اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

محمد جواد شکوری مقدم، بنیان‌گذار کلوب که آپارات، فیلیمو، میهن بلاگ و چندین سرویس اینترنتی دیگر را نیز مدیریت می‌کند، اعلام کرده که کاربران کلوب دو ماه فرصت دارند تا محتوای خود را از این شبکه برداشت کنند.

اخبار سایت حساب رایان - سایت کلوب دات کام تا آخر پاییز تعطیل می‌شود

کلوب یکی از نخستین شبکه های اجتماعی ایرانی ظاهرا به پایان راه خود رسیده است و پس از ۱۲ سال، فعالیت خود را متوقف می‌کند. کلوب زمانی جزو سه سایت پرترافیک ایران بود و‌ اکنون نیز با رتبه ۱۲۰ الکسا جزو سایت‌های پربازدید است. شکوری مقدم در وبلاگش نوشته: ۱۲ سال پیش، یک تیم سه نفره جوان و باانگیزه با ظهور مفهوم شبکه‌های اجتماعی در دنیای دیجیتال، شروع به توسعه‌ی یک شبکه اجتماعی بومی، با الگوبرداری از قهرمان شبکه‌های اجتماعی آن زمان یعنی سرویس اورکات کردند. امروز بیش از ۱۲۰ سری محتوای هفتگی توسط کاربران در تهران و شهرستان‌ها تولید می‌شود و نزدیک به ۱۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی کرده است.

وی ادامه داد: کشور عجیبی داریم، زمان که می‌گذرد دغدغه‌های گذشته به مزاح و شوخی تبدیل می‌شود، باورتان می‌شود چاپ کارت ویزیت، یک روزی نیاز به مجوز و ممیزی وزارت ارشاد داشت؟ ماجرای دستگاه فکس؟ دستگاه ویدیو؟ و دهها موضوع دیگر پس از گذشت یک دهه، امروز به لطیفه تبدیل شده‌اند، ماجرا و مشکلات آن روز ما هم امروز به لطیفه می‌ماند.

وی در پایان نوشت: نگهداری سایت کلوب دات کام با شرایط فعلی، محدودیت‌ها و عدم تمایل به توسعه‌ی آن بیش از این صلاح نیست و شرکت صبا ایده تصمیم به خاموشی این سرویس تا آخر پاییز امسال دارد. از کاربران عزیز و قدیمی این سرویس دردمندانه پوزش می‌طلبیم و تقاضا داریم در این فرصت یکی دو ماهه اگر محتوای خاصی برای کپی‌برداری یا ذخیره نسخه پشتیبان در نظر دارند از فرصت استفاده کنند.
 

درخواست دمو   درخواست دمو