راهکار ویژه مشاغل پیمانکاری

شرکت حساب رایان پارس یکی از موفق ترین شرکت های تخصصی انفورماتیک کشور با پشتوانه بیش از ۱۵ سال فعالیت در زمینه طراحی و تولید نرم افزارهای اداری ، مالی و درآمد در طول سالهای فعالیت مستمر خود با همکاری مهندسین خبره انفورماتیک و کارشناسان مجرب امور مالی و مطالعه و شناخت بازار و بهره گیری از فناوری های نوین دنیا، نرم افزارهای کاربردی و یکپارچه را تولید و به بازار عرضه نموده است.
گستردگی محصولات ، خدمات و انعطاف پذیری بالا باعث کسب رتبه یک شورای عالی انفورماتیک کشور در زمینه تولید و پشتیبانی نرم افزارهای سفارش مشتری گردید.
دامنه مشتریان شرکت بسیاری از حوزه های فعالیت در کشور از جمله شرکت ها ، بانکها ، سازمان های دولتی و خصوصی و نیمه دولتی را در بر می گیرد.
حسابداري پيمانكاري در هر نوع قرارداد كوچك و پروژه اي بزرگ و چند مليتي و ... مورد استفاده قرار مي گيرد. بر اين اساس شركت حساب رايان نرم افزار ويژه پيمانكاري را جهت اين گروه از شركت ها طراحي نموده است.
صنعت پیمانکاری از پیشینه ای به قدمت تاریخ بشر برخوردار می‌باشد. از زمان ساخته شدن اهرام در جوامع بشری گام به گام با تکامل بشری نضج یافته و سیر پیشرفت خود را داشته است.. حضور شرکتهای قدرتمند در امر مدیریت پروژه، ساختمان و نصب و همچنین دارای توان مالی و مهندسی بالا یکی از راه‌های اتمام سریعتر این پروژه‌ها و کمک به رشد اقتصادی کشور می‌باشد.
شرکت حساب رایان پارس ، دلایل موفقیت خود در عرصه تامین نرم افزار های مالی و اداری حوزه مشاغل پیمانکاری را ناشی از تقاط قوت زیر می داند:
 • محاسبه قيمت تمام شده به تفكيك پروژه و فازهاي مختلف عملياتي
 • امكان ايجاد كدينگ حساب ، كالا و پروژه ها بصورت ساختار درختي و N سطحي
 • امكان تبادل اطلاعات بين دفتر مركزي و سايت پروژه به صورت ONLINE و OFFLINE
 • اتوماسيون كامل گردش اطلاعات بين واحدهاي مختلف
 • محاسبه صورت وضعيت ، استهلاك پيش پرداخت ، پيگيري قرارداد ، ثبت تضامين و ...
 • امكان كنترل و آلارم اقلام مصرفي در هر پروژه
 • تهيه گزارشات جامع مديريتي و امكان ذخيره با فرمتهاي EXCEL ، XML و ...
 • امكان بودجه بندي عملياتي براي پروژه هاي مختلف و تامين اعتبار
 • امكان دريافت گزارش منابع و مصارف در رابطه با هر پروژه و مقايسه با دوره هاي مالي مختلف
 • امكان ثبت اتوماتيك سند حقوق به تفكيك پروژه ها
 • امكان محاسبه استهلاك دارايي هاي سرمايه اي به تفكيك پروژه
 • ثبت و نگهداري رخدادهاي سيستمي وابسته به هر كاربر


قابلیت های راهکار ويژه مشاغل پیمانکاری عبارتند از :
 

