اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

یکی از ویژگی های منحصر به فرد شرکت های بزرگ نظیر مایکروسافت، گوگل و ... ایجاد خدمات و محصولاتی است که به واسطه وجود آنها، صدها یا شاید هزاران شغل جدید در عرصه بین المللی بوجود می آید و علاوه بر اینکه برای شرکت تولید کننده، سود سرشار مالی و اعتباری به همراه می آورد، برای کاربران آنها نیز سودهای سرشاری ایجاد می نماید. برای مثال با تولید سیستم عامل ویندوز یا سیستم عامل آندروید، هزاران یا شاید میلیون ها برنامه نویس بابت تولید نرم افزار و میلیون ها شرکت و فرد دیگر بابت توزیع و ارائه خدمات پس از فروش و آموزش آنها مشغول به کار شده اند که تمامی این مشاغل بدون اینکه مسئولیت های سنگین مستقیم برای شرکت تولید کننده ایجاد کنند، بر اساس تولیدات آنها می چرخند.
 

آشنایی با پروژه عظیم مایکروسافت بنام Spark
شرکت مایکروسافت به تازگی پروژه عظیمی را رونمایی کرده بنام Spark که روی Windows 8.1 و کنسول بازی Xbox One قابل استفاده می باشد. این پروژه چیزی شبیه به Second Life است، اما تفاوت اصلی آن این است که خود شما هم در مقام طراح بازی می توانید دنیای خود را بسازید و برای دیگران به اشتراک بگذارید و هم در مقام یک بازیکن می تواند فضاهای به اشتراک گذاشته شده از طرف سایر بازیکنان را مرور کرده و در آنها با بازی و تفریح بپردازید. در واقع اگر با بازی هایی نظیر Word of Warcraft که در بین جوانان بسیار پرطرفدار است آشنایی داشته باشید می توانید به گستردگی و عظمت این کار مایکروسافت پی ببرید.

اما مسئله مهم تر و نکته اصلی اینجاست که این بستر صرفاً برای بازی و سرگرمی کاربرد ندارد، بلکه مبنای معرفی و آزمایش آن بر بستر بازی و سرگرمی نهاده شده و قطعاً کاربری های تجاری و آموزشی آن بسیار بسیار گسترده تر و فراتر از یک سرگرمی ساده است. اگر در خصوص Second Life مطالعه کرده باشید متوجه شده اید که در آن فضا همانند دنیای واقعی زمین و خانه خرید و فروش می شود و واحد پول آن با نام Linden Dollar همانند دلار و یورو در دنیای واقعی معامله شده و دست به دست می چرخد. شرکت های بزرگی نظیر والت دیسنی، مزدا، استودیوی برادران وارنر و چندین نام بزرگ دیگر نیز جزو اعضای فعال آن هستند و برای مثال گردش مالی یک ماه آن نزدیک به 64 میلیون پوند بوده است.

با توصیفات بالا و توجه به اینکه Seconf Life صرفاً 600 هزار کاربر رسمی و فعال دارد و گستردگی امکانات و توانمندی های Microsoft Spark نسبت به آن داشته و قطعاً توسعه خواهد داشت، اکنون می توانید دید بازتری نسبت به عظمت کار مایکروسافت داشته باشید و کسب و کارهایی که می تواند بر اساس آن شکل بگیرید قابل تصورتر خواهند بود.

آشنایی با پروژه عظیم مایکروسافت بنام Sparkآشنایی با پروژه عظیم مایکروسافت بنام Spark
همچنین ارائه Microsoft Spark روی یک کنسول بازی در کنار کامپیوتر های خانگی، قطعاً نشان از سادگی کار با آن دارد و اصولاً ثابت شده که هر چه کاربری یک نرم افزار ساده تر باشد، مخاطبان بیشتری داشته و کاربران بیشتری جذب آن می شوند. بنابراین در آینده ای نه چندان دور باید منتظر ظهور نوع جدیدی از تجارت الکترونیک توام با سرگرمی باشیم که در کنار آن بصورت پیش فرض یک شبکه اجتماعی بسیار قدرتمند، یک جستجوگر بسیار قوی ( Bing ) ، یک هوش مصنوعی هوشمند و تست شده ( Cortana ) و از همه مهمتر، شرکت بزرگ مایکروسافت همراه با بسیاری از نرم افزارهاو خدمات معروف و محبوب قرار دارد.

مایکروسافت اسپارک بصورت رسمی اوایل مهرماه 1393 ارائه شده و همزمان با تست در برخی مناطق، بصورت رسمی نیز در حال استفاده می باشد.

 
درخواست دمو   درخواست دمو