اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

بازی پوکمون گو در حال فراگیر شدن است و تقریبا همه دنیا را مشغول خود کرده است. به همین منظور علاقه مندان این بازی در سانفرانسیسکو، یه گردهمایی بزرگ تشکیل داده اند تا با حضور در یک محل خاص، ضمن دیدار با یکدیگر، تبادل اطلاعات نیز داشته باشند. این تجمع به نوعی کسب و کار منطقه را نیز دچار تحولات سود ده کرده و فعالان اقتصادی حاضر در آن منطقه نیز با کمال میل پذیرای این نوع تجمعات جوانان و نوجوانان هستند.

 

گزارش گردهمایی بزرگ پوکمون گو در سانفرانسیسکو که برای کسبه و فعالان اقتصادی آن منطقه بسیار پول ساز بود

 

این گردهمایی از دو نقطه آغاز شد، یکی پارک Mission Dolores و دیگری اسکله شهر که یکی از مناطق تجاری شهر نیز می باشد. اما اتفاقی ناخوشایند موجب شد تا گردهمایی در حالت معلق و نزدیک به لغو قرار گیرد. قطع بودن سرورهای بازی Pokemon Go و عدم امکان بازی در آن منطقه یا یک ساعت مانده به شروع گردهمایی، در حال تغییر گردهمایی به یک راهپیمایی اعتراضی بود و تجمع کنندگان در حال تصمیم گیری برای حرکت اعتراض آمیز به سمت دفتر شرکت نیانتیک، تولید کننده بازی پوکمون گو بودند که خوشبختانه در لحظات آخر، سرورهای بازی بالا آمده و امکان بازی کردن برای همه محیا شد.

 

پس از راه اندازی سرورهای بازی و فراهم شدن امکان بازی کردن برای حاضرین، حرکت جمع به سوی مرکز شهر آغاز شد. نکته جالب توجه در حاشیه این حرکت جمعی، حضور گسترده خیریه ها و نهادهای مالی مردم نهاد برای جمع آوری کمک های نقدی و مردمی بود. همچنین برخی استارت آپ ها نیز برای جلب توجه جوانان و نوجوانان و تبلیغ کسب و کار خود، در مسیر و در بخشی از راه نیز همراه این جمع بودند.

 

در ادامه حرکت، حضور برخی بازیکنان با لباس ها و نشان های خاص مربوط به بازی پوکمون گو، جلب توجه می نمود. برخی از این بازکنان به صورت کلی لباس یکی از شخصیت های بازی را بر تن کرده بودند و برخی دیگر کلاه یا کیف یا علامتی از کاراکترهای بازی را همراه خود داشتند. اما گروهی از بازیکنان نیز با علامت های خاص در این جمع حضور داشتند که برخی از این علامت ها مربوط به یک تیم خاص یا یک گروه خاص بود. در کنار این موارد مرتبط، عده ای نیز با نشان برخی بازی های معروف دیگر نظیر بازی Halo یا Doom در جمع حضور داشتند و برخی دیگر نیز با برندهای ورزشی معروف.

 

بازیکنان Pokemon GO در حالی که بازی را اجرا کرده بودند وارد یکی از خیابان های تجاری بزرگ شهر شدند و نکته جالب توجه در این حرکت این بود که همه آنها، در حالی که غرق در بازی بودند، قوانین راهنمایی و رانندگی و تردد را به دقت رعایت می کردند و این کار موجب شده بود تا مشکلی ترافیک و سیستم حمل و نقل بوجود نیاید.

 

در حاشیه این حرکت، مغازه ها نیز تخفیفات ویژه ارائه کرده بودند و برخی از فروشگاه های بزرگ نظیر فروشگاه Razer نیز فروش ویژه گذاشته بودند. رستوران ها و غذاخوری ها نیز آفرهای ویژه پوکمون گو ارائه می کردند و برای علاقه مندان تخفیف ها و تم های ویژه پوکمون گو ایجاد کرده بودند که حاصل همه این ویژگی های درآمد چشمگیر آنها در حاشیه این گردهمایی بود. به نظر می رسد سود ناشی از این حرکت بر کسب و کارهای قرار گرفته در مسیر، بسیار راضی کننده بوده و گردش مالی قابل توجهی برای آنها داشته است.

 

این گردهمایی تا شب ادامه داشت و در نهایت با گرفتن تصاویر دست جمعی، شرکت کنندگان قرار گذاشتند تا این دست حرکت ها را و همایش ها را بیشتر داشته باشند. همچنین اعلام کردند از هر نوع دعوت به حضوری که بصورت رسمی توسط خود شرکت تولید کننده بازی Pokemon Go صورت پذیرد، استقبال خواهند کرد.

 
درخواست دمو   درخواست دمو