اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

اولین سرویس تاکسی‌های خودران که متعلق به هیچ کدام از شرکت های مطرحی که تاکنون شنیده اید نمی باشد، به تازگی در سنگاپور شروع به کار کرده و برای نخستین بار در اختیار حمل و نقل عمومی قرار گرفته است. اگر چه این فاز آزمایشی در توسعه اتومبیل های خودران بسیار مهم به شمار می‌رود، اما بصورت محدود و صرفاً آزمایشی دنبال می‌شود.

 

تاکسی های خودران شرکت NuTunomy در سنگاپور بصورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کردند

 

در حال حاضر و در این فاز از دوره آزمایشی تنها 6 اتومبیل خودران در سنگاپور شروع به‌کار کرده اند که همه آنها دارای مبدا و مقصد معینی هستند و تنها مجاز به حرکت در همان مسیر و در مساحتی معادل 6.47 کیلومتر مربع می‌باشند. برگزاری این فاز آزمایشی به این معناست که کمپانی NuTunomy، که مسئولیت توسعه تکنولوژی اتومبیل‌های خودران سنگاپور را برعهده دارد، اولین کمپانی فعال در زمینه تاکسی های خودران به شمار می رود و از این بابت از اوبر و سایر سرویس های صاحب نام پیشی گرفته است.

 

در واقع هفته گذشته بود که Uber اعلام کرد در تاریخ نامشخصی طی ماه جاری میلادی، اتومبیل های خودرانش را در دسترس مردم پیترزبورگ قرار می دهد. البته در حالی که تاکسی های Uber می توانند مسافران را در هر نقطه ای سوار کنند، NuTonomy از ساکنین محلی خواسته که پیش از ورود به فاز درخواست تاکسی، به مبدا تعیین شده مراجعه نمایند.

 

با این همه هم Uber و هم NuTonomy، تاکسی های خود را به صورت رایگان در اختیار مسافرین قرار می دهند و یک مهندس همراه با یک محقق در کنار آنها حضور خواهند داشت. لازم به ذکر است که اوایل سال جاری میلادی، یکی از نویسندگان وب سایت Recode یکی از اتومبیل های خودران سنگاپور را آزمایش کرد و گفت اگرچه خودرو به علت نامعلومی دائما توقف می کرد و مسیرهای عجیبی را انتخاب می نمود، اما توانست به سلامت مسیر را پیموده و به مقصد برسد.

درخواست دمو   درخواست دمو