اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

زیرساخت به عنوان خدمت یك شكل از محاسبات ابری است كه منابع محاسباتی مجازی را از طریق اینترنت فراهم می‌كند. زیرساخت به عنوان خدمت یكی از 3 دسته اصلی از خدمات محاسبات ابری همراه با نرم‌افزار به عنوان خدمت(SaaS) و پلت فرم به عنوان خدمت(PaaS) است.

مزايا و معايب زيرساخت به عنوان خدمت:

سازمان‌ها زیرساخت به عنوان خدمت را انتخاب می‌كنند زیرا اغلب ساده تر، سریع تر و ارزان تر برای كار كردن بدون نیاز به خرید، مدیریت و پشتیبانی زیرساخت‌های اساسی باشد. با زیرساخت به عنوان خدمت، یك كسب و كار به راحتی می‌تواند زیرساخت را از یك كسب و كار دیگر اجاره كند.

مزایای زیرساخت به عنوان خدمت:

 • حذف كردن هزینه های عمده و كاهش هزینه های جاری:
زیرساخت به عنوان خدمت هزینه اولیه راه‌اندازی و مدیریت مركز داده  سایت را حذف می‌كند، كه آن را یك انتخاب مقرون به صرفه تر برای استارت‌ آپ ها و كسب و كارها برای تست ایده های جدید می‌سازد.
 • بهبود تداوم كسب و كار و بازیابی شكست‌ها:
دستیابی به قابلیت دسترسی بالا، تداوم كسب و كار و بازیابی شكست‌ها گران است، زیرا نیاز به مقدار قابل توجهی از تكنولوژی و كاركنان دارد. اما با استفاده از توافق نامه سطح خدمات مناسب در مكان، زیرساخت به عنوان خدمت می‌تواند این هزینه را كاهش دهد و به برنامه ها و داده هاب به طور معمول در حین شكست یا وقفه دسترسی پیدا كند.
 • نوآوری سریع:
به محض اینكه تصمیم گرفتید یك محصول یا خلاقیت جدیدی را راه اندازی كنید، زیرساخت محاسباتی لازم می‌تواند در چند دقیقه یا ساعت، (نه روزها یا هفته ها و گاهی ماه ها) آماده شود. و حتی می‌تواند به صورت خودكار پیكر بندی گردد.
 • پاسخ سریعتر به تغییر شرایط كسب و كار:
زیرساخت به عنوان خدمت شما را قادر میسازد تا به سرعت منابع را برای انطباق با افزایش ناگهانی تقاضا برای كار با برنامه تان- به عنوان مثال در خلال تعطیلات-افزایش دهید، سپس مجددا" این سطح را جهت صرفه جویی در هزینه ها به سطح قبلی كاهش دهید.
 • بر كسب و كار اصلی خود تمركز كنید:
زیرساخت به عنوان خدمت تیم تان را آزاد می‌كند تا بر روی كسب و كار اصلی شما تمركز كند نه به زیرساخت فناوری اطلاعات.
 • افزایش ثبات، قابلیت اطمینان و پشتیبانی:
با زیرساخت به عنوان خدمت نیازی به تعمیر و نگهداری و ارتقا نرم‌افزار و سخت افزار و یا رفع مشكلات تجهیزات نیست. با توافقات مناسب در مكان، ارائه دهنده خدمات اطمینان می‌دهد كه زیرساخت شما قابل اطمینان است و توافق نامه سطح خدمات را پاسخ می‌دهد.
 • امنیت بهتر:
با توافق نامه خدمات مناسب، ارائه دهنده سرویس ابری می تواند امنیت را برای برنامه ها و داده هایتان فراهم كند كه ممكن است از چیزی كه می‌توانید  در محل خود بدست آورید، بهتر باشد.
 • برنامه های جدید را سریعتر به كاربران می‌دهد:
بخاطر اینكه شما ابتدا نیاز ندارید زیرساخت را قبل از اینكه برنامه ها را توسعه و تحویل دهید، ایجاد كنید، می‌توانید آنها را به كاربران سریعتر تحویل نمائید.

