اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار که مورد ایراد مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته بود، با شرط ۵۰ سال سن در کمیسیون تلفیق تصویب شد.


به گزارش اخبار حسابداری ایران به نقل از ایرنا، محمد خدابخشی روز سه شنبه در نشست خبری با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس افزود: در این جلسه ایرادهای مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لایحه برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت که یکی از آن ها موضوع بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار بود.

وی اضافه کرد: همچنین در ماده ۳۸ لایحه برنامه ششم در خصوص پرداخت حقوق و دستمزد به مقامات، کارکنان و دستگاه های اجرایی، چهار گروه از جمله افرادی که مشاغل تخصصی دارند، افرادی که در واحدهای عملیاتی همچون بیمارستان ها مشغول کار هستند و کسانی که در مناطق مرزی و محروم فعالیت دارند، از سقف تعیین شده مستثنی شده بودند و مقرر شده بود که علاوه بر حقوق، سقف حقوقیشان ۶۰ درصد افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار کرد: با ایراد شورای نگهبان و این استدلال که تعیین سقف برای پرداخت حقوق مقامات و دستگاه های اجرایی باعث خروج نخبگان از دولت می شود، مدیران هم به عنوان گروه پنجم به استثنائات اضافه شدند و بر این اساس در راستای رفع ایراد شورای نگهبان، سقف حقوق مدیران ۶۰ درصد بالاتر از سقف حقوق مصوب در لایحه برنامه تعیین شد.

منبع : http://iranaccnews.com

درخواست دمو   درخواست دمو