اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

کمپانی اینتل به تازگی از نسل هفتم پردازنده‌های خود به نام Kaby Lake رونمایی کرد. این پردازنده‌ها که در واقع یک بروزرسانی میان دو نسل از پردازنده‌های این کمپانی به شمار می‌رود، برای پر کردن خلا میان تراشه‌های ۱۴ نانومتری Sky Lake و چیست‌های ۱۰ نانومتری Canon Lake که سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد، معرفی شده است. پردازنده‌های Kaby Lake نسبت به Sky Lake از نظر مصرف انرژی و عملکرد، کمی بهینه‌تر شده‌ اند.
 

اینتل نسل هفتم پردازنده‌های خود به نام Kaby Lake را رسماً معرفی کرد
به لطف پردازنده‌های Intel Kaby Lake، شرکت Apple نیز می‌تواند در نهایت لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو و مک‌بوک ایر را ارتقا دهد. سرفیس‌بوک مایکروسافت نیز به دلیل مشکلات مرتبط با معماری Sky Lake از مشکلات مدیریت مصرف انرژی رنج می‌برد و دیگر کمپانی‌های تولیدکننده کامپیوترهای شخصی در سراسر جهان نیز به دلیل مشکلات مربوط به Firmware و بروزرسانی درایورها تمایل دارند سریع‌تر پردازنده‌های Sky Lake را کنار گذاشته و سراغ نسل جدید تراشه‌های اینتل بروند.

بی‌شک اینتل با عرضه‌ی پردازنده‌های کبی‌لیک، نه تنها مشکلات دستگاه‌های اپل بلکه مشکلات مشابه محصولات دیگر را برطرف خواهد کرد. اینتل با پردازنده‌های کبی‌لیک به جای ارتقای سخت‌افزاری و بالابردن مشخصات، بیشتر روی بهبود و تقویت تجربه‌ی کاری تمرکز داشته است. تراشه‌های کبی‌لیک دومین قدم از برنامه ی تیک‌تاک اینتل است که خیلی با نسل قبلی خود تفاوت ندارد، ولی تمرکز اینتل روی کارها و قابلیت‌های جدیدی بوده که مردم دنبال آنها هستند.

به عنوان مثال می‌توان به پخش ویدیوهای 4K، ویدیوهای 360 درجه و اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اشاره کرد. اینتل تمایل دارد در عرضه این امکانات به مخاطبان نقش داشته باشد و از همین رو در کنار قابلیت‌هایی چون ویندوز Hello و سیستم لاگین با تشخیص چهره که اکنون روی لپ‌تاپ‌های بیشتری پشتیبانی می‌شود، تراشه‌های بهتری را ارائه می‌دهد.

البته پردازنده Kaby Lake قطعا نسبت به نسل قبلی مزایایی هم دارد. به عنوان مثال می‌توان به میزان عملکرد و راندمان اشاره کرد که نسبت به نسل اول تراشه‌های این کمپانی تا ۱۰ برابر بهتر شده است. در حالی که نسل ششم پردازنده‌های اینتل نسبت به نسل اول تا ۸ برابر بهتر بودند. از طرف دیگر عملکرد تحت وب پردازنده‌ی جدید اینتل در بنچمارک‌های این شرکت ۱۹ درصد ارتقا یافته و اجرای اپلیکیشن‌ها نیز ۱۲ درصد بهتر شده است.

همیشه معرفی نسل جدید پردازنده‌های اینتل کمک می‌کند تا نگاه بهتری نسبت به محصولات آتی و معرفی‌نشده داشته باشیم. طبق وعده اینتل، با پردازنده‌‌های ۱۰ نانومتری این کمپانی می‌توان محصولاتی باریک‌تر از اولترابوک Spectre شرکت hp تولید کرد. تقریباً ۱۰۰ نمونه طراحی جدید از محصولات تولیدکنندگان کامپیوترهای شخصی برای سال جاری آماده تولید است و روی بسیاری از این محصولات تراشه‌ی کبی لیک را خواهیم دید.

اینتل برنامه خود را با پردازنده دو هسته‌ای موبایل با مدل‌های Core M3، Core i3، Core i5 و Core i7 آغاز کرده است. اینتل به تولیدکنندگان و شرکای خود گفته است که باید عرضه محصولات مبتنی بر پردازنده Kaby Lake را از ابتدای سپتامبر آغاز کرده و خیلی زود به تولید خود سرعت بدهند.

درخواست دمو   درخواست دمو