معایب زیرساخت به عنوان خدمت:

 • شما یا سازمانتان مسئول نسخه بندی/ ارتقا نرم‌افزار توسعه یافته هستید.(البته این یك مزیت نیز می‌باشید.)
 • نگهداری و ارتقا ابزار، سیستم های پایگاه داده و غیره. و هم‌چنین زیرساختهای اساسی بر عهده شما یا بر عهده سازمانتان است. (البته این یك مزیت نیز می‌باشید.)
 • هنگامیكه یك نوع خاص از نرم افزار پایه یا نرم افزار پایه اصلاح شده برای پشتیبانی برنامه های گسترش یافته، اجباری است.
 • ممكن است دلایل قانونی وجود داشته باشد كه مانع استفاده از ذخیره سازی بهتر و یا ذخیره داده ها در خارج از كشورتان باشد.
 • ویژگی‌های امنیتی ارائه دهنده ابر زیرساخت به عنوان خدمت ممكن است برای نیاز شما مناسب نباشد.
 • اگر نیاز به تعاملات بالا بین نرم افزار داخلی یا نرم افزار در ابر دیگر و ارائه دهنده ابر زیرساخت به عنوان خدمت دارید، با اتصال به اینترنت ممكن است سرعت لازم برای شما را نداشته باشد.

زیرساخت به عنوان خدمت چگونه كار می‌كند؟

 • ابر:
همانند تمام خدمات محاسبات ابری، امكان دسترسی به منابع محاسباتی در یك محیط مجازی، ابر، با یك اتصال عمومی معمولا اینترنت را می‌دهد. با زیرساخت به عنوان خدمت مشتری امكان دسترسی به اجزای مجازی به منظور ساخت پلت فرم‌های فناوری اطلاعات خود را می‌دهد.
 • سخت افزار مجازی:
منابع محاسباتی ارائه شده به طور خاص از سخت افزار مجازی شده است، به عبارت دیگر زیرساخت محاسباتی. تعریف آن شامل موارد پیشنهادی مانند فضای سرور مجازی، اتصالات شبكه، پهنای باند، آدرس‌های IP و متعادل كننده های بار است.
 • سرورهای ابری:
از لحاظ فیزیكی، استخری از منابع سخت افزاری از بسیاری از سرورها و شبكه ها معمولا در میان مراكز داده های متعدد توزیع شده كه تمامی ارائه دهندگان ابر مسئول نگهداری از آن هستند.

زیرساخت به عنوان خدمت در مقابل پلت فرم به عنوان خدمت در مقابل نرم‌افزار به عنوان خدمت:

زیرساخت به عنوان خدمت خدماتی را برای ایجاد یك زیرساخت كسب و كار موثر در قالب منابع سرور و شبكه ارائه می‌دهد، كه امكان دسترسی به یك ابر خصوصی و شبكه مجازی محلی را فراهم می‌كند. پلت فرم به عنوان خدمت برای توسعه دهندگان نرم‌افزار فراهم می‌شود. پلت فرم و محیط است كه آنها می‌توانند برنامه های كاربردی و خدمات مشابه در اینترنت را ارائه دهند. نرم‌افزار به عنوان خدمت یك راه حل تركیبی از زیرساخت به عنوان خدمت و پلت فرم به عنوان خدمت را ارائه می‌دهد كه به مشتریان امكان دسترسی به برنامه های نرم‌افزاری از طریق اینترنت را می‌دهد. هركدام از این ها به انواع مختلفی از  مصرف كنندگان می پردازد، كه آیا آنها نیاز به منابع سخت افزاری یا نرم افزاری برای انجام وظایف خاص دارند.

نتیجه گیری:

 با زیرساخت به عنوان خدمت، شما توانایی آماده سازی دسترسی، ذخیره سازی و منابع محاسباتی دیگر را خواهید داشت، جایی كه می‌توانید نرم افزار دلخواه مانند سیستم های عملیاتی و برنامه های كاربردی را اجرا و گسترش دهید. اغلب موارد استفاده از محاسبات ابری یك ساختار لایه بندی اساسی را دنبال می‌كنند كه شما قبلا از آن استفاده كرده اید(مجموعه ای از راه حل نرم افزار یا پلت فرم كه در زیرساخت شبكه گسترش یافته و برنامه های كاربردی كه در پلت فرم اجرا شده اند.)

پربازدیدترین مقالات

درخواست دمو   درخواست دمو