اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

گوگل به تازگی اعلام کرده که سرویس Safe Browsing مرورگرش که از مشاهده وب سایت های خطرناک توسط کاربران مرورگرهای کروم، سافاری و فایرفاکس در دسکتاپ و موبایل جلوگیری می کند، بیش از ۳ میلیارد ابزار در سراسر دنیا را مورد محافظت قرار می دهد.

اخبار سایت حساب رایان - مرور امن مرورگر کروم بیش از سه میلیارد دستگاه را محافظت می کند

دیوایس های تحت محافظت این سرویس در سال ۲۰۱۳ به زحمت به یک میلیارد مورد  می رسیدند، اما با رشدی قابل توجه و چشمگیر، این میزان به حدود دو میلیارد دستگاه در ماه می ۲۰۱۶ رسید و حالا در کمتر از چند ماه، این میزان به سه میلیارد دستگاه در سراسر دنیا رسیده است.

گوگل برای اولین بار این سرویس را در سال ۲۰۰۷ راه اندازی کرد، که یکی از اولین اقدامات شرکت در راستای تولید محصولات ضد بدافزار به حساب می آمد. اولین مرورگرهایی که از سرویس Safe Browsing پشتیبانی به عمل آوردند، سافاری و فایرفاکس بودند که البته بسیاری از توسعه دهندگان وب و اپلیکیشن هم مدتی بعد به حامیان آن پیوستند. تفکر پشت Safe Browsing در تمام این سال ها یک چیز واحد بوده و این که به کاربران بگوید وب سایتی که خواهان ورود به آن هستند ممکن است دارای بدافزار یا خطر کلاهبرداری باشد.

توجه به این نکته نیز خالی از لطف نیست که گوگل در سال ۲۰۱۵ سد امنیتی Safe Browsing را به قابلیتی پیش فرض در مرورگر گوگل کروم برای اندروید تبدیل کرد، که همین موضوع رشد کاربران این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۶ را به همراه داشت. گوگل می گوید که به لطف تکنولوژی یادگیری ماشینی، Safe Browsing در آینده می تواند امنیت بیشتری را برای کاربران محیط وب به ارمغان آورد.

درخواست دمو   درخواست دمو