اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

گروه حسابداری دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد در نظر دارد اولین همایش ملی حسابرسی و نظارت مالی ایران را در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ ۲۷ و ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ در مشهد برگزار نماید.
 

اولین همایش ملی حسابرسی و نظارت مالی ایران به میزبانی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد بهمن ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد
هدف اصلی «اولین همایش ملی حسابرسی و نظارت مالی ایران» ایجاد بستری برای تبادل نظر و همفکری حرفه و دانشگاه درباره موضوعات روز در قالب ارایه برترین مقالات تخصصی وآموزش‎های کارگاهی، و آشناسازی اعضای حرفه‎ای و دانشگاهی با جدیدترین مفاهیم و پژوهش‎های مرتبط با حسابرسی اعلام شده است؛ تا با بررسی مشکلات حرفه حسابداری و حسابرسی و چالش‎های پیش رو، راهکارهایی برای بهبود عملکرد حرفه ارائه شود.

در پیام دبیر همایش تاکید شده است، فسادهای مالی اخیر در جهان نشان می‌دهد که نقش نوین حسابرسان و حسابداران رسمی نسبت به نقش سنتی آنان به شدت افزایش یافته است و مسئولیت اجتماعی آنان همچنان مورد تأکید است. ساختار جدید مالکیت و مدیریت شرکت‌ها نیز دامنه مسئولیت و وظایف حسابداری را گسترش داده است و ارائه گزارش‎های مالی جدیدتر و مناسب‌تر بر اساس نیاز استفاده‌کنندگان را ضروری ساخته است. لذا توجه به نقش و جایگاه حرفه حسابرسی در اقتصاد کشور و اعتلاء و توسعه این حرفه در راستای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی نظام مالی و اطلاعاتی کشور در پاسخ به نیازهای روزافزون جامعه ضروری است.

در این راستا، دبیرخانه همایش با صدور اطلاعیه‎ای از استادان دانشگاه، فعالان حرفه، دانشجویان و دیگر علاقه‎مندان و پژوهشگران دعوت به عمل آورده است تا مقالات خود را در چارچوب محورهای همایش حداکثر تا تاریخ یکم دی ۱۳۹۵ به دبیرخانه ارسال کنند.

محورهای اصلی و تخصصی همایش

محورهای اصلی:

  • حسابرسی و اقتصاد مقاومتی
  • حسابرسی در دوران پسابرجام
  • حسابرسی مالی (مستقل)
  • حسابرسی بخش عمومی
  • نظارت مالی و حسابرسی رعایت
  • حسابرسی داخلی
  • حسابرسی مستمر
  • حسابرسی سیستم‎های کامپیوتری
  • حسابرسی عملیاتی / عملکرد
  • آموزش و پژوهش در حسابرسی و نظارت مالی


محورهای تخصصی:
۱. کیفیت
۲. حق‎الزحمه حسابرسی
۳. رقابت در بازار حسابرسی
۴. نقش نهادهای حرفه‎ای و نظارتی
۵. نقش استانداردها و قوانین و مقررات
۶. آموزش و پژوهش
۷. بین‎المللی شدن بازار حسابرسی
۸. تعامل حرفه و دانشگاه
۹. بازاریابی در حسابرسی
۱۰. مهارت‎های ارتباطی و اجتماعی
۱۱. مسولیت اجتماعی
۱۲. ارتباطات بین‎المللی و حضور موسسات بزرگ در ایران
۱۳. ادغام موسسات حسابرسی
۱۴. جوان‎گرایی در حرفه
۱۵. فرسودگی شغلی
۱۶. تنوع‎بخشی به اراِئه خدمات حرفه‎ای
۱۷. کاربرد تکنولوژی در حسابرسی
۱۸. نظارت مالی و حسابرسی بخش عمومی و نقش آن در تدوین بودجه و برنامه‎های توسعه
۱۹. سیستم‎های اطلاعاتی حسابداری و نقش آن در اجرای نظام حسابداری تعهدی و نظام مالی در بخش عمومی
۲۰. و سایر موضوعات مرتبط با محورهای کلی
 

تاریخ‎های کلیدی
مطابق اعلام دبیرخانه همایش، ثبت‎نام از ۱ مهر تا ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ انجام خواهد شد؛ و آخرین مهلت ارسال مقالات نیز ۱ دی ۱۳۹۵ اعلام شده است. مطابق این اطلاعیه، نتایج داوری مقالات ارسالی نیز یکم بهمن اعلام خواهد شد.

اطلاعات تماس دبیرخانه
دبیرخانه همایش در مشهد، میدان آزادی، دانشگاه فردوسی، دانشکده علوم اداری و اقتصاد واقع است. تلفکس دبیرخانه ۳۸۸۳۴۲۰۴ (۰۵۱)، نشانی رایانامه این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید نشانی وبگاه رسمی همایش http://1th-auditing.um.ac.ir و نشانی کانال رسمی تلگرام همایش @fum_1th_auditing اعلام شده است.

 
درخواست دمو   درخواست دمو