اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، در این همایش که با رویکرد توسعه خدمات شهری و مشارکت شهرداری‌های سراسر کشور برگزار می شود، مقالات علمی و کاربردی، کارگاه های آموزشی و پنل های تخصصی در موضوعات مرتبط با رایانش ابری، اینترنت اشیاء، زیرساخت و خدمات شهر هوشمند ارائه خواهد شد.همچنین در دو رویداد جانبی این همایش، ایده های برگزیده درخلق خدمات شهری جدید با یکدیگر به رقابت می پردازند و شهرداری های کشور نیز در بخش های زیرساخت، اتوماسیون اداری و سایر موارد مشابه، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

 

دومین همایش زیرساخت و فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر هوشمند شهریورماه سال جاری در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار خواهد شد

 

یکی از الزامات توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح ملی، تبیین اهداف کلان جهت تامین نیازهای رفاهی و اقتصادی جامعه است. محیط زیست ،کمک به مدیریت بحران، تمرکز بر حل چالش‌های مدیریتی، امنیتی و ترافیکی اداره شهرها از محورهایی است که در تبیین اهداف میان مدت و بلند مدت و استفاده از فناوری های نوین مورد توجه سیاستگذاران و دست اندرکاران قرار می گیرد. بر اساس تجربیات جهانی اهداف مستتر در موضوع شهرهای هوشمند از جمله گام هایی است که به ضرورت های مورد اشاره در بالا به خوبی پاسخ داده و بستر تمامی تلاشها را برای دستیابی به اهداف کلان در میان مدت و بلند مدت فراهم می کند.


در سالهای اخیر سرمایه گذاری‌های ارزنده‌ای در موضوعات زیرساختی به ویژه پروژه‌های نصب فیبر نوری، تلاش و عمل شده است. برای بهره وری بیشتر از این سرمایه گذاری‌ها ، به سرمایه گذاری بیشتر و توسعه خدمات مبتنی بر آن نیاز است.


آگاهی از نیازها و مطالبات ذینفعان بخش های مختلف توسعه خدمات، از جمله ارائه کنندگان خدمات رایانش ابری ، شرکت‌های نرم افزاری، مراکز داده، بانک‌ها، شهرداری‌ها، اپراتورها ،سرمایه گذاران ،تامین کنندگان و دارندگان فعلی امکانات زیرساخت برای مدیران ارشد تصمیم گیر بسیار مهم است. شاید شناخت این نیازها و مطالبات با کار مطالعاتی و پژوهش کتابخانه ای و میدانی هم قابل دستیابی باشد اما برگزاری همایش های تخصصی موثرترین روش برای این شناخت راهبردی است.


با بهره گیری از توان اطلاعاتی و دانش فنی کارشناسان فعال در حوزه های مختلف ارتباطات و فناوری کشور، پروش نخبگان و مشارکت موثر ذینفعان در کنار طرح مباحث روز دنیا، استفاده از تجربیات بین المللی کارشناسان صاحب نام در حوزه شهرهای هوشمند از اروپا و آسیا، معرفی زمینه‌های سرمایه گذاری شهر هوشمند و شکل‌گیری کارگروه‌هایی تخصصی متشکل از فعالان این عرصه راهی مناسب برای نیل به این اهداف می باشد.


از این رو روزهای ۱ و ۲ شهریور ماه ۱۳۹۵ دومین همایش زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری شهر هوشمند فرصتی تاریخی برای دستیابی به این شناخت و طرح مطالبات خواهد بود.


دبیرخانه همایش زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری شهر هوشمند امید آن دارد که برای دومین بار با طرح مباحث علمی ،انتقال تجربیات بین المللی و فضای گفت و شنود حاصل از این همایش باز هم شاهد تقسیم کار ملی شده و در نهایت به نمودی مثال زدنی از همکاری دولت ، مجلس و بخش خصوصی در اجرای پروژه های بزرگ ملی و تحقق شعار ارزشمند همدلی و همزبانی دولت و ملت باشد.


در این همایش سیاست ها و الزامات ملی برای ایجاد بهره وری و بهره برداری بهتر از زیرساخت‌ها و خلق فرصت های جدید سرمایه گذاری مورد توجه می باشد. تمرکز روی ظرفیت شهرهای کشور (با همکاری وزارت کشور، سازمان همیاری شهرداری‌ها و شهرداری کلان شهرها) برای ارائه فرصت های سرمایه گذاری از دیگر محورهای مورد توجه این همایش خواهد بود.نهایی سازی و ارائه پیش نویس الگوی هوشمندسازی شهرها با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز یکی از دست آوردهای مورد انتظار از این همایش است. علاقمندان می توانند برای ثبت نام و حضور در این همایش، به نشانی www.iransmartcity.ir مراجعه کنند.

 
درخواست دمو   درخواست دمو