اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

پلت فرم به عنوان خدمت یك محیط كامل توسعه و پیاده سازی در ابر است، با منابعی كه شما را قادر به ارائه همه چیز از برنامه های ساده مبتنی بر ابر ساده  تا برنامه های سازمانی پیچیده می سازد. شما به منابع مورد نیاز ارائه دهنده خدمات ابری بر اساس میزان مصرف مبلغی را پرداخت می‌كنید و از طریق یك اتصال اینترنت ایمن به آنها دسترسی پیدا می‌كنید. همانند زیرساخت به عنوان یك خدمت، پلت فرم به عنوان خدمت هم شامل زیرساخت، سرورها، ذخیره سازی و شبكه می‌باشد. هم‌چنین میان افزار، ابزارهای توسعه، خدمات هوش تجاری، سیستم‌های مدیریت پایگاه داده و موارد دیگر. پلت فرم به عنوان خدمت برای پشتیبانی كامل چرخه عمر برنامه های وب طراحی شده است: ساخت، آزمایش، گسترش، مدیریت و بروزرسانی. پلت فرم به عنوان خدمت به شما این امكان را می‌دهد كه از هزینه ها و پیچیدگی خرید و مدیریت مجوزهای نرم افزاری، زیرساخت اساسی برنامه ها و میان افزار یا ابزار توسعه و سایر دوری نمایید. شما برنامه ها و خدماتی را كه توسعه می‌دهید، مدیریت كنید و ارائه دهنده خدمات ابری معمولا سایر امور را مدیریت می‌كند.

پلت فرم به عنوان خدمت در مقابل زیرساخت به عنوان خدمت و نرم افزار به عنوان خدمت:

پلت فرم به عنوان خدمت یكی از سه دسته اصلی خدمات محاسبات ابری است، دو مورد دیگر نرم افزار به عنوان خدمت و زیرساخت به عنوان خدمت می‌باشد. با زیرساخت به عنوان خدمت، ارائه دهنده یك زیرساخت اساسی، ذخیره سازی و زیرساخت شبكه ای را به همراه لایه مجازی سازی فراهم می‌كند. سپس كاربران باید ماشین‌های مجازی را نصب كنند، سیستم‌های عملیاتی، برنامه ها و داده ها را پشتیبانی كنند و تمام پیكربندی و مدیریت مربوط به آن وظایف را مدیریت كنند. با پلت فرم به عنوان یك خدمت، ارائه دهنده حجم بیشتری از برنامه ها را به نسبت ارائه دهندگان زیرساخت به عنوان خدمت ارائه می‌دهد. به اضافه سیستم های عملیاتی، میان افزار(مانند پایگاه داده)و سایر نیازهای زمان اجرا در محیط ابر. با نرم افزار به عنوان خدمت ارائه دهنده تعداد زیادی برنامه كامل ارائه می‌دهد. كاربران به سادگی وارد سیستم می‌شوند و از برنامه ها كه به طور كامل بر روی زیرساخت ارائه دهنده اجرا می شود، استفاده می‌كنند.

مزایای پلت فرم به عنوان خدمت:

با تحویل زیرساخت به عنوان خدمت، پلت فرم به عنوان خدمت مزایای مشابه به زیرساخت به عنوان خدمت را پیشنهاد می‌دهد. اما ویژگی‌های اضافی آن- میان افزار، ابزار توسعه و سایر ابزارهای كسب و كار- به شما مزایای زیادی می‌دهد:

  1. كوتاه كردن زمان كدنویسی:

ابزار توسعه پلت فرم به عنوان خدمت می‌تواند زمان لازم برای كدنویسی برنامه های جدید با اجزای برنامه های كدنویسی شده از پیش در درون پلت فرم تعبیه شده، مانند جریان كار، سرویس‌های مدیریتی، ویژگی های امنیتی، جستجو و غیره را كاهش دهد.

  1. اضافه كردن امكانات توسعه بدون اضافه كردن كارمندان:

پلت فرم به عنوان خدمت می تواند به تیم توسعه توانایی های جدید بدون نیاز به اضافه كردن كاركنانی كه مهارت‌های لازم را دارند به شما ارائه می‌دهد.

  1. توسعه پلت فرم‌های چندگانه به راحتی- شامل موبایل:

برخی از ارائه دهندگان خدمات به شما گزینه‌های توسعه برای پلت فرم‌های چندگانه، مانند رایانه، دستگاههای تلفن همراه و مرورگرها می‌دهند و برنامه های متقابل پلت فرم را سریع تر و ساده تر برای توسعه ایجاد می‌كنند.

  1. استفاده از ابزارهای پیچیده:

مدل پرداخت براساس میزان مصرف آن را برای افراد یا سازمانها جهت استفاده نرم‌افزارهای توسعه پیچیده و هوش تجاری و ابزارهای تجزیه و تحلیل ممكن می سازد كه بدون داشتن قدرت مالی برای خرید كامل آنها امكان پذیر نمی باشند.

  1. پشتیبانی تیم‌های توسعه یافته از لحاظ جغرافیایی:

چون محیط توسعه از طریق اینترنت قابل دسترسی است، تیم توسعه می‌توانند با هم در پروژه‌ها كار كنند حتی زمانیكه اعضای تیم در مكان‌های دور افتاده هستند.

  1. مدیریت كارآیی برنامه چرخه عمر:

پلت فرم به عنوان خدمت تمام توانایی‌هایی را كه شما نیاز دارید برای پشتیبانی كامل چرخه عمر برنامه وب فراهم می‌كند. ساخت، آزمایش، گسترش، مدیریت و بروزرسانی در محیط یكپارچه یكسان.

مزایا و معایب پلت فرم به عنوان خدمت:

مزیت اصلی پلت فرم به عنوان خدمت برای كاربران سادگی و راحتی است كه ارائه دهنده پلت فرم به عنوان خدمت بسیاری از زیرساخت ها و سایر خدمات فناوری اطلاعات را فراهم می‌كندكه كاربران می‌توانند از طریق مرورگر به آن دسترسی پیدا كنند. ارائه دهندگان پلت فرم به عنوان خدمت با شیوه پرداخت براساس دسترسی به شما دسترسی استفاده می‌دهند، مدلی كه بسیاری از سازمان های بزرگ آن را ترجیح می‌دهند، زیرا آنها را از هزینه های هنگفتی كه برای داشتن سخت افزار و نرم افزارها براساس روش سنتی داشتند، نجات می‌دهد. برخی از ارائه دهندگان پلت فرم به عنوان خدمت مبلغ ثابتی را ماهانه برای دسترسی به خدماتشان و همچنین برنامه های میزبانی شده با آن شارژ می‌كنند. با این حال در دسترس بودن یا انعطاف پذیری می‌تواند یك نگرانی با پلت فرم به عنوان خدمت باشد. اگر یك ازائه دهنده قطعی خدمات یا دیگر اختلالات زیرساختی را تجربه كند، این مغایرت می‌تواند بر مشتریان تاثیر بگذارد و منجر به كاهش هزینه های بهره وری شود. محدود كردن ارائه دهنده یكی دیگر از نگرانی های رایج است، زیرا كاربران نمی‌توانند به سادگی بسیاری از خدمات و داده های تولید شده از طریق یك محصول پلت فرم به عنوان خدمت را به یك محصول رقابتی تبدیل كنند. كاربران باید ریسك های كسب و كار را از زمان تعطیلی و محدود شدن خدمات قبل از اینكه به ارائه دهنده پلت فرم به عنوان خدمت متعهد شوند را ارزیابی كنند. تغییرات داخلی به یك محصول پلت فرم به عنوان خدمت نیز یك موضوع بالقوه می‌باشد. كاربران باید نقشه خدمات ارائه دهنده پلت فرم به عنوان خدمت را دنبال كنند تا بفهمند چگونه برنامه های ارائه هنده بر روی محیط و قابلیت‌های آن تاثیر می‌گذارد.

نتیجه گیری:

پلت فرم به عنوان خدمت یك مدل محاسبات ابری است كه در آن شخص ثالث ابزار نرم افزار و سخت افزار، به طور معمول كسانی كه برای توسعه برنامه كاربران از طریق اینترنت نیاز دارند را ارئه می‌دهد. یك ارائه دهنده پلت فرم به عنوان خدمت نرم افزار و سخت افزار را بر روی زیرساخت خود مدیریت می‌كند. در نتیجه پلت فرم به عنوان خدمت كاربران را مجبور به نصب سخت افزار و نرم افزار در خانه برای توسعه و اجرای برنامه های جدید می‌كند.

پربازدیدترین مقالات

درخواست دمو   درخواست دمو