اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم مردادماه، در برنامه «غیرمحرمانه» شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی، «مالیات، علل فرار مالیاتی و راهکارهای مقابله با آن»، با حضور سعید جمشیدی فرد دبیر علمی، و احمد زمانی و سعید توتونچی دو نفر از سخنرانان سی و هفتمین همایش سراسری انجمن حسابداران خبره ایران (با موضوع «اصلاحیه مالیاتهای مستقیم در عرصه عمل»، ۱۱ خرداد ۱۳۹۵) ایران از زوایای مختلف واکاوی خواهد شد.

بینندگان و مخاطبان این هفته برنامه «غیرمحرمانه» شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی، پاسخ به پرسش هایی نظیر اهمیت و جایگاه مالیات و این که چرا فرار مالیاتی صورت می گیرد؟ ریشه های فرار مالیاتی چیست؟ و چگونه می‎توان با آن مقابله کرد؟ را با دنبال کردن این قسمت از برنامه تلویزیونی «غیرمحرمانه» خواهند یافت. این موضوع با توجه به اهمیت مالیات به عنوان یکی از عوامل سیاست‎گذاری دولت، همچنین ابزار توزیع عادلانه درآمد، رشد متوازن اقتصادی و عامل تثبیت‎کننده اقتصاد برای این هفته برنامه «غیرمحرمانه» انتخاب شده است.

 

بر این اساس، اعضای اتاق فکر برنامه «غیرمحرمانه» این هفته که پنجشنبه ۷ مرداد ساعت ۲۱ از شبکه دو سیما پخش می شود را سعید جمشیدی فرد (عضو شورای عالی و دبیر علمی سی و هفتمین همایش سراسری انجمن حسابداران خبره ایران با موضوع «اصلاحیه مالیاتهای مستقیم در عرصه عمل»، ۱۱ خرداد ۱۳۹۵)، احمد زمانی (مدیرکل دفتر پژوهش و برنامه ریزی امور مالیاتی کشور)، کامران صداقت (استاد دانشگاه و اقتصاددان) به همراه محمود احمدی افزادی و امیر جولایی (پژوهشگر) تشکیل می دهند.

 

در برنامه مناظره اصلی این برنامه که جمعه ۸ مرداد ساعت ۲۱ از شبکه دو سیما به روی آنتن خواهد رفت نیز سعید توتونچی (عضو هیئت علمی مرکز پژوهش‎های مجلس) و محمدرضا عبدی (معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان امور مالیاتی کشور) دو ضلع اصلی مناظره را تشکیل می‎دهند.

درخواست دمو   درخواست دمو