اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

نشریه فوربز به تازگی فهرست میلیاردرهای حوزه تکنولوژی در سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده و برای نخستین بار در این فهرست، مجموع ثروت ۱۰۰ میلیاردر خودساخته حوزه تکنولوژی از ۱ تریلیون دلار بیشتر شد و به رقم ۱٫۰۸ تریلیون دلار رسید که ۲۱ درصد بیشتر از سال قبل است.

اخبار سایت حساب رایان - بیل گیتس دوباره ثروتمند ترین فرد جهان شد

کارشناسان، این وضعیت را به افزایش چشمگیر قیمت سهام شرکت هایی نظیر فیسبوک، آمازون، و غول تکنولوژی چین یعنی تنسنت (Tencent) نسبت می دهند. جالب اینجاست که نیمی از افزایش ۱۸۹ میلیارد دلاری ثروت این لیست، به ۱۰ نفر بالای جدول اختصاص دارد.

همان طور که انتظار می رفت، «بیل گیتس» مؤسس مایکروسافت با ثروت ۸۵٫۴ میلیارد دلاری در صدر جدول میلیاردرهای حوزه تکنولوژی قرار گرفته، و البته ثروتمند ترین فرد جهان نیز به شمار می رود. گیتس چند روز قبل ۴٫۶ میلیارد دلار از سهامش در مایکروسافت را به بنیاد خیریه «بیل و ملیندا گیتس» بخشید، با این حال ثروتش نسبت به سال گذشته ۶٫۵ میلیارد دلار بیشتر شده است.

ماه گذشته جف بزوس برای ساعاتی توانست از گیتس پیشی بگیرد، اما دوباره به جایگاه خودش بازگشت و اکنون با ۸۱٫۷ میلیارد دلار ثروت در مکان دوم قرار دارد. رده سوم هم به مارک زاکربرگ، مؤسس فیسبوک اختصاص یافته که افزایش ۱۵٫۶ میلیارد دلاری ثروتش را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است.

درخواست دمو   درخواست دمو