اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر درتهران در اماکن مسکونی براساس تفاهم نامه ای بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بلامانع اعلام شد. به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، براساس تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که در راستای اجرایی شدن سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی به امضاء رسید، شرکت های دانش بنیان مستقر در تهران امکان فعالیت در اماکن مسکونی را پیدا کردند.

 

به منظور عملیاتی شدن این اقدام، صورت جلسه ای مابین معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری به امضا رسید. بر این اساس ابلاغیه معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در تاریخ ۱۳۹۵/۴/۱۵ به شهرداران مناطق ۲۲ تهران گانه ابلاغ شد.


در این ابلاغیه که براساس تفاهمنامه یادشده منتشر شد، آمده است: استقرار آن دسته از شرکت های دانش بنیان که از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می شوند، در اماکن مسکونی واقع در پهنه های کار و فعالیت و مختلط (پهنه های M و S) که دارای شاکی خصوصی و یا آرا کمیسیون های ماده صد نباشند (مشابه دفاتر مهندسی)، بلامانع است.


بر همین اساس برخی اهداف تفاهم نامه بین معاونت علمی و فناوری و شهرداری تهران، توسعه اقتصاد دانش بنیان در شهر تهران، کمک به حل مشکلات شهرداری از طریق نوآوری و فناوری، ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، ایجاد و توسعه فرصت های شغلی برای دانش آموختگان، بازارسازی و بازاریابی محصولات دانش بنیان زیر نظر کمیته ای مشترک در حال پیگیری است.


برپایه این تفاهم نامه اعضا کمیته مشترک محمودشیخ زین الدین معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پرویزکرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری که نمایندگان تام الاختیار معاونت علمی و دکتر بابک نگاهداری رییس مرکز فناوری شهر تهران نماینده تام الاختیار شهرداری تهران در اجرای این تفاهم نامه معرفی شده اند.

 

لازم به توضیح است که بسیاری از شرکت های کامپیوتری (مانند شرکت حساب رایان پارس) از مجموعه شرکت های دانش بنیان هستند و فهرست آنها در سایت کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان به آدرس http://pub.daneshbonyan.ir قابل مشاهده می باشد.

درخواست دمو   درخواست دمو