اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

فیسبوک با خدف پوشش مناطق بدون دسترسی اینترنت در جهان، در آزمایشگاه اختصاصی خود در انگلستان اقدام به تولید یگ نوع هواپیمای خاص منظوره کرده که با انرژی خورشیدی کار کرده و پس از پرواز بالای مناطقی که امکان استفاده از اینترنت ندارند، برای مردم آن منطقه اینترنت فراهم می کند.
 

اینترنت پرنده فیسبوک آماده آزمایش شد
این پرنده که فعلاً آکوئیلا نام دارد، بالهایی به اندازه یک بوئینگ 737 و وزنی کمتر از یک ماشن معمولی دارد که به لطف طراحی مهندسی پیشرفته و استفاده از مواد فیبروکربن سبک و مقاوم به این ویژگی ها دست پیدا کرده. قرار است این هواپیما در ارتفاعی بالاتر از ارتفاع متداول پروازهای حمل نقل عمومی و مسافر پرواز کرده و در هر بار ماموریت به مدت سه ماه پرواز مداوم داشته باشد.

برنامه فیسبوک برای اینکار به این صورت است که سیگنال به یک پرنده در نقش سرویس دهنده مادر منتقل شده و پرنده مادر سایر پرنده های مستقر در منطقه را تامین می نماید. تبادل اطلاعات بین پرنده ها با یک نوع لیزر خاص ابداعی محققان آزمایشگاه فیسبوک انجام می شود. این روش بصورت آزمایشگاهی تست شده و جواب بسیار خوبی داده و امکان انتقال اطلاعات تا 10 گیگابایت بر ثانیه را فراهم می نماید.

البته این تکنولوژی در شرایط واقعی و محیط طبیعی هنوز آزمایش نشده، اما محققان امیدوارند با توجه به نتایج کسب شده از محیط آزمایشگاهی بتوانند در نهایت از این تکنولوژی بهره برداری کرده و از آن برای ایجاد راهکارهای جدید ارتباطی نیز استفاده نمایند.

 
 
درخواست دمو   درخواست دمو