنوتیزم و روانشناسی خانواده و بالینی نهفته بود. ان ال پی بر خلاف روش‌های کلی موفقیت طلبی و خود باوری و ... که امروزه با نام ان ال پی از ان یاد می‌شود به هیچ عنوان یک روش بدون ساختار و سلیقه‌ای نیست.

 

یکی از قدیمی ترین و بدترین مشکلات و معضلاتی که کاربران رایانه همواره با آن درگیر بوده و از آن رنج برده اند، از بین رفتن یا آسیب دیدن اطلاعات شخصی یا کاری توسط انواع ویروس‌ها یا بدافزارها بوده و این مشکل با ظهور موبایل، تبلت و سایر ابزارهای هوشمند، دامنه گسترده تری هم پیدا کرده است. اما از آنجا که نوع خاصی از ویروس‌ها یا نرم‌افزارهای مخرب، با بهترین ضدویروس‌ها و نرم‌افزارهای امنیتی قابل شناسایی نیستند و ما آنها را با عنوان باجگیر (RansomWare) می‌شناسیم، بهتر است راه های مقابله با آن را نیز بشناسیم.

 

اصولا شرکت های بزرگ که همواره گردش مالی و کاری فراوان و تعدد نیروی انسانی و واحدهای متعدد دارند، دارای دغدغه های زیادی از جمله مدیریت منابع هستند. مدیریت منابع انسانی و مدیریت امور مالی از جمله موارد بسیار مهم و کلیدی در این دغدغه ها هستند که غافل شدن از هر یک از این موارد ضربات جبران ناپذیری به سیستم وارد می کند. لذا مدیریت این موارد با استفاده از سیستم های نرم افزاری قالب اعتماد و معتبر در چارچوب ERP بسیار دارای اهمیت است و نیاز به استفاده از سیستم های ERP را در این نوع سازمان ها به شکل ویژه ای نمود پیدا می کند.
 

استقرار ERP در سازمان ها بصورت صحیح به نحوی که نتیجه دلخواه داشته و پس از استقرار، رشد و بالندگی سازمان را به همراه داشته باشد، یکی از دغدغه های بزرگ و مهم مدیریتی است که ناشی از مشاهده شکست مجموعه های مختلف در پیاده سازی سیستم ERP بوده و ترس و دودلی برای مدیران تصمیم گیر را به همراه دارد. در این اینفوگرافیک تخصصی بصورت ساده و گویا فاکتورهای کلیدی در پیاده سازی و استقرار موفق ERP را شرح داده ایم تا نقشه راهی برای اجرای موفقیت آمیز ERP باشد.
 

می دانیم که بر اساس آمار، هر ایرانی سالانه 13 کیلوگرم کاغذ مصرف می کند که در کل رقمی برابر 910 میلیون کیلوگرم می شود. از طرف دیگر، برای تولید هر تن کاغذ باید 17 درخت تنومند قطع شود که با یک حساب در سال بیش از 15 میلیون درخت قطع می شود. در کشور، اقدامات بسیاری چه از سوی مردم و چه ارگان ها می توان انجام داد تا هر روز یک درخت کمتر قطع کرد. در ادامه نگاه مجددی به مقوله ی مهم و حیاتی درخت می اندازیم.
 

از آنجایی که همه کسب و کارها فارغ از ابعاد و مقیاس، در واقع بنگاه های اقتصادی ای هستند که گردش صحیح مالی، اساس و پایه تشکیل و بقای آنهاست و متاسفانه بسیاری از تازه کاران علاقه مند از این بخش مهم غافل هستند و عمده شکست ها و ضرر و زیان ها به دلیل همین غفلت اتفاق می افتد، لذا تصمیم گرفتیم با ارائه سلسله مقالات آموزشی ساده، سهم کوچکی در رفع این اشکال داشته باشیم، بنابراین در غالب یک سلسله مقالات مرتبط و منظم نسبت به آموزش شما به زبان ساده تلاش خواهیم کرد.
 

سرویس Google Apps یکی از خدمات گوگل است که به کاربر اجازه می دهد با استفاده از یک دامنه اختصاصی (Domain) برخی از محصولات و خدمات گوگل را بصورت سفارشی و شخصی سازی شده در اختیار داشته و بر اساس آن با استفاده از سرویس های رایانش ابری گوگل ، اقدام به تولید نرم افزار و سرویس های نرم افزاری نماید.

برخی از ابزار و سرویس های گوگل نظیر پست الکترونیک (Gmail) ، تقویم (Calendar) ، فضای نامحدود (Google Drive) ، آفیس (Google Docs) ، چت آنلاین متنی و صوتی و تصویری (Google Hangouts) و ده ها سرویس دیگر به کاربر این امکان را می دهد تا بهترین نوع خدمات را در بهترین وضعیت دسترسی و سرعت در اختیار مشتریان خود قرار دهد. برای مثال سرویس Gmail که در حالت عادی ایمیل شما را بصورت این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارائه می کند ، در این حالت در صورتیکه دامنه شما hesabrayan.com باشد ، ایمیل شما را بصورت این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید با تمام امکانات Gmail روی دامنه و سایت شما ارائه می نماید که البته روی این سرویس دیگر از تبلیغات مزاحم خبری نیست.

لازم به توضیح است این سرویس به مدت 30 روز رایگان بوده و پس از آن بصورت شارژ ماهیانه یا سالیانه ، قابل استفاده می باشد. البته گوگل از فعالیت های آموزشی و خدمات عام المنفعه حمایت کرده و این سرویس را به رایگان در اختیار این نوع فعالیت ها قرار میدهد. تعریف خدمات آموزشی و عام المنفعه می بایست مطابق تعاریف استاندارد مورد تایید گوگل باشد. همچنین این سرویس گوگل علاوه بر پشتیبانی های رایج از پشتیبانی 24 ساعته تلفنی برخوردار بوده که کل هفته بدون تعطیلی پاسخگوی کاربران می باشد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با جزئیات این سرویس می توانند به آدرس http://www.google.com/enterprise/apps/business مراجعه نمایند.

کارآفرینان فعال خود را همانند اموال و دارایی های با ارزش می بینند و همواره روی خود و آینده خود از طریق یادگیری و ارتقاء دانش سرمایه گذاری می کنند. اگر شما هم تمایل دارید تا یک کارآفرین بهتر شده و کسب و کار خود را با موفقیت گسترش دهید ، برای تغییر و بهینه سازی عادت های روزانه خود وقت و انرژی صرف کنید.

در این مقاله به 15 کاری که بیشتر کارآفرینان و مدیران موفق بصورت مداوم و روزانه انجام می دهند اشاره شده است تا با مطالعه و تکرار آنها ، گام های بلندتری به سوی موفقیت بردارید.

همه کسب و کارها اعم از اینکه شخصی باشند یا سازمانی ، دولتی باشند یا خصوصی ، کوچک باشند یا بزرگ و محدود باشند یا گسترده ، نیاز دارند تا صورتحساب ها ، پرداخت ها ، هزینه ها و مراودات مالی با مشتری را ثبت و بررسی نمایند. در واقع همه ما به نوعی به حسابداری و ابزار مرتبط با آن نیاز داریم و تنها تفاوت در نیاز بین اشخاص و سازمان ها ، مقیاس و توانمندیهای نرم افزار مورد نیاز است. بسیار مهم است که هنگام تهیه یک نرم افزار حسابداری ، دقیقاً از نیاز خود آگاه باشید و بدانید که از نرم افزار مربوطه چه می خواهید. برای مثال ممکن است اشخاص یا استارت آپ ها ، همانند شرکت ها و سازمان ها ، در ابتدای شروع کسب و کار خود نیاز به ثبت و مدیریت هزینه های کارمندی و امور مربوط به کارمندان نداشته باشند ، اما زمانی که کسب و کار آنها توسعه پیدا کند و نیازمند آن باشند که امکانات مربوط به امور کارگزینی و حقوق و دستمزد نیز به نرم افزار حسابداری آنها اضافه شود ، در صورتیکه نرم افزار قابل توسعه ای را انتخاب نکرده باشند ، به مشکل خورده و مجبور به تغییر ابزار و تحمل هزینه های مالی ، انسانی و زمانی آن می شوند.
درخواست دمو   درخواست دمو