اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

بنیاد موزیلا (Mozilla) به عنوان یکی از پیشگامان توسعه دهنده وب و تولید کننده مرورگر معروف فایرفاکس (Firefox) که همواره در پروژه های متن باز وب متمرکز بوده، در حال تحقیق جهت پیاده سازی ابزار و امکانات استفاده از محیط واقعیت مجازی (Virtual Reality) در محیط مرورگر است. در واقع این ویژگی به دارندگان ابزار واقعیت مجازی با نام Oculus Rift اجازه می دهد به راحتی از طریق مرورگر در دنیای مجازی گشت و گذار کرده و از امکانات متنوع، جذاب و دیدنی آن بهره مند شوند.
 

بنیاد موزیلا در تدارک پیاده سازی ابزار واقعیت مجازی در محیط مرورگر فایرفاکس است
به گفته جاش کارپنتر، موزیلا بیشتر به عنوان یک پیشگام در حوزه خلاقیت، نوآوری و ایده های تازه در حوزه وب شناخته می شود و برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آمده که چرا چنین مجموعه ای در این زمینه وارد کار شده و اصولا در حوزه واقعیت مجازی (Virtual Reality) قصد انجام چه نوع فعالیتی دارد ؟

پاسخ اینجاست که حضور و فعالیت در زمینه VR یک چالش بزرگ است و تیم بنیاد موزیلا نیز به دنبال چالش های بزرگ بوده و در تلاش است تا این حوزه را با همه امکانات و پتانسیل های بی نظیرش تبدیل به ابزاری کاربردی در حوزه وب نموده و به کاربران اجازه دهد تجربه متفاوت توام با لذت را از کار در محیط اینترنت داشته باشند و به نوعی زندگی را برای آنها زیباتر و جذاب تر نمایند. در حال حاضر نسخه ای از فایرفاکس ویژه ارائه خدمات و امکانات واقعیت مجازی آماده و ارائه که البته از طریق نصب افزودنی هایی صرفاً با ابزار Oculus Rift کار می کند که تیم تولید کننده این نرم افزار قصد دارد همچنان روی تکامل و پیشرفت آن وقت گذاشته و تا تکمیل آن و ارائه به بازار بصورت مداوم روی آن کار کنند.

بنیاد موزیلا در تدارک پیاده سازی ابزار واقعیت مجازی در محیط مرورگر فایرفاکس است

درخواست دمو   درخواست دمو