اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری چهارمین جشنواره پژوهش و فناوری در حوزه صنعت، معدن و تجارت در 24 آذر ماه سال جاری خبر داد. به گزارش شاتا، علی اصغر توفیق گفت در این جشنواره، برترین های صنعت، معدن و تجارت در حوزه های سازمان توسعه ای و شرکت های تابعه این وزارتخانه، سازمان استانی، اتاق بازرگانی،‌ اتاق اصناف،‌ طرح پژوهشی، پایان نامه، پیشکسوتان برتر در حوزه پژوهش، مراکز پژوهش های صنعتی و معدنی، مراکز تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی، مراکز خدمات فنی مهندسی، مراکز علمی کاربردی،‌ بهترین محصولات تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی،‌ شرکت های تولید کننده نرم افزار،‌ پژوهشگران و مدیران پژوهشی و شرکت شهرک های صنعتی استانی مورد تقدیر قرار می گیرند.
 

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ تحقیق،‌ پژوهش و نوآوری و ایجاد زمینه های لازم برای رشد و شکوفایی ظرفیت های لازم پژوهشی و تحقیقاتی در راستای تحقق اهداف بخش صنعت، معدن و تجارت کشور عنوان کرد.
دکتر توفیق، توسعه علم و فناوری را یکی از مهم ترین زیرساخت های پیشرفت کشور و ابزار جدّی رقابت در عرصه های مختلف عنوان کرد و افزود: بین پیشرفت در حوزه علم و فناوری و توسعه فراگیر و پایدار در هر کشوری ارتباط مستقیمی وجود دارد و در این ارتباط، پژوهش یکی از اساسی ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورها است.
وی با بیان اینکه وزارت صنعت،‌معدن و تجارت نیز متولی حلقه های مهم و اثرگذار در چرخه علم، فناوری و نوآوری کشور است افزود: این وزارتخانه بر این باور است که تولید هدفمند علم و توسعه فناوری برای خلق ثروت ملی نیازمند تبیین، اطلاع رسانی و ایجاد درک صحیح از نیازهای واقعی حال و آینده است که تحقّق این امر نیازمند تعامل آگاهانه و هوشمندانه عرضه کنندگان و متقاضیان علم و فناوری می باشد.
معاون‌ پژوهش‌ و‌ آموزش وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد که برگزاری چهارمین جشنواره پژوهش فناوری صنعت، معدن و تجارت به ترویج فرهنگ و نهادینه سازی پژوهش کمک و به عنوان ابزاری اثربخش برای انتقال و تبادل دیدگاه های علمی بین سازمان های توسعه ای و استان ها، شرکت های تابعه، پژوهشگران و مدیران پژوهشی به شمار رود.
لازم به ذکر است در حوزه شرکت های تولید کننده نرم افزار، از شرکت حساب رایان پارس نیز دعوت به عمل آمده تا در این رویداد پژوهشی حضور داشته باشد. شرکت حساب رایان پارس جزو معدود شرکت های خصوصی حوزه فناوری اطلاعات است که در زمینه پژوهش فعال بوده و دارای رتبه شورای عالی انفورماتیک کشور نیز می باشد.

درخواست دمو   درخواست دمو