اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شاید این اولین بار باشد که چنین روزی به شما تبریک گفته می‌شود و برای شما کمی تعجب آور باشد. اما داستان بوجود آمدن روز برنامه نویس برای اولین بار از روسیه شروع شد. ولنتین بالت، کارمند یک شرکت کامپیوتری در روسیه در اوایل سال ۲۰۰۲ میلادی، امضاهایی را جهت ارسال به دولت روسیه جهت به رسمیت شناختن روزی با عنوان روز برنامه‌نویس جمع‌آوری کرد.
 

روز برنامه نویس بر همه برنامه‌نویسان و تولید کنندگان نرم افزار مبارک باد
در ۲۴ ژوئیه ۲۰۰۹ وزارت ارتباطات روسیه، درخواستی جهت به رسمیت شناختن یک روز تحت عنوان روز برنامه‌نویس را اعلام کرد و پس از پیگیری در نهایت، در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۹ رئیس جمهور پیشین روسیه، دمیتری مدودف این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس نام‌گذاری کرد.

از آن زمان تاکنون، ۲۵۶ امین روز هر سال میلادی (معادل عدد ۱۰۰ در مبنای شانزده) مطابق با ۱۳ سپتامبر (۱۲ سپتامبر در سال‌های کبیسه) به عنوان روز برنامه‌نویسان نام گرفته است. روسیه اولین کشوری بود که این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس به رسمیت شناخت و پس از آن کشورهای آلمان، کانادا، چین، کرواسی، فرانسه، گوآتمالا، هند، بلژیک، استرالیا، نیوزیلند، لهستان، اسلوونی، بریتانیا، و ایالات متحده آمریکا نیز این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس به رسمیت شناختند.

از جمله دلایل انتخاب عدد ۲۵۶ به عنوان روز برنامه نویس می‌توان به این موارد اشاره کرد: 1) عدد ۲۵۶ بزرگترین توان عدد ۲ کوچکتر از ۳۶۵ که تعداد روزهای یک سال است، می‌باشد. 2) در سیستم دودویی کامپیوتری، تعداد اعدادی که می‌توان در یک بایت جا داد ۲۵۶ عدد می‌باشد، و در نهایت 3) عدد ۲۵۶ به صورت کلی برای برنامه‌نویس‌ها عددی آشناست.

شاید بد نباشد اگر شغل برنامه نویسی به دلیل آسیب های جسمی و روحی ای که به برنامه نویس وارد می کند، به عنوان یکی از مشاغل سخت در نظر گرفته شود. اگر حتی یکبار بصورت حرفه ای برنامه نویسی کرده باشید، قطعاً از میزان فشار و استرسی که به شما وارد می شود آگاهی دارید و می دانید که با توجه به نشستن طولانی مدت برنامه نویسان پشت کامپیوتر و عدم فعالیت جسمی مناسب، معمولاً آسیب های جدی بلند مدتی برای ایشان پیش می آید که از آن جمله می توان به انواع معلولیت های خفیف و شدید مربوط به گردن، کمر، چشم و گاهی اوقات سایر اعضاء بدن اشاره نمود.

شرکت حساب رایان پارس، به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ و پیشگام تولید کننده نرم افزارهای جامع مالی و اداری با رویکرد ERP، این روز را به همه برنامه نویسان عزیز تبریک عرض کرده و برای همه آنها سلامتی و آرامش، همراه با موفقیت های روز افزون آرزومند است.

درخواست دمو   درخواست دمو