اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

موبایل های پیکسل و پیکسل اکس ال گوگل که از ماه اکتبر در دسترس قرار گرفتند، یکی از بهترین اسمارت فون های پرچمدار سال جاری میلادی به شمار می روند و این پتانسیل را دارند تا به محبوب ترین موبایل گوگل نیز تبدیل شوند.

اخبار سایت حساب رایان - گوشی های پیکسل گوگل برنده اصلی جمعه سیاه امسالحالا به گفته موسسه آماری Localytics، طی تعطیلات اخیر ایالات متحده (یعنی جشن شگرگزاری، جمعه سیاه و دوشنبه سایبری) میزان فعالسازی موبایل های مورد اشاره در ایالات متحده، تا 112 درصد نسبت به چهار هفته گذشته افزایش یافته است.

مشخصاً تخفیف های ورایزن در فروش موبایل های پیکسل طی جمعه سیاه، نقش بسزایی در افزایش فروش داشته است؛ اما نه آنقدرها که ممکن است تصور کنید. در واقع، تنها 46 درصد از پیکسل های فعال شده در تعطیلات جمعه سیاه، مدل های ورایزن آن بوده اند و 54 درصد باقی مانده، به مدل های آنلاک خریداری شده از طریق گوگل یا سایر خرده فروشی ها تعلق داشته اند.

Localytics می گوید که هیچ موبایل دیگری نتوانسته طی جمعه سیاه به موفقیتی همچون پیکسل های گوگل دست یابد. به عنوان مثال، فروش گلکسی اس 7 سامسونگ با رشد 36 درصدی و فروش آیفون 7 اپل با رشد 13 درصدی طی تعطیلات مواجه گشت. البته باید خاطر نشان کرد که این مسئله، لزوماً به معنای فروش بیشتر پیکسل ها نسبت به سایر رقبا نیست.

اگرچه در حال حاضر هیچ آمار دقیقی از میزان فروش در دست نیست، اما می توان به طور قطع گفت که آیفون ها و کهکشانی های اپل و سامسونگ، در مجموع فروش بهتری نسبت به پیکسل ها داشته اند. گفتنی است که چندی پیش، تحلیلگران تخمین زدند گوگل با فروش نزدیک به دو میلیون واحد از موبایل های پیکسل تا پایان سال جاری میلادی، به درآمدی 2 میلیارد دلاری خواهد رسید.

درخواست دمو   درخواست دمو