اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

فیسبوک به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی، تلاش زیادی را برای مبارزه با انتشار اخبار کذب به کار بسته است. در ماه آپریل این شبکه به عنوان جدیدترین ابزار بصورت آزمایشی و محدود قابلیت مطالب مرتبط را راه اندازی کرد که حالا از مرحله آزمایشی خارج شده.

اخبار سایت حساب رایان - فیسبوک با کمک ربات جدید خود اخبار کذب را نمایان می کند

در این قابلیت سامانه ای هوشمند با کمک هوش مصنوعی، مطالب دروغین یا گمراه کننده را شناسایی کرده و آنها را در کنار اخبار و مطالب تایید شده یا منتشر شده از طریق منابع معتبر قرار می دهد تا کاربران بتوانند خود به کذب بودن چنین محتوایی پی ببرند.

به بیان دیگر، فیسبوک قصد دارد با این قابلیت، مطالب خلاف واقع و کذب را بدون سانسور کنار بزند. در این صورت محتوای کذب بدون آن که به انگیزه افراد برای اشتراک گذاری مطالب صدمه ای وارد شود، خود بخود از گردونه توجه حذف خواهد شد.

در کنار گسترش قابلیت مطالب مرتبط، فیسبوک الگوریتم هوشمند شناسایی اخبار کذب و مطالب گمراه کننده خود را نیز بهبود بخشیده است. به محض تشخیص یک محتوای مشکوک توسط این الگوریتم، مورد به برخی از سازمان ها و گروه های مستقل حقیقت یاب ارجاع داده شده تا آنها تصمیم بگیرند که خبر ارائه شده تا چه حد صحت دارد. در صورت ناصحیح یا مشکوک بودن مطلب، محتواهای صحیح و مورد اطمینان مرتبط با موضوع خبر در کنار آن به نمایش درخواهد آمد.

با این همه قابلیت مذکور هنوز در مراحل ابتدایی کار خود قرار دارد و فعلاً تمام کاربران قادر به بهره مندی از امکانات آن نخواهند بود، اما تکنولوژی یادگیری ماشین به الگوریتم مطالب مرتبط فیسبوک اجازه خواهد داد که به طور مستمر و نامحدود دقت خود را در تشخیص محتواهای ناصحیح ارتقا دهد.

درخواست دمو   درخواست دمو