اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت Rani Therapeutics یکی از استارتاپ های زیرمجموعه آلفابت که می خواهد داروهای تزریقی مانند انسولین را به قرص خوراکی تبدیل کند، توانست ۳۹ میلیون دلار دیگر سرمایه جذب کرده و جمع بودجه نقدی اش را به ۱۰۰ میلیون دلار برساند.

اخبار سایت حساب رایان - استارتاپ مورد حمایت آلفابت داروهای تزریقی را به قرص خوراکی تبدیل می کند

صنعت داروسازی مدت هاست که به دنبال روشی می گردد تا بیماران را از سهل انگاری نسبت به مصرف داروهایشان باز دارد. این معضل سالانه ۲۸۹ میلیارد دلار هزینه روی دست سازمان های بهداشتی می گذارد، چون اکثر بیماران از داروهای تزریقی که معمولاً دردناک و گران قیمت هستند، دوری می کنند.

به همین دلیل، فضای جدیدی به نام «بیولوژیک خوراکی» (Oral Biologics) در این صنعت ایجاد شده که فرصت بسیار خوبی را در اختیار استارتاپ های علوم زیستی قرار می دهد و به رفع موانع این حوزه کمک می کند. شرکت رانی می خواهد داروهای تزریقی را به طور مستقیم از طریق غشای دستگاه گوارش وارد بدن بیمار کند، روشی که به زعم «میر عمران» مدیرعامل این کمپانی، کاملاً بدون درد خواهد بود.

این شرکت از قرص های رباتیک بهره می گیرد که از معده به سلامت می گذرند و سپس در روده کوچک، دیواره خارجی خود را از دست می دهند. در این هنگام، دو ماده شیمیایی مجزا با یکدیگر ترکیب شده و گاز دی اکسید کربن را به وجود می آورند. فشار این گاز باعث بیرون آمدن ساختارهای سوزنی شکل از جنس قند و ورود آنها به دیواره روده می شود. نهایتاً ساختارها به صورت طبیعی تجزیه می شوند و دارو جذب بدن بیمار می گردد.

فناوری این شرکت در حال حاضر روی انسان استفاده نمی شود و هنوز مراحل آزمایشات بالینی را پشت سر می گذارد. عمران انتظار دارد طی دو الی سه سال آینده با تمرکز بر دیابت، رماتیسم و دیگر بیماری های مزمن و رایج، به شکل جدی وارد بازار شوند. رانی تا به امروز توانسته 100 میلیون دلار سرمایه جذب کند. از بین سرمایه گذاران اصلی این شرکت می توان به GV، بازوی سرمایه گذاری ریسک پذیر آلفابت، و شرکت های داروسازی Novartis و Astra Zeneca اشاره کرد.

درخواست دمو   درخواست دمو