اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

توئیتر در اولین کنفرانس توسعه فناوری های خود با نام Flight سرویس جدید بنام Digits را معرفی کرد که در واقع به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به نام کاربری و رمز عبور، وارد اشتراک خود در توئیتر شده و از آن استفاده نمایند. در واقع به جای استفاده از Email ID و نظایر آن، این سرویس جدید از تبادل پیامک متنی برای اعتبارسنجی استفاده کرده و کاربر پس از ورود به نرم افزار مربوطه، یک پیامک ساده متنی حاوی یک کد اعتباری دریافت کرده و از آن برای تایید خود در نرم افزار استفاده می کنند.


توئیتر سرویس جایگزین جدیدی برای نام کاربری و رمز عبور با نام Digits ارائه کرده است
تحلیلگران و محققان شبکه توئیتر بر این باورند که تعداد افرادی که از طریق تلفن های هوشمند از اینترنت و شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، بسیار بیشتر از افرادی است که علاوه بر استفاده معمولی، به ایمیل دسترسی دارند و البته افرادی که توانایی ثبت نام و تهیه ایمیل را نداشته و یا سواد استفاده از آن را ندارند نیز از جایگاه خاص خود برخوردارند. این تجربه در حال حاضر به شکل های دیگری در کشور خود ما ار طریق سرویس های نظیر وایبر (Viber) یا واتس اپ (WhatsApp) فیسبوک دیده و تجربه شده و همانطور که قابل مشاهده در سطح جامعه هست، کاربران جدید این سرویس ها و ابزار ها از کاربران جدید معروفترین شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک (Facebook) و گوگل پلاس (+G) بسیار بیشتر هستند.

در حال حاضر سرویس