اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

نرم افزار به عنوان یك خدمت یك مدل توزیع نرم‌افزاری است كه در آن شخص سوم ارائه دهنده، میزبان برنامه ها می‌شود و آنها را برای مشتریان در سراسر اینترنت فراهم می‌سازد. نرم افزار به عنوان یك خدمت یكی از 3 دسته اصلی محاسبات ابری، همراه با زیرساخت به عنوان یك خدمت (IAAS)‌و پلت فرم به عنوان یك خدمت (PAAS) است. نرم افزار به عنوان یك خدمت نیاز سازمانها را برای نصب و اجرای برنامه ها در كامپیوترهای شخصی یا مراكز داده های خود از بین می‌برد. این هزینه خرید، تهیه و نگهداری سخت افزار و همچنین مجوز نرم‌افزار، نصب و پشتیبانی را حذف می‌كند.

مزایای نرم افزار به عنوان یك خدمت:

مزایای مدل نرم افزار به عنوان یك خدمت (SAAS)  شامل:

  • پرداخت‌های انعطاف پذیر: به جای خرید نرم افزار برای نصب یا سخت افزار اضافی برای پشتیبانی آن، مشتریان آبنومان تهیه نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) می‌شود. به طور كلی آنها برای این خدمت به طور ماهیانه با استفاده از پرداخت به میزان مصرف، مبلغ پرداخت می‌كنند. هزینه‌های تغییر به هزینه های عملیاتی درحال تكرار به بسیاری از شركت‌ها(كسب و كارها) امكان استفاده بهتر و بودجه بندی قابل پیش بینی تر را می‌دهد. كاربران همچنین می‌توانند پیشنهادات نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) را در هر زمان برای جلوگیری از هزینه های تكراری متوقف كنند.
  • استفاده مقیاس پذیر: خدمات ابری مانند SaaSمقیاس پذیری بالایی را پیشنهاد می‌دهد كه به مشتریان امكان دسترسی بیشتر یا كمتر به خدمات یا ویژگی‌ها براساس تقاضا را می‌دهد.
  • بروزرسانی اتوماتیك: به جای خرید نرم‌افزار جدید، مشتریان می‌توانند به تهیه كننده نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) اعتماد كنند تا به طور اتومات بروزرسانی و مدیریت(patch) را انجام دهند، این كار باعث كاهش بار مسئولیت كارمندان IT می‌شود.
  • دسترسی پایدار: از آنجاییكه نرم افزار به عنوان یك خدمت (SAAS) از طریق اینترنت تحویل داده می‌شوند، كاربران می‌توانند از هر دستگاه یا مكان دارای اینترنت به آنها دسترسی داشته باشند.

معایب نرم افزار به عنوان یك خدمت (SAAS):

نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) همچنین برخی از معایب بالقوه را به وجود می‌آورد. شركت‌ها باید به فروشندگان خارجی برای ارائه نرم‌افزار اعتماد كنند كه این نرم‌افزار را نگهداری و اجرا كنند. ردیابی، گزارش دقیق،تسهیل كننده محیط امن برای داده‌های كسب و كار است. ارائه دهندگانی كه اختلالات خدمات را تجربه كرده اند، تغییرات ناخواسته‌ای را برای پیشنهاد خدمات ارائه می دهند. تجربه نقص امنیتی یا هر موضوع دیگر می‌تواند تاثیر عمیقی بر توانایی مشتری برای استفاده از پیشنهاد خدمات داشته باشد. در نتیجه كاربران باید توافقنامه سطح خدمات ارائه دهنده نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) را درك كنند و اطمینان یابند كه اجرا می‌شود. نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) به طور نزدیكی به ارائه دهندگان خدمات برنامه(ASP) مرتبط است و تقاضا كننده مدل تحویل نرم‌افزار محاسبات می‌باشد. مدل مدیریت برنامه‌های میزبان نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) شبیه به ارائه دهندگان خدمات برنامه(ASP) است: ارائه دهنده نرم‌افزار مشتری را میزبانی می‌كند و آن را برای تائید كاربران در اینترنت تحویل می‌دهد. در نرم‌افزار مدل تقاضای نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS)، ارائه دهنده به مشتریان بر اساس شبكه دسترسی به یك نسخه تكی از برنامه كه ارائه دهنده به طور خاص برای توزیع نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) می‌دهد. كد منبع برنامه برای همه مشتریان یكسان بوده و وقتی ویژگی‌های جدید اضافه می‌شود به سایر مشتریان هم گسترش می‌یابد. بسته به توافق سطح خدمات (SLA)، داده های مشتریان برای هر مدل ممكن است به صورت محلی در ابر یا هر دو محلی در ابر ذخیره شوند. برنامه های نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) رای فناوری‌های تجاری بنیادی مانند ایمیل، مدیریت فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، صورتحساب و همكاری می‌باشد.

برنامه‌های اساسی نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) كه هر شركت باید بداند:

هنوز درباره نرم افزار به عنوان یك خدمت (SAAS) حفاظی وجود دارد؟ شاید یك درك عمیق‌تر از برخی از برنامه های نرم افزار به عنوان یك خدمت (SAAS) نوآورانه و محبوب‌تر می‌تواند به شما كمك كند تا ذهنیت خود را بسازید.

  • مایكروسافت آفیس 365: نشان ویژه برنامه‌های بهره‌وری مایكروسافت مانند ورد، اكسل و پاورپوینت، طولانی مدت در محل كار مورد استفاده بوده‌اند. اما مایكرو سافت آفیس 365 مبتنی بر ابر به طور چشم‌گیری پارامترهای مجموعه آفیس را گسترش می‌دهد.
  • باكس: این فضای كاری انلاین متخصصان را قادر می‌سازد تا با هركسی در هر كجا همكاری كنند. كاربران می‌توانند به طور ایمن فایل‌های دارای حجم زیاد را از طریق لینك سنتی یا URL سفارشی به اشتراك بگذارند، داده ها و مستندات را از طریق مجوزها و رمز عبور حفاظت شده، محافظت كنند.
  • گوگل اپ: گوگل مدتهاست فراتر از ریشه های جستجو و تبلیغات خود رفته است، تا كسب و كار‌های جامع از ابزارهای بهره‌وری را ارائه دهد.
  • آمازون: آمازون همچنین، فراتر از پلتفرم تجاری اصلی كه به پشتیبانی از تحویل درخواستی منابع و برنامه‌های كاربردی مبتنی بر ابر است و از طریق پرداخت هزینه های خود را تقویت می كند.
  • دراپ باكس: مستندات و فایل‌های خود را در نوك انگشتانتان در تمام دستگاهای خود با استفاده از دراپ باكس نگه دارید.

نتیجه گیری:

مدل نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) برای فراگیر شدن در تمام گوشه و كنار دنیای كسب و كار سعی می‌كند. همچنین به عنوان نرم‌افزار تقاضا، نرم‌افزار میزبانی شده و یا نرم‌افزار مبتنی بر وب، نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) از نصب، نگهداری و مدیریت نرم‌افزار سنتی به منظور تحویل برنامه های مبتنی بر ابر از طریق اینترنت اجتناب می‌كند. با نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) شركای ارائه دهنده خدمت، بار امنیت، دسترسی و عملكرد را تحمل می‌كنند. سازمانها در همه اشكال و اندازه ها، كه از فلسفه نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) به عنوان جایگزینی برای گسترش منطق نرم‌افزار و سخت افزار، استفاده می‌كنند. تهیه كننده معیارهای مدیریت فناوری اطلاعات اقتصادی گزارش می‌دهد كه 60% از همه شركت ها در حال حاضر حداقل برخی از راه حل‌های نرم افزار به عنوان یك خدمت(SAAS) را در كسب و كار خود ادغام كرده‌اند و 36% قصد دارند سرمایه‌گذاری خود را در ماه‌های آینده افزایش دهند.

پربازدیدترین مقالات

درخواست دمو   درخواست دمو