اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان
ایرانسل به عنوان یکی از پیشگامان عرصه مخابراتی و دومین اپراتور همراه در ایران، پیوسته در حال آزمایشی جدیدترین فناوری‌های روز دنیاست تا برای مشترکین خود استفاده از آنها را امکان پذیر سازد. از همین رو، این شرکت در جدیدترین اقدام خود، به آزمایش فناوری VoWiFi پرداخته است.

ایرانسل برای اولین بار در ایران فناوری Voice over WiFi را با موفقیت آزمایش کرد
به گزارش روابط عمومی شرکت ایرانسل، تماس صوتی روی بستر اینترنت بی سیم (Voice over WiFi) از جمله فناوری‌های نوین ارتباطی در جهان است که برای برقراری تماس‌های صوتی با کیفیت مطلوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. با بهره‌گیری از این فناوری، مشترکان ایرانسل می‌توانند در هر نقطه‌ای که یک شبکه وای فای در دسترس باشد، (حتی در خارج از کشور) بدون در نظر گرفتن پوشش شبکه اپراتور در آن منطقه، از طریق اتصال به وای فای، تماس‌های صوتی با سرعت و کیفیت بالا را تجربه کنند.

ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتور دیتای ایران، پیش از این نیز برای نخستین بار در ایران، فناوری تماس تلفنی بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (VoLTE) و نسخه ششم پروتکل اینترنت (IPv6) بر بستر موبایل را با موفقیت آزمایش کرده بود. همچنین ایرانسل در راستای پیشگامی در توسعه جدیدترین فناوری‌های روز دنیا، چندی پیش توانست رکورد سرعت اینترنت همراه در ایران و منطقه را با دستیابی به سرعت ۱۲۰۰ مگابیت بر ثانیه (در شرایط آزمایشی) با استفاده از نسل ۴٫۵ اینترنت همراه ثبت کند.

سرعتی که ایرانسل برای وارد کردن فناوری های نوین ارتباطی به ایران در پیش گرفته، ضمن اجبار سایر اپراتورها به تسریع توسعه بستر خود و تلاش برای حضور در این رقابت تنگاتنگ، هر روز شرایط مناسب تری برای کاربران ایرانی فراهم می کند. همچنین بهبود جایگاه ایران از نظر ضریب نفوذ فناوری های ارتباطی و اینترنتی نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
درخواست دمو   درخواست دمو