اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان
ما مردی را که نامش ویجای بود در کنفرانسی که او و من قرار بود سخنرانی کنیم ملاقات کردیم . تقریبا شش ماه بعد، از او شنیدیم: ویجای پشت تلفن گفت: «خب میخوام بدونی، من دیگه اونجا نیستم» و ما پرسیدیم «داستان چیه ؟ وقتی ما تو را دیدیم عاشق کارت بودی» ویجای گفت: «من عاشق کاری بودم که فکر میکردم دارم، کاری که بخاطرش مصاحبه شدم، اون کار هیچوقت جامه عمل بخودش نپوشید. شرکت سعی میکنه علائمش را عوض کنه، اما سخته»

مقاله تخصصی حساب رایان: ده روش احمقانه برای از خود راندن کارمندان خوب
مولی هم تیمی من گفت: «بذار حدس بزنم، آنها ترا دنبال نخود سیاه فرستادن ؟» ویجای خندید و گفت: «رئیسم دقیقا همین را گفت. او سعی میکرد کار را پنج سال طول بدهد. من آنقدرها وقت ندارم و او خیلی کنده . کارهایی دارم که بایستی انجام بدم. جاهایی هست که بایستی برم.» من پرسیدم «هیچ راه رو به رشدی در کارت نتونستی ببینی ؟» ویجای گفت «من تونستم ببینم، اما پر بود از سنگ، چاله و ماسه» ما گفتیم «متاسفیم و تبریک برای جستجوی کار جدید» ویجای گفت: «این مکان برند بسیار بزرگی داره اما داخلش فضای خیلی کوچکی داره. فقط مقررات، مقررات و مقررات بیشتر در همه جا. هیچی الا اینکه چرا سعی نمیکنی چیز جدیدی بدی، زندگی خیلی کوتاهه»


ویجای هفت هفته بعد کار بسیار خوبی پیدا کرد. دیدن افراد بزرگی مانند ویجای که شرکت ها را ترک میکنند، غم انگیز است. من مطمئنم رئیس هیئت مدیره ویجای تشخیص نمیدهد که شرکتش کار را برای افرادی که استخدامش کرده، غیر ممکن میسازد. این یک هزاره جدیدی است، در حقیقت پانزده سال هست که وارد هزاره جدیدی شده ایم. ما مجبور نیستیم تیم خود را با روشهای 1962 مدیریت کنیم. پدر من با قوانین احمقانه یک شرکت کنار آمد چرا که کارفرمای او یک مسیر کاری با امنیت شغلی برای همیشه، بعد از سی سال وقتیکه پدرم بازنشسته شود یک طرح حقوق بازنشستگی وحشتناکی که مردم ما هنوز هم به آن تکیه میکنند برایش معین کرده بود.

تمام اینها چرندیات تاریخ است. تمام کارفرمایانی که خطی و مشی دوران مردان دیوانه (حکومت داران سابق) را در یک سازمانی به اجرا می گذارند، بهترین نیروهایشان را تا زمانیکه آنها رابطه بین خطی و مشی، اشتیاق، اجرا و سود را تشخیص ندهند به بیرون سوق خواهند داد. چگونگی کار توضیح داده می شود:

 • خط و خطوط کشیدن بیشتر (سیاست و محافظه کاری بیشتر) => اشتیاق کمتر از طرف اعضا تیم
 • اشتیاق کمتر => تحریک و هیجان کمتر برای عملکرد
 • هیجان کمتر برای عملکرد => سود کمتر برای شما


مقاله تخصصی حساب رایان: ده روش احمقانه برای از خود راندن کارمندان خوب
کشف من

اگر شما یک مدیر هستید، شاید این تذکر شما را متقاعد کند که یک یا چند تا از این ده سیاست دفع استعداد را در سازمانتان ریشه بر کنید. اگر مدیر نیستند معنی اش این نیست که شما مجبور هستید ساکت بنشینید و درباره قواعد احمقانه در کار به گربه خودتان شکایت ببرید. شما می توانید با صدای بلند در یک جلسه بین همکاران مطرح کرده و یا مستقیماً با مدیر خود صحبت نمایید. گلوی خود را صاف کرده و صحبت نمایید و بدانید که شما به خاطر مغزتان استخدام شده اید، نشده اید؟

لیست ما از ده مقرراتی که باعث می شود کارمندان خوب، مجبور به ترک کارشان شوند:

 • سیاست احمقانه حضور
  افراد حقوق بگیر به سیاست حضور نیازی ندارند. علت این است که آنان متکی به حقوق هستند. وقتیکه کارمندانتان به طور عادی یک ساعت دیرتر سر کار می مانند، اگر شما هنوز بخاطر ده دقیقه تاخیر ورود با افرادتان برخورد می نمایید، شما حق برخورداری از آنان را ندارید.
   
