اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

در پی درخواست های حجیم کاربران ایرانی از مایکروسافت مبنی بر قرار دادن تقویم هجری شمسی در ویندوز، سرانجام مایکروسافت به این درخواست توجه کرده و تقویم هجری شمسی را به ویندوز 10 اضافه کرد.
 

بالاخره تقویم هجری شمسی به مایکروسافت ویندوز آمد

مایکروسافت در صفحه مربوط به صدای مشتریان خود که هم در Microsoft Insider وجود دارد و هم بصورت یک صفحه اختصاصی در وب با آدرس windows.uservoice.com قابل دسترسی است، درخواست های مشتریان را دریافت کرده و با استفاده از این درخواست ها نسبت به تهیه ابزار و راهکار برای ویندوز 10 اقدام می نماید. در راس این درخواست ها بیشترین تعداد درخواست مربوط به تاریخ هجری شمسی (جلالی) از سوی کاربران ایرانی بود که سرانجام مایکروسافت سر تسلیم فرود آورد و این درخواست کاربران ایرانی را اجابت کرد.


جهت مشاهده صفحه درخواست می توانید به این آدرس مراجعه کرده و جهت دریافت تقویم جلالی برای ویندوز 10 نیز می توانید به آدرس اختصاصی آن در سایت مایکروسافت  (لینک صفحه تقویم) مراجعه فرمائید. لازم به توضیح است که این پروژه از دو سال پیش کلید خورده بود، اما اخیراً بصورت نهایی و رسمی درآمده و با رفع بخش عدیده مشکلات بصورت فاینال در اختیار کاربران قرار گرفته است.

درخواست دمو   درخواست دمو