اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

برای بیشتر ما اتفاق افتاده که به دلیلی از Command Prompt یا Shell یا Console ویندوز استفاده کرده باشیم. حداقل اگر استفاده هم نکرده باشید ، مطمئناً افرادی را دیده اید که از آن استفاده می کنند و با نوشتن مخفف cmd در پنجره Run ویندوز یا دکمه های Windows+R آن را فراخوانی کرده و دستورات مورد نظر خود را در آن تایپ می کنند. اگر هم از کاربران قدیمی کامپیوتر هستید که با سیستم عامل DOS آشنایی دارند یا از جمله افرادی هستید که کار شما مرتبط با شبکه بوده و مداوم با این Shell قدیمی مایکروسافت سر و کار داشته باشید که قطعاً این خبر برای شما جالب خواهد بود.

 

اخبار شرکت حساب رایان : اولین تغییر چشمگیر و کاربردی در Microsoft Windows 10

 

اولین و مهمترین ویژگی ای که به Command Prompt در Windows 10 اضافه شده است ، کار کردن Ctrl+V برای Paste کردن متون کپی گرفته شده از محیط ویندوز است. اگر قبلا با Command Prompt کار کرده باشید متوجه شده اید که به راحتی می توان با استفاده از ماوس ، بخشی از یک متن را انتخاب کرده به پس از فشردن کلیک راست ماوس ، عبارت منتقل شده به حافظه را در هر جای ویندوز Paste کرده و از آن استفاده کرد ، اما برعکس این امکان وجود نداشت. در نسخه تکنیکال ارائه شده ویندوز 10 ، خوشبختانه این ویژگی اضافه شده و به خوبی کار می کند.

اما در کنار این ویژگی کاربردی ، ویژگی های اصلی ای که یک کاربر حرفه ای محیط متنی نیاز دارد نیز به آن اضافه شده است. اگر با برنامه ++ NotePad کار کرده باشید ، قطعاً یکی از علاقه مندان این ویرایشگر رایگان و متن باز هستید و اگر هم هنوز از آن استفاده نکرده اید ، توصیه می کنیم سریعاً آن را دانلود و نصب کرده و استفاده نمائید. به هر حال مهم اینجاست که برخی امکانات مدیریت متن که در نرم افزار نوت پد ++ وجود دارد به Command Prompt ویندوز 10 نیز اضافه شده که کار را برای کاربر آن بسیار راحت تر می کند.

در نهایت هم معرفی قابلیت اضافه کردن میانبرهای دلخواه به شل ویندوز 10 نیز یکی دیگر از اخبار بسیار جالب بود که مطمئناً به کاربران حرفه ای ، اجازه مانور بسیار زیادی را می دهد. البته این که چه نوع ترکیباتی با چه نوع عملکردی را می توان بصورت میانبر ( Shortcut ) به Command Prompt در Microsoft Windows 10 اضافه کرد را بهتر است خودتان در نسخه Technical Preview آزمایش کرده و از آن لذت ببرید.

درخواست دمو   درخواست دمو