اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

دو ماه پیش اینستاگرام ویژگی جدیدی با نام Stories به سرویس خود اضافه کرد. حالا تعداد کاربران این بخش از مرز ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه عبور کرده است. کاربران قسمت Stories اینستاگرام قریب به دو سوم از کل کاربران سرویس اسنپ‌چت را تشکیل می‌دهند که براساس آمار اواخر سپتامبر بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد.
 

بخش سرویس Stories اینستاگرام از مرز ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه عبور کرد
با وجود اینکه این بخش از دامنه کاربران اینستاگرام بهره برده و برای جلب توجه در بهترین نقطه (بالای صفحه‌ی اپلیکیشن اینستاگرام) قرار گرفته، بازهم رسیدن به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه، بسیار جالب توجه است. گزارش مورد نظر در خصوص تعداد کاربران بخش Stories اینستاگرام توسط Buzzfeed منتشر شده که در ماه ژوئن نیز خبر از عبور تعداد کاربران فعال ماهیانه این سرویس از مرز ۵۰۰ میلیون نفر داد. Facebook Messenger دیگر سرویس ارتباطی تحت تملک فیسبوک، سال گذشته از مرز یک میلیارد کاربر فعال ماهیانه عبور کرد.

اینستاگرام یک سرویس با عمر ۶ ساله است، در حالی که پنج سال از عمر اسنپ‌چت می‌گذرد، حال آنکه استقبال از سرویس جدید اینستاگرام که تفاوت‌هایی با فضای اصلی این سرویس دارد، نشان دهنده شناسایی درست نیاز کاربران و ارائه سرویسی در جهت رفع این نیازها است. کوین سیستروم، موسس اینستاگرام در گفتگو با BuzzFeed به این نکته اشاره کرده این کمپانی پیش از این در پی پیاده‌سازی روشی بود که در آن کاربران طی فرآیند اشتراک‌گذاری تصویر خود با استفاده از یک چک‌باکس بتوانند تاریخی را برای حذف پست مورد نظر تعیین کنند.

رشد اینستاگرام و افزایش تعداد کاربران این سرویس را نمی‌توان به منزله‌ی یک فاکتور منفی برای اسنپ‌چت تلقی کرد. با وجود اینکه ایده‌ی Stories اینستاگرام برگرفته از اسنپ‌چت است، اما این ویژگی را نمی‌توان یک فاکتور کلیدی برای جدا شدن کاربران اسنپ‌چت و مهاجرت به اینستاگرام خواند.

درخواست دمو   درخواست دمو