اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

دسترسی به نسل چهارم اینترنت موبایل یکی از بهترین اتفاقاتی است که این روزها برای کاربران اینترنت کشورمان رخ داده، اما جهان همواره در حال حرکت به سمت شبکه‌های نسل پنجم است و اکنون در همین راستا ایرانسل، اخیرا خبر داده که موفق شده برای نخستین بار در ایران و منطقه، فناوری نسل ۴٫۵ اینترنت موبایل را با موفقیت آزمایش نماید.
 

ایرانسل در راستای دستیابی به فناوری 5G نسل ۴٫۵ اینترنت را با موفقیت آزمایش کرد
در این رابطه دفتر روابط عمومی ایرانسل بیانیه خبری را به شرح زیر ارائه کرده:

ایرانسل در راستای پیشگامی در توسعه تکنولوژی و تلاش برای دستیابی به نسل پنجم اینترنت (5G)، موفق شد به عنوان نخستین اپراتور در ایران و منطقه، نسل 4.5 اینترنت را با موفقیت آزمایش نماید. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، آزمایش نسل ۴٫۵ اینترنت توسط ایرانسل همزمان با عید سعید غدیر خم و با دستیابی به سرعت دانلود ۱۲۰۰ مگابیت بر ثانیه با نرخ تاخیر (PING) یک میلی‌ثانیه و با دانلود یک فایل ویدئویی دو گیگابایتی طی 14 ثانیه با موفقیت انجام شد.

ایرانسل پیش از این نیز در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ در مراسم راه‌اندازی گسترده‌ترین شبکه اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) در ایران، موفق به آزمایش سرعت دانلود بالای ۶۰۰ مگابیت بر ثانیه شده بود. رکورد سرعت دانلود ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه نیز پیشتر توسط ایرانسل برای نخستین بار به ثبت رسیده بود. بر اساس این گزارش، ایرانسل به عنوان بزرگترین اپراتور دیتای ایران و اپراتور پیشرو در ارائه جدیدترین فناوری‌های ارتباطی، پیشتر نیز موفق به آزمایش فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (VoLTE) و نیز پروتکل اینترنت نسخه ۶ (IPv6) شده بود.

ایرانسل پس از گذشت نزدیک به دو سال از دریافت مجوز ارتقای پروانه شبکه به نسل سوم، چهارم و بالاتر اینترنت همراه، در حال حاضر گسترده‌ترین و پرسرعت‌ترین شبکه اینترنت را در ایران ارائه می‌دهد. مشاهده ویدئوی تست سرعت فوق در نشانی aparat.com/irancell امکان‌پذیر است.


البته لازم به توضیح است که اینگونه تست ها به معنی این نیست که از همان لحظه، اینترنت با کیفیت بالا و همان سرعتی که در تست مشاهده می شود در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، بلکه این بدان معنی است که این ظرفیت در اپراتور مربوطه وجود دارد و در صورتیکه پهنای باند مناسب همراه با تجهیزات مناسب در سطح کشور تامین شود، ظرفیت  امکان ارائه این سرویس به متقاضیان وجود خواهد داشت.

 
 
درخواست دمو   درخواست دمو