۱) محاسبه قيمت تمام شده به تفكيك پروژه و فازهاي مختلف عملياتي
به دليل اهميت محاسبه قيمت تمام شده پروژه براي مديران ارشد سازمان جهت برنامه ريزي و تعيين سياست هاي لازم ، نرم افزار محاسبان . نت با طراحي ساختار كدينگ حساب ها و پروژه ها و با توجه به ورودي و خروجي هاي مربوط به هر پروژه اقدام به محاسبه قيمت تمام شده هر پروژه مي نمايد . چنانچه شركت داراي پروژه هاي متعددي باشد ، اين محاسبات بصورت تفكيكي قابل ارايه خواهد بود.
۲) امكان ايجاد كدينگ حساب ، كالا و پروژه ها بصورت ساختار درختي و N سطحي
يكي از قابليت هاي سيستم محاسبان . نت امكان طراحي و ايجاد كدينگ حسابداري و كالاهاي انبار بدون محدوديت در سطوح مختلف مي باشد به نحوي كه كاربر مي تواند بر اساس نياز ، به صورت N سطحي كدينگ مورد نظرش را تعريف نمايد . اين مورد در تعريف پروژه ها نيز تعميم داده شده و امكان تعريف ساختار پروژه ها به صورت درختي و N سطحي وجود دارد.
۳) امكان تبادل اطلاعات بين دفتر مركزي و سايت پروژه به صورت ONLINE و OFFLINE
با توجه به اينكه معمولا بين دفتر مركزي و سايت انجام پروژه فاصله مكاني وجود دارد ، يكي از دغدغه هاي مديران نحوه ارتباط بين آن ها مي باشد . شركت حساب رايان براي حل اين مشكل امكان ارتباط به صورت ONLINE را فراهم نموده است . علاوه بر آن امكان ارتباط OFFLINE و انتقال اطلاعات به دفتر مركزي نيز وجود دارد .
۴) اتوماسيون كامل گردش اطلاعات بين واحدهاي مختلف
به دليل يكپارچگي سيستم ها امكان گردش كار و كارتابل گرداني در سيستم وجود دارد . با اين امكان ضمن پيگيري كار در هر مرحله ، ديگر نيازي به سيستم هاي قديمي و دستي وجود نخواهد داشت .
۵) محاسبه صورت وضعيت ، استهلاك پيش پرداخت ، پيگيري قرارداد ، ثبت تضامين و ...
در سيستم كنترل قرارداد ها محاسبه صورت وضعيت ، استهلاك پيش پرداخت ، پيگيري قرارداد در هر مرحله از انجام ، ثبت تضامين و آلارم هاي مربوطه در ارتباط با اتمام ، پيگيري ، تضامين ، مالي و ... قابل محاسبه و پيگيري مي باشد . ضمن آن كه محاسبه كسور و اضافات قانوني هر صورت وضعيت به صورت اتوماتيك قابل انجام مي باشد . و نيز امكان صدور سند اتوماتيك پيش بيني شده است .
۶) امكان كنترل و آلارم اقلام مصرفي در هر پروژه
به جهت جلوگيري از خطاي كاربري و نيز كنترل اقلام مصرفي در هر پروژه ، امكان كنترل و آلارم به كاربر در هنگام صدور حواله خروج از انبار در سيستم ايجاد شده است .
۷) تهيه گزارشات جامع مديريتي و امكان ذخيره با فرمتهاي EXCEL ، XML و ...
در نرم افزار محاسبان . نت براي تهيه گزارشات جامع از نرم افزار Crystal Report استفاده شده و امكان گزارش سازي مطابق درخواست كاربر در سيستم وجود دارد . ضمن آن كه در كليه گزارشات امكان ذخيره سازي با فرمت هاي Excel و Xml و ... وجود دارد . همچنين در تهيه گزارشات محدوديت تاريخي و دوره مالي وجود نداشته و كاربر مي تواند در هر محدوده تاريخي به تهيه گزارش اقدام نمايد . گزارش ماتريسي و مقايسه اي پروژه هاي مختلف بصورت سطري و ستوني نيز از گزارشات پر كاربرد سيستم مي باشد .
۸) امكان بودجه بندي عملياتي براي پروژه هاي مختلف و تامين اعتبار
در سيستم بودجه و اعتبارات ، امكان ثبت بودجه عملياتي به تفكيك پروژه ها و تامين اعتبار و صدور اسناد مالي مربوطه در حسابداري و نيز گزارشات مربوطه پيش بيني شده است .
۹) امكان دريافت گزارش منابع و مصارف در رابطه با هر پروژه و مقايسه با دوره هاي مالي مختلف
در سيستم خزانه داري امكان تهيه گزارش منابع و مصارف در رابطه با هر پروژه و به تفكيك و امكان مقايسه با دوره هاي مالي مختلف پيش بيني شده است . ضمن اينكه امكان توزيع در فرم هاي دريافت و پرداخت ايجاد شده و كاربر مي تواند جزييات دريافت و يا پرداخت انجام شده را مشخص نمايد .
۱۰) امكان ثبت اتوماتيك سند حقوق به تفكيك پروژه ها
در سيستم حقوق و دستمزد محاسبان . نت علاوه بر ثبت اطلاعات كارگزيني افراد و امكان ورود اطلاعات كاركرد بصورت دستي و يا از دستگاه كارت ساعت ، تهيه فايلهاي مربوط به دارايي و تامين اجتماعي و بانك و ساير امكانات مربوطه ، امكان صدور سند حقوق به تفكيك پروژه ها با توجه به Time Sheet پروژه در سيستم ايجاد گرديده است .
۱۱) امكان محاسبه استهلاك دارايي هاي سرمايه اي به تفكيك پروژه
در سيستم اموال امكان محاسبه استهلاك دارايي ها به تفكيك هر پروژه و صدور سند مربوطه در سيستم مالي وجود دارد . ضمن آنكه پيش بيني بيمه اموال ، بازرسي ، نقل و انتقال ، تغيير وضعيت و ... در سيستم انجام شده است.
۱۲) ثبت و نگهداري رخدادهاي سيستمي وابسته به هر كاربر
از نكات كليدي نرم افزار مي توان به ثبت كليه رخدادهاي هر سيستم اشاره نمود . هر كاربري كه در سيستم فعاليتي انجام دهد ( اعم از ايجاد ، اصلاح ، حذف ، گزارش گيري و ... ) در Log سيستم ثبت مي شود كه مدير سيستم دسترسي مشاهده به آن را دارا مي باشد .