 • سیاست احمقانه پروازهای مکرر
  مسافرت تجاری (تلویحا یعنی کار برای شرکت و زمان گذاشتن برای آن) یک سایش است. سالهایی را از عمر شما می گیرد. ترک زندگی و بودن در جاده آسان نیست. کارمندان شما هر کیلومتر از پرواز های مکرر تجاری را که اجازه می دهد بدست می آورند. آن کیلومتر ها، مال آنهاست نه مال کارفرماهایشان. هر شرکتی با خساست کافی برای دزدیدن کیلومترهای مسافرت های مکرر کارمندش کارفرمایی نیست که آب به آسیاب تو بریزد یا ترا به پله بعدی ارتقاء برساند. از آنها بخواه که سیاست خسیس بازی را کنار بگذارند یا اینکه بگریز.
   
 • قواعد احمقانه لباس‌های متحدالشکل آرم دار
  ما قواعد لباس را در اینجا ذکر می کنیم زیرا معتقدیم , هرکسی با صحبت رو در رو با مستخدم درباره لباس ساحلی و یا باشگاهی اش از خجالت خواهد مرد، ما مدیر هستیم و برای ما خیلی زشت است. عناوین سخت بشری بخشی از شغل ماست. از این سیاست توهین آمیز لباس با علامت و آرم خاص خلاص شو و خیلی ساده از کارمندان بخواهید فقط لباس کار بپوشند.
   
 • بررسی انجام کار بل کروی Bell Curve
  بررسی نحوه انجام کار بطور کل یک اتلاف وقت بروکراتیکی است، اما آن عده که به مدیران فشار می‌آورند که هم تیمی های خود را وارد در سوراخ سنبه های از قبل تنظیم شده بل کِروی بنمایند، افرادی منزجر کننده و بی ارزش در میان همکاران بر جسته شما محسوب میشوند. اگر شما واقعاً به مدیران خود اعتماد نمی کنید تا افراد خوبی استخدام نمایند پس چرا آنان را مدیر قرار می دهید، مرور انجام کار بل کِروی، تنها استخدام و نگهداری کارمندان متوسط یا بدتر را تشویق می نماید، اکنون در سال جاری خود را از آنها خلاص کرده و برای بر جسته بودن تیمت جشن بگیر.
  سنجش سیستم بل کرو یک سیستم اجباری تحمیلی رتبه بندی است که توسط مدیریت اعمال و چنین تعریف میگردد : «یک ابزار مدیریتی نیروی کار بر اساس پیش فرض هایی بمنظور پیشرفت و رونق کار : یک شرکت باید بهترین و بدترین نیروی اجرائی خود را مشخص کند و سپس اولی را پرورده و دومی را از کار برکنار یا ترمیم نماید».
   
 • سیاست های احمقانه ترک محل کار برای مراسم عزاداری (با توجه به قوانین کشورهای اروپایی و امریکا)
  هنوز کارفرمایانی وجود دارند که از کارمندان خود می خواهند تا اعلامیه فوت را برای واجد شرایط شدن اخذ پرداختی چند روزه ترک کار برای عزاداری با خود بیاورند. این برخورد , برخوردی خوفناک و تکان دهنده است. تردیدی نیست که برخی از کارمندان، هنگامی که مرگ فردی از اعضا و فامیل را برای گرفتن اندکی تعطیلی، تحریف می‌کنند پسرفت میکنند، و از آن زمان شرکت شروع به تدوین سیاست هایی کرده تا از اتفاق افتادن دوباره چنین تقلب هایی جلوگیری نماید.
  اینگونه دلایل، عاری از احساسات و ابلهانه است. اصلاً زیرکانه بنظر نمی رسد اینکه برای کسانی که آرزو می کنید، استخدام نکرده بودید مستقیماً قواعدی بنویسید. به کارمندانتان اعتماد کنید و آنان این اعتماد را برای شما برمیگردانند.
   
 • تاییدیه احمقانه برای هر چیزی
  ما از هر کارفرمایی انتظار داریم، قبل از اینکه اجازه داشته باشد تا پول زیادی را خرج کرده و یا فرد جدیدی را بکار بگمارد از مقامات بالاتر تأییده هایی در خواست نماید  ما انتظار تایید و تصویب لازم را قبل از اینکه شما پروژه ای را راه انداخته یا کسی را از کار معلق نمایید داریم.  آیا ما واقعاً برای جابه جایی نشان ID یک کارمند به تاییده مکتوب مدیر نیازمند هستیم؟
  ما تقریباً تمام آزادی عمل را از افراد بزرگسال با استعدادی که بکار میگیریم گرفته ایم. این کار، احمقانه و تلف کردن پول سهامدار است، کاغذ بازی بیشتر، سرعت عمل ما را پایین میاورد. آیا ما می توانیم به افراد انتخابی که به تیم ما پیوسته اند، اعتماد کنیم تا کار های ساده ای را انجام دهند مانند، سفارش دادن یک منگنه جدید بدون نیاز به اجازه مکتوب مدیر؟ اگر اینطوری نباشد، آیا ما می توانیم خود را رهبر بنامیم؟
   
 • قواعد احمقانه نظم و انضباط
  ایده نظم و انضباط از ارتش میاید. ما فکر نمی کنیم که اصولاً شایسته باشد تا معلم پیانو کودکمان یا لوله کش مان را در معرض آزمایش حسن رفتار قرار بدهیم  بنابراین چرا ما آن کار را با کارمندان خود در تیممان انجام می دهیم. ایده نظم و انضباط پیشرو، هیچ دریافتی را در دانش اقتصادی که ما در انجام آن هستیم، ایجاد نمی کند.همه ما بالغیم، اگر کسی خطایی بکند، می توانیم راجع به موضوع گفتگو نماییم. می توانیم پی ببریم که این موضوع کجا رخ داده است. اگر ما به کسی برای ارائه برندمان اعتماد نکنیم، چه کار از دست اخطار مکتوب و یا اصلاح و تربیت ساخته است.
  به سخنان افرادی که می گویند ما مجبور به انجام این چرندیات احمقانه هستیم تا اگر افراد پیشرفتی نمی کنند آنها را تحریک نماییم، گوش ندهید. این کاملاً اشتباه است. من یکی از اعضاء منابع انسانی 500 شرکت معتبر انتخابی توسط بخش آمادگی شغلی خاص دپارتمان کار ایالات متحده (SVP) و یک شاهد خبره در موضوعات مدیریتیم. هر کسی که نومیدانه اظهار می کند که ما مجبور به تبعیت از این قوانین قدیمی هستیم، هم به تو و خودش دروغ می گوید، و هم به هردو.
   
 • مکانیزم بازخورد احمقانه
  درگیر شدن با کارمند یک چیز بیخود و یک کف گرگی به صورت هم تیمی های شماست، اکثر آنان خوشحال خواهند بود رو در روی شما به شما بگویند که شرکت شما چه کاری را درست و چه کاری را نادرست انجام می دهد. تمام آنچه شما مجبور به انجام آن هستید، این است که مستقیم به طرف آنها بروید و از آنان رو در رو سوال کنید، و به آنچه که آنها مجبور به گفتن آن هستند، گوش بدهید.
  بررسی تعهدات کارمندان بطور سالانه پاسخی بی اهمیت به سوال ما که «چگونه کار می کنیم» و «تیم ما چطور است؟» می باشد. آیا شما از همسر خود می پرسید که این فرم بررسی را تکمیل کن و بگو که من چگونه شوهری بوده ام. او یک پاسخ تیز و برنده به شما خواهد داد و اگر شما این رویه را پیشنهاد کنید. چرا باید همیاران با ارزشی که با شما کار می کنند، چیزها را خیلی متفاوت می بینند؟ این بررسی اشتغال را بی خیال شوید و با هم تیمی های خود راحت باشید تا در لحظه به شما بگویند چه چیزی خوب عمل می کند و چه چیزی بد.
   
 • بکار گیری پروسه های احمقانه
  اگر این سه چیز را انجام دهید، پرکردن شکاف های شغلی، آسان خواهد بود.
  • توصیفی از شغل مورد نظر را به زبان انگلیسی یا به زبان محلی خود منتشر نمایید تا اینکه بیایید و از خدای مار (Zombie) شرکت صحبت نمایید.
  • با درخواست کنندگان همانند همدستان ارزشمند رفتار نمایید , نه اینکه مانند یک قطعه از یک دستگاه بدون احساس و یا یک تکه گوشت باشید.
  • پروسه مصاحبه را سریع و دوستانه برگزار کنید و بخاطر داشته باشید که به آن نامزد ها، شغلی بایستی فروخته شود (به همان شدت و قوتی که برای مشتریان انجام می شود).

هنگامیکه شما از سیستم پیگردی نقطه کور استفاده می کنید، پر کردن شکاف شغلی ، دشوار می گردد یا به تصویر کشاندن رزومه ها بعنوان کلمه کلیدی جستجو, بدترین روش استخدام افراد می باشد. کارفرمایی که از کمبود استعداد ها شکایت می کند، راه را عوضی می رود. پروسه بکارگیری نیروهای جدیدت را تلطیف کن تا فراوانی افراد با استعداد را تماشا کنی.

 

 • طبقه بندی احمقانه
  طبقه بندی اجباری، گاهی طبقه بندی انباشته ای نامیده می شود و پروسه ای است که در آن شما نیرو های خود را به صف کرده و از بهترین به بدترین را زیر هم ردیف می کنید. به طور ساده میشود گفت که این روش احمقانه ترین و بی‌ اهمیت ترین ایده شرکتی و نهادی است که تا بحال مطرح گردیده است. شما نمیتوانید بمانید و در یک شرکتی کار بکنید که با شما نظیر یک تکه چوب دو در چهار که با دیگر تکه ها مقایسه میشود, رفتار کنند، مخصوصا زمانیکه سازمان‌های بنام دیگری خواهان استفاده از کمک شما هستند.
  هم تیمی های شما سزاوار بهتر شدن هستند. افراد به خودی خود و دروناً بی‌ نظیر و کامل هستند .هیچ چیزی برای مقایسه دونفر باهم وجود ندارد، کارفرما های باهوش همیشه متوجه این قضیه بوده ا‌ند .هر سازمانی متوجه این موضوع نباشد شایستگی برخورداری از استعداد شما را دارا نمیباشد. به راهت ادامه بده و افرادی را که درک میکنند را پیدا کن.

مقاله تخصصی حساب رایان: ده روش احمقانه برای از خود راندن کارمندان خوب
پرسش ها و پاسخ ها

 • چرا سگهایی وحشی وجود دارند که افرادی با شکل و شمایل رئیس را دنبال میکنند؟
  کار های کوچکی وجود دارد که کارمندان باهوش و توانا را به ترک خدمت سوق میدهند. سیاست های حقیرانه همان تاثیر را داراست. افراد توانمند علاقه مند نیستند که با آنان مانند کودکان یا مجرمان رفتار شود بنابرین آنها برای کار کردن در جایی دیگر ترک خدمت می کنند.
   
 • چرا شرکت ها قوانین و سیاست های احمقانه بسیاری را تدوین می نمایند؟
  دلیل آن ترس می باشد. مدیران بیمناک برای استخدام افرادی که برای انجام کار صحیح به خود اعتماد کنند را ندارند. در بسیاری از شرکتها , نهاد ها و گروه ها ترس فاحشی وجود دارد. شرکت های کوچک مصون از ترس نمی باشند.
   
 • چگونه یک سازمان را وادار می کنید که به خود اعتمادی برسد و ترس را کنار بگذارد؟
  راجع به اعتماد و ترس صحبت کنید. آنها مقوله های تجارت هستند. وانمود نکنید که در محل انرژی ندارید یا هیچ یک از تک تک افراد، انرژی ندارند. در هر فرصتی چه در جلسات چه به صورت انفرادی از اعضا تیمتان پرسش نمایید، کاروبار چطوره؟ تازه چه خبر؟ چگونه می توانم کمکت کنم؟
   
 • آیا شما مجبورید مدیری باشید که ترس اعتماد و انرژی محل کارتان را بعهده می گیرد؟
  نه , در هر سازمانی تعداد کارمندان غیر مدیرِ فراوانتری نسبت به مدیران وجود دارد. همه ی ما به گودزیلا _ دیو کاغذ بازی_ غذا می دهیم یا همه گرسنه نگه میداریمش. در محل کار ، راستگو باشید. هنگامیکه کاملاً مطمئن نیستید بگویید "مطمئن نیستم که بدانم این پروژه را چطوری به اتمام برسانم."


مقاله تخصصی حساب رایان: ده روش احمقانه برای از خود راندن کارمندان خوب
یخ عنوان‌های ترس و اعتماد را بشکنید. به رئیستان بگویید «برخی از این سیاستها , وقت و انرژی زیادی را از بین برده و ما را عقب نگه میدارد. چگونه می توانیم آنها را بازبینی نمائیم، یا از آنها خلاص شویم؟» سرزنش کردن مدیران بخاطر انرژی منفی در محل کار، بدترین کاری است که می توانید انجام بدهید. این کار قدرت و توانمندی شما را کاهش داده و این تلقی را که شما در کار ضغیف هستید را تقویت می نماید ، مگر شما مدیر نیستید؟ آیا شما کم توانید؟ شما کم توان به نظر نمی رسید!
 

 
 

پربازدیدترین مقالات

درخواست دمو   درخواست دمو