اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

بازی پرطرفدار و خبرساز Pokemon GO بالاخره برای ایران هم منتشر شد. پدیده این روزهای دنیای بازی های تلفن های هوشمند و رکورد دار صنعت بازی های موبایل بالاخره در ایران عرضه شد. عنوان پوکمون گو که حدود پانزده روز پیش در تاریخ ۱۶ تیر ماه برای اندروید و iOS منتشر شد، در حال حاضر یکی از پدیده های صنعت بازی محسوب شده و رکورد شکنی ها و حاشیه های فراوانی را در همین مدت کوتاه تجربه کرده است. این بازی الگویی بر مبنای فناوری واقعیت افزوده داشته و به وسیله GPS و دوربین تلفن های هوشمند، شما را وارد دنیای پوکمون ها می کند.

 

بازی پرطرفدار و خبرساز Pokemon GO بالاخره برای ایران هم منتشر شد

 

در حالی که کمتر کسی انتظارش را داشت، Pokemon GO با داشتن بیش از ۲۱ میلیون بازیکن روزانه توانست بسیاری از عناوین صاحب نام و پرطرفدار را کنار زده و به محبوب ترین بازی موبایل در آمریکا و برخی کشورهای دیگر تبدیل شود. علاوه بر این به سبب ارتباط معنوی پوکمون با شرکت ژاپنی نینتندو، ارزش سهام این شرکت به بیش از ۳۰ هزار ین ژاپن رسیده و ارزش مارکت آن نیز به رکوردی باور نکردنی دست یافته است.

 

نکته مهم این بازی عدم انتشار سراسری آن به صورت یکپارچه بود به شکلی که به مرور زمان به کشورهای پشتیبان نرم افزار اضافه می شود. در همین راستا دسترسی به پوکمون گو برای ایرانیان نیز وجود نداشت و برای بازی کردن می بایست از نرم افزار های جانبی تغییر آی پی استفاده می شد. همینطور در حالی که شش روز پیش صفحه اجتماعی فیسبوک این اپلیکیشن، از کشور ایران به عنوان یکی از مناطق غیر قابل بازی اسم برده بود، از امروز شاهد برقراری امکان دسترسی کاربران ایرانی به پوکمون گو هستیم.

 

هم اکنون با مراجعه به فروشگاه های گوگل پلی و اپ استور می توانید بدون هیچ گونه نیاز به نرم افزارهای جانبی و تحمل دردسر، نرم افزار پوکمون گو را دانلود کرده و گشت و گذار در دنیای پوکمون ها را آغاز کنید. قبل از شروع ماجرا به خاطر داشته باشید حتما نکات و استراتژی های موثر در این بازی را فرا بگیرید.

 

البته ذکر این نکته بسیار مهم است که در حال حاضر، مشابه به کشورهای خارجی در ایران ریسورس های بازی هنوز وجود ندارد و یا به تعداد بسیار کم وجود دارد. بنابراین از این انتشار می توان صرفاْ به عنوان یک انتشار عمومی نام برد و نه تخصصی و منطقه ای. معمولا زمانی که یک نرم افزار یا بازی برای یک منطقه یا کشور منتشر می شود، علاوه بر درنظر گرفتن امکانات و محدودیت های مختلف موجود در آن منطقه یا کشور، ویژگی های محلی و خاص آن منطقه یا کشور نیز برای آن بازی یا نرم افزار منتشر می شود و در برخی موارد نیز حتی زبان آن منطقه یا کشور نیز در نظر گرفته می شود.

 
درخواست دمو   درخواست دمو