اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

مدیریت عملكرد سازمان یك فرآیندو روش است كه یك رویكرد یكپارچه برای برنامه ریزی كسب و كار، بودجه بندی و پیش بینی امور مالی،فروش، بازاریابی, عملیات و منابع انسانی را فراهم می‌كند. هرگاه پیاده سازی شود، استراتژی‌های سازمان را به برنامه ها و اجراهایشان ارتباط می‌دهد، بنابراین به سازمان‌ها كمك می‌كند تا موفق شوند. تعدادی از تعاریف و شرایط رقابت برای مدیریت عملكرد سازمان وجود دارد. برخی از شرایط رقابتی عبارتند از: مدیریت عملكرد كسب و كار، مدیریت عملكرد سازمانی، مدیریت عملكرد مالی. ما مدیریت عملكرد سازمان  را ترجیح میدهیم زیرا این برنامه گسترده ای از شركت را نشان می‌دهد. برای حمایت از آن، مدیریت عملكرد سازمان شامل فرآیندهای مدیریت زیر است:

تنظیم هدف و تعریف مدل كسب و كار

بودجه بندی، برنامه ریزی و پیش بینی

یكپارچه كردن نتایج و بستن كتابها به صورت دوره‌ای

گزارش نتایج برای ذینفعان داخلی و خارجی

تجزیه و تحلیل عملكرد در مقابل، برنامه، سالهای گذشته، در سراسر بخش‌ها و محصولات

سپس مدلسازی مجدد- ایجاد سناریوها

مدیریت عملكرد سازمان در مقابل هوش تجاری:

 اغلب مردم مدیریت عملكرد سازمان را به عنوان مترادف با هوش تجاری می‌دانند. اگرچه مهم است كه توجه داشته باشیم كه هوش تجاری یك عامل جدایی ناپذیر از مدیریت عملكرد سازمان است و به خودی خود یك استراتژی نیست. هوش تجاری یك اصطلاح است كه تكنولوژی مورد استفاده برای دسترسی، بررسی و گزارش داده های مفید برای سازمان را معرفی می‌كند و دربرگیرنده طیف وسیعی از برنامه های كاربردی شامل گزارشگیری، كوئری‌ها، فرآیندهای تجزیه و تحلیل آنلاین، جستجو، كارت‌های امتیازی، تجسم داشبوردها، و غیره كه به نقشه سازمان‌ها كمك می‌كند عملكردشان را به شیوه‌ای بهتر نشان دهد.

چرا مدیریت عملكرد سازمان مهم است؟

مطالعات اخیر نشان داده است كه اجرای استراتژی امروزه بخش اصلی تمركز مدیران ارشد می‌باشد و مدیریت عملكرد سازمان یك راه برای كمك به تضمین اینكه استراتژی‌هایتان اجرا شده است، می‌باشد. با یكپارچه سازی اهداف سازمانی، معیارها، پروژه ها، شركت شما همتراز الویت‌های استراتژیك می‌باشد و می‌تواند بر كسب و كار تمركز كند.

مدیریت عملكرد سازمان برای چه كسانی مهم است؟

مدیریت عملكرد سازمان برای هر شركتی مهم است، اما به خصوص كسانی كه:

طرح‌ریزی مجدد بودجه(تعییر بودجه)

كاهش هزینه ها

هماهنگی بهتر شاخص‌های عملكردی مهم(KPI)

ارتقا استراتژی‌های سازمان

بهبود فرآیند برنامه ریزی مالی

مزایای كسب و كار از نرم‌افزار مدیریت عملكرد سازمان ابری چیست؟

نرم افزار مبتني بر ابر مديريت عملكرد سازمان، بر اساس نرم افزار سنتي مديريت عملكرد سازمان(EPM) ساخته شده و باعث ايجاد آسانتر و سريعتر استقرار، كاهش هزينه هاي مالك، افزايش سرعت نوآوري، و پشتيباني از بهبود همكاري در سراسر سازمان شده است. به سازمان‌ها براي اتوماتيك كردن وظايف دستي، تسريع فرآيندهاي مهم مالي  كمك مي‌كند و بهترين هماهنگي را بين مالي و عمليات نتيجه مي‌دهد.

نتيجه گيری:

مديريت عملكرد سازمانيك اصطلاح چتري است كه متدولوژي، معيارها، فرآيندها و سيستم‌هاي مورد استفاده براي پايش و مديريت عملكرد كسب و كار سازمان را توصيف مي‌كند. شركت‌ها بايد آمادگي ارزيابي مديريت عملكرد سازمان از مهارت‌هاي داخلي خود مانند توانايي‌شان براي توسعه مدل‌هاي سودبخشي و درك فرآيندهاي مهم مالي را انجام دهند. ارزيابي ممكن است نياز به ايجاد سرمايه‌گذاري در آموزش مديريت عملكرد سازمان، گواهينامه ها و آموزش قبل از شروع يك سازمان براي استقرار سيستم مديريت عملكرد سازمان اشاره كند.

Image

پربازدیدترین مقالات

درخواست دمو   درخواست دمو