اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

دبیر شورای عالی فضای مجازی با رد تصمیم این شورای پیرامون انتخاب سرور برای تلگرام، اعلام کرد که در حال حاضر تصمیمی برای فیلتر شبکه‌های اجتماعی خارجی نداریم. در واقع انتخاب سرور یا مرکز داده های خاصی برای ارائه کنندگان خدمات شبکه های اجتماعی در ایران صورت نپذیرفته و اخباری که مدتی است در اینترنت در این خصوص منتشر شده صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته.

 

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد که در حال حاضر تصمیمی برای فیلتر شبکه‌های اجتماعی خارجی نداریم

 

سید ابوالحسن فیروزآبادی در مورد خبرهای منتشر شده در مورد استعلام نهادهای ناظر و مسئولان اجرایی برای ظرفیت سنجی انتقال سرور تلگرام و انتخاب دیتاسنتر مناسب اعلام کرد: «تاکنون صحبتی در این زمینه از سمت ما صورت نگرفته است، اما کسی که این حرف را زده باید در رابطه با نحوه‌ی استعلام و مذاکراتی که انجام داده اظهار نظر کند.»

 

فیروزآبادی بیان کرد: «پیش از این هم گفته بودم که شرکت‌های بزرگ فعال در کشور برای انتقال سرورهایشان اعلام آمادگی کرده‌اند. برای انجام این انتقال سرور قطعاً باید وارد مذاکره با بخش‌های خصوصی کشور شوند تا بتوانند از ظرفیت‌های آنها بهره‌ ببرند.»

 

دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد احتمال فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی که بعد از مهلت یک‌ساله به ایران نیایند گفت: «هنوز هیچ تصمیمی درباره فیلتر شدن این شبکه‌های اجتماعی گرفته نشده و زمانی هم به شکل دقیق برای اجرای این کار مشخص نشده است.»

 
درخواست دمو   درخواست دمو