اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت ارائه کننده Opera تایید کرده که سرورهایش مورد حمله قرار گرفته است. بنابراین در صورتی که جزو کاربرانی هستید که از سرویس Opera Cloud Sync استفاده می‌کنید، باید در نظر داشته باشید که شاید اطلاعات حساس نظیر رمز عبورتان هک شده باشد و سریعاً برای تغییر آن اقدام نمائید.
 

با هک سرویس ابری Opera نام کاربری و رمزعبور کاربران به سرقت رفت
سرورهای Opera روز جمعه مورد حمله قرار گرفت، از این‌رو در صورتی که شما نیز از کاربران سرویس Cloud Sync این کمپانی باشید، احتمال به سرقت رفتن اطلاعات حساس نظیر رمزعبورتان وجود دارد. اپرا اعلام کرده که حمله مورد نظر سریعا شناسایی شده و اقدامات لازم برای جلوگیری از آن صورت گرفته است. بنابر اطلاعات ارائه شده توسط Opera، احتمال سرقت اطلاعات مخصوصا داده‌هایی از کاربرانی که از سرویس ابری Sync استفاده می‌کنند، وجود دارد. اطلاعات به سرقت رفته شامل نام‌های کاربری و رمز عبور کاربران برای ورود به حساب کاربری است.

اپرا برای جلوگیری از سرقت بیشتر اطلاعات، تمام رمزهای عبور کاربران سرویس Sync را تغییر داده و کاربران را با ارسال ایمیلی آگاه کرده است. این کمپانی توصیه کرده تا کاربران در اولین فرصت رمز عبور خود را تعییر دهند. این کمپانی همچنین توصیه کرده تا کاربران در صورت امکان رمزهای عبور سایر وب‌سایت‌ها را که در Opera Sync ذخیره کرده اند، تعویض کنند.

اگرچه رمزهای عبور به سرقت رفته کدگذاری شده هستند، اما دسترسی هکرها به رمزعبور حساب‌های کاربری و جزئیات این حساب‌ها می‌تواند به این معنی باشد که امکان رمزگشایی نیز وجود دارد. اپرا به این موضوع اشاره کرده که ۰.۵ درصد از کل کاربران اپرا از سرویس ابری اپرا سینک استفاده می‌کنند، حال آنکه همین نیم درصد شامل بیش از ۱.۷ میلیون کاربر می‌شود. در صورتی که شما نیز جزو ۳۵۰ میلیون نفر کاربر اپرا هستید که از این سرویس ابری استفاده نمی‌کنید، در این صورت نباید نگران از دست رفتن رمزعبورتان باشد.

یکی از مشکلاتی که در چنین حمله‌هایی گریبان‌گیر کاربران می‌شود، استفاده از رمزهای عبور تکراری و مشابه برای سرویس‌های متعدد است. از این‌رو توصیه می‌شود کاربران برای چند سرویس خود از نام‌های کاربری یکسان استفاده نکنند. همچنین توصیه می شود که کاربران برای هر حساب کاربری در اینترنت تا حد ممکن از اطلاعات و روش های بازیابی رمز عبور مشابه نیز استفاده نکنند.

 
درخواست دمو   درخواست دمو