اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

استفاده از سرویس ایمیل ایمن ، سریع ، کاربردی ، پایدار و در عین حال کم هزینه و رایگان ، همواره یکی از دغدغه های اصلی کاربران حرفه ای اینترنت بوده و هست ، بخصوص اگر ذخیره سازی و نگهداری از آرشیو ایمیل ها برای شما اهمیت داشته باشد ، مسئله پایداری و استحکام سرویس مربوطه همراه با فضایی که در اختیار می گذارد هم اهمیت پیدا می کند. اما در کنار همه این ویژگی ها ، سادگی و قدرت واسط کاربری سرویس ایمیل همراه با پشتیبانی از زبان مادری ، برگ برنده ای است که برای بیشتر کاربران اهمیت دارد.

سه شرکت بزرگ و معتبر Microsoft ، Google و Yahoo جزو پیشتازان این این عرصه بوده و همواره در تلاش برای ارتقاء سرویس های خود جهت جذب مخاطب بیشتر هستند و به جرات می توان گفت در این راه پا را فراتر گذاشته و امکاناتی فراتر از یک سرویس ساده پست الکترونیک در اختیار کاربران قرار داده اند. مایکروسافت و گوگل هر کدام با داشتن بیش از 400 میلیون کاربر ایمیل ، پیشتازان عرصه پست الکترونیک هستند و یاهو با حدود 300 میلیون کاربر در رتبه بعدی قرار دارد.


اما اواخر سال گذشته میلادی ، سرویس outlook.com مایکروسافت این امکان را برای کاربران Gmail فراهم کرد تا از طریق سرویس مایکروسافت کلیه ایمیل های Gmail خود را به ایمیل Outlook خود منتقل کنند و در عین حال بتوانند از درون سرویس Outlook با آدرس gmail.com@ خود نیز کماکان ایمیل بفرستند ، ضمن اینکه هر زمان تمایل داشته باشند می توانند به سرویس Gmail خود بازگردند. البته مایکروسافت امیدوار است با امکانات خوبی که در محیط outlook.com دیده ، کاربران را نگه داشته و آنها را بصورت کامل جذب سرویس خود کند.

در یک تحقیق انجام شده مشخص شد که 70 درصد از کاربران ایمیل تمایل دارند که تبلیغات از محیط ایمیل کاملا جدا باشد ، 69 درصد معتقدند که باید سرویس های ضد هرزنامه بهتری و بیشتری ارائه گردد ، 67 درصد نظرشان این است که باید محیط کاربری ساده تر و قابل فهم تری ارائه گردد و 58 درصد معتقدند که نباید محتوای ایمیل ها بررسی و جستجو شده و بر اساس آن تبلیغات نمایش داده شود. لذا مایکروسافت با تکیه بر این نظرات جمع آوری شده ، سعی کرده تا با عمل به همه آنها ، رضایت کاربران بیشتری را بدست آورد.

نکته جالب دیگری که در ابزار مایکروسافت قابل ملاحظه است ، انتقال اتوماتیک کلیه ایمیل های Gmail به Outlook است که بدون در نظر گرفتن تعداد و حجم آنها ، این کار بصورت خودکار انجام میشود. کسانی که از ایمیل به صورت حرفه ای و تجاری استفاده می کنند ، با دردسر زیاد نقل و انتقال و پشتیبان تهیه کردن ایمیل های حجیم و زیاد آشنایی کامل دارند و ارزش کار سرویس Outlook را به خوبی درک می کنند.

درخواست دمو   درخواست دمو