اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

درحالیکه بنیاد دی‌کاپریو متعلق به Leonardo DiCaprio میلیون‌ها دلار برای امور خیریه و حافظت از محیط زیست و حیات وحش هزینه کرده است، گفته شده این بنیاد با جو لو، تاجری که در مرکز رسوایی بزرگ مالی ۳ میلیارد دلاری مالزیایی جای دارد، مرتبط شده است.

 

بنیاد خیریه ‌زیست محیطی لئوناردو دی‌کاپریو بازیگر مشهور هالیوود، متهم به داشتن ارتباط با جریان پولشویی بزرگ مالزیایی شد

 

گفته شده است «جو لو» ۳۵ ساله (دوست Leonardo DiCaprio) از بخشی از پول های سرقت شده از بنیاد مالزیایی برای این ستاره هزینه کرده است و مهمانی سن‌تروپه در ماه جولای و استفاده از هلیکوپتر شخصی در شهر از جمله آنها بوده است. بر اساس اخبار منشر شده، «لو» در سال ۲۰۱۳ این پول را سرقت کرده و بخشی از آن را صرف خرید تابلوهای باارزشی کرده که چندی پیش به قیمت 1/1 میلیون دلار فروش رفت. در حقیقت بانی مهمانی خیریه ای که ماه جولای به میزبانی دی‌کاپریو برگزار شد و چهره‌های مشهوری نظیر شارلیز ترون، رابرت دنیرو، بونو، توبی مگوایر، اسکارلت جوهانسون، جونا هیل، بردلی کوپر، کیت بلانشت و آرنولد شوارتزنگر در آن حضور داشتند، «لو» بوده است.

 

مهمانی سن‌تروپه که حدود ۵۰۰ مهمان داشت و هر یک از مهمانان برای شرکت در آن ۱۰ هزار و ۵۰۰ یورو پرداخته بودند تا صرف امور خیریه شود، مهمانی مشکوکی توصیف شد که در آن شخصیت‌های ناشناسی از روسیه و بالکان نیز حضور داشتند. با وجود اینکه دی‌کاپریو در مظان اتهامی نیست، اما چندی پیش از سوی دادگستری آمریکا دعوت شد تا برای شهادت در دادگاه حاضر شود.

 

این رسوایی مالی پیش از این فیلم «گرگ وال‌استریت» دی‌کاپریو و مارتین اسکورسیزی را نیز درگیر کرده بود. گفته می‌شود اف‌بی‌آی بر این باور است که ۱۰۰ میلیون دلار از بودجه فیلمی که لئوناردو دی‌کاپریو در آن نقش‌آفرینی کرد از یک صندوق سرمایه دولتی مالزیایی به‌دست آمده است. این رسوایی مالی سرقتی بزرگ از صندوق مالی «MDB۱» یک صندوق سرمایه دولتی مالزی است که به منظور توسعه اقتصادی داخلی تاسیس شده بود.

درخواست دمو   درخواست دمو