اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

این روزها باتری های لیتیوم-یونی همه جا حاضر هستند و تقریبا در هر گجت یا ابزاری می توان اثری از آنها دید. تجربه ناموفق گوشی های گلکسی نوت 7 نیز نشان داد که حتی کوچک ترین سهل انگاری در ساخت این قطعه می تواند زندگی انسان ها را به مخاطره بیندازد. با توجه به وقایع اخیر، به نظر می رسد شرکت ها عزم خود را برای ایمن تر ساختن این محصول جزم کرده اند.
 

اپل پتنت جدید برای تولید باتری هایی که منفجر نمی شوند به ثبت رساند
در همین راستا، پتنت جدیدی از اپل به ثبت رسیده که Battery Can نام دارد. ظاهراً استفاده از این فناوری به کمپانی مذکور اجازه می دهد باتری هایی با انرژی و دوام بیشتر بسازد و در عین حال امنیت کاربر را نیز بیش از پیش تضمین نمایند. همان طور که از نام این پتنت پیداست، Battery Can بیشتر به بدنه و محفظه باتری مربوط می شود تا سلول های داخلی آن. بنابراین می توان نتیجه گرفت باتری های ساخته شده با این فناوری در پایان عمر خود باد نمی کنند یا آتش نمی گیرند.

بنابر اعلام اپل در این طراحی جدید، افزایش فشار به سلول های باتری باعث بهبود عملکرد خواهد شد. این نوع محفظه در هر شکل و ابعادی قابل تهیه است و انعطاف پذیری کافی را در اختیار سازنده قرار خواهد داد. گفتنی است طبق این فناوری، فاصله بین سلول های باتری و محفظه اطراف آن تا جای ممکن کاهش می یابد، به گونه ای که دیگر امکان باد کردن باتری وجود نداشته و احتمالاً عملکرد آن نیز بهبود می یابد.

در این پتنت، انواع محصولات اپل که می توانند از تکنولوژی Battery Can بهره مند شوند به چشم می خورند که از میان آنها می توان به آیفون، آیپد، آیپاد و اپل تی وی اشاره کرد. همچنین احتمال می رود از چنین فناوری در لپ تاپ ها و تجهیزات جانبی نیز استفاده گردد. لازم به ذکر است همزمانی ثبت این پتنت با شرایط کنونی که خبرهایی از متورم شدن یا آتش گرفتن موبایل های اپل به گوش می رسد، به هیچ وجه اتفاقی نیست، هرچند نیاز به چنین تحقیقاتی مدت ها قبل از این احساس می شد.

درخواست دمو   درخواست دمو