اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

نهمین نمایشگاه شهرهوشمند مشهد همزمان با بیست و دومین نمایشگاه الکامپ مشهد، با حضور ۱۳۰ شرکت و ۵۰ استارتاپ فعال در حوزه فناوری و هوشمندسازی با شعار «شهر هوشمند، شهر امید و زندگی» با محوریت معرفی ویژگی‌های شهرهای هوشمند و خدمات ارایه شده در این حوزه، از تاریخ یکم تا چهارم بهمن ماه ۱۳۹۸ برگزار شد و شرکت حساب رایان که تولید و ارایه کننده نرم افزارهای مالی و اداری در حوزه شهرداری‌هاست نیز در این نمایشگاه میزبان بازدیدکنندگان بود.

هدف شرکت دانش بنیان حساب رایان پارس، تبلور هوشمندسازی در فرآیندها به‌وسیله ارایه نرم افزارهای مالی و اداری با رویکرد ERP است تا دست‌یابی به خدمات شهری و شهروندی هوشمند آسان شود، به‌همین دلیل این شرکت در کنار مجموعه‌ای برگزیده از استارتاپ‌های پیشرو در این حوزه، با همراهی سازمان فاوا شهرداری کرج، به معرفی آخرین محصولات خود در حوزه فناوری شهری پرداخت.

این مشارکت به‌دلیل ارتباط موثر سیستم شهرسازی کرج با نرم افزارهای مالی و اداری محاسبان در شهرداری کرج بود که با موفقیت پیاده‌سازی شده و به‌صورت کاملا کارآمد در حال خدمت رسانی به این کلان‌شهر است، بنابراین تلاش شد تا تجربیات این پیاده‌سازی موفق در حوزه هوشمندسازی شهرداری کرج به نمایش گذاشته شود تا دیگر شهرداری‌ها و سازمان‌های تابعه با این تجربیات آشنا شوند.

نمایشگاه شهر هوشمند و الکامپ مشهد که به‌صورت همزمان برگزار شدند، بسترساز برگزاری رویدادهای جانبی مهم دیگری از قبیل هکاتون شهر هوشمند، همایش ملی شهر هوشمند، رونمایی از اپلیکیشن شهر من، برگزاری کارگاه‌ها و نشست تخصصی مدیران فاوای کلان شهرهای کشور شد که در ادامه توضیحاتی مختصر درباره آن مطالعه می‌نمایید.

 • هکاتون شهر هوشمند
  رویدادی است که زمینه استفاده از داده‌های شهری برای استفاده کسب و کارهای فناور را فراهم می‌سازد. هاکاتون شهر هوشمند رویداد جمعی برنامه نویسی است که برنامه نویسان و افرادی که به فناوری علاقه دارند برای توسعه یک نرم افزار و اپلیکیشن جدید گردهم می‌آیند تا درباره چالش‌هایی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه شهری با همکاری تیمی مشکلات را حل کنند.
   
 • همایش ملی شهر هوشمند
  این همایش با حضور مدیران میانی و کارشناسان شهرداری‌های سراسر کشور با محور موضوعات مرتبط با هوشمندسازی شهرها، در ایام نمایشگاه برگزار شد که برای اولین بار تعدادی از سازمان‌های فاوا شهرداری کلان‌شهرها در آن حضور داشتند.
   
 • نشست تخصصی مدیران عامل سازمان فاوای شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور
  در این نمایشگاه نشست تخصصی با حضور مدیران عامل سازمان فاوای شهرداری های کلان شهرها برگزار شد که در همین راستا، سازمان های فاوا شهرداری خرم آباد، فاوا شهرداری کرج، فاوا شهرداری کرمان، شهرداری اراک و... از دستاوردهای شرکت حساب رایان در حوزه شهر هوشمند در راستای بازدید کردند.

شرکت حساب رایان پارس با وجود نرم افزارهای مالی و اداری محاسبان، سال‌هاست که در حوزه شهرداری و امور شهری به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای ورود کرده و به‌وسیله کسب تجربه طی سالیان متمادی با شناخت چالش‌ها و نیازهای تمامی بخش‌های شهرداری‌ها، توانایی ارایه خدمات با کیفیت در حوزه هوشمندسازی نظام پرداخت و دیگر موارد را دارد؛ به‌همین دلیل و با گسترش دامنه فعالیت این شرکت در کل کشور، نیاز به تاسیس نمایندگی و دفتر پشتیبانی در کلان شهرهایی مانند مشهد برای ارایه خدمات با کیفیت هرچه بیشتر حس و منجر به تشکیل دفتر نماینگی در مشهد شد.

گستره فعالیت محاسبان چه در دفتر مشهد، چه در تهران و یا در کل کشور، تنها به شهرداری‌ها خلاصه نمی شود و کارشناسان خبره این شرکت، با شناخت چالش‌های بخش خصوصی، بانکی و دولتی، ارایه راهکار برای این حوزه‌ها در نظر گرفته‌اند، بنابراین فعالان اقتصادی تمامی بخش‌ها در شرق کشور که تمایل به دریافت خدمات نرم افزاری از محاسبان دارند، می‌توانند به‌راحتی با دفتر مشهد در ارتباط باشند و پس از نیازسنجی و ارایه راهکار، اقدام به تهیه بهترین نرم افزار مالی و اداری متناسب با حوزه فعالیت خود کنند.

درخواست دمو   درخواست دمو