اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

پیرو خبر تحریم ایران توسط انجمن جهانی موبایل، وزیر ارتباطات دقایقی پیش در حساب توییتر خود نوشت: مجوز حضور شرکت های ایرانی در GSMA که دو سال تمدید نشده بود، امسال تمدید شده است و منعی برای حضور با عنوان شرکت های ایرانی وجود ندارد.

اخبار سایت حساب رایان - انجمن جهانی موبایل مجوز حضور شرکت های ایرانی را تمدید کرد

همچنین وی در ادامه توئیت خود نوشت: مجوز OFAC برای تمدید عضویت همراه اول در GSMA که نیاز به تبادلات مالی داشته صادر نشده که GSMA دنبال حل موضوع است. بنابراین خبر تحریم ایران توسط GSMA دقیق نیست.

چندی پیش به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از اپراتورهای تلفن همراه کشور اعلام شدکه انجمن جهانی موبایل (GSMA) که در زمان اعمال تحریم های بین المللی خدمات خود را به ایران ارائه می کرد، حالا پس از رفع برخی تحریم ها ارائه خدمات مستقیم به کشور را به دلایل نامعلومی متوقف کرده است.

یکی از مهمترین خدمات GSMA به عنوان مرجع هماهنگی های بین المللی موبایل، تعیین ساختار شناسه جهانی تجهیزات موبایل IMEI است. کد IMEI شامل چند جزء مختلف بوده که اطلاعاتی مانند کشور و کمپانی سازنده دستگاه را مشخص کرده و کاربردهای مختلفی مانند شناسایی دستگاه ها در شبکه موبایل را دارد.

لازم به ذکر است کشورهایی که با GSMA ارتباط مستقیم دارند، همواره فهرست به روزی از IMEI ها را دریافت می کنند که علاوه بر این، سازمان مذکور لیست محدودی از کدهای مورد بحث را نیز به صورت رایگان منتشر می کند.

همچنین باید گفت تحریم ایران توسط GSMA بر حضور شرکت ها و اپراتورهای ایرانی در نمایشگاه بین المللی بارسلون، به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه های صنعت موبایل در دنیا نیز تأثیر گذار بوده و ممکن است موجب عدم حضور آنها در رویداد مذکور شود.

درخواست دمو   درخواست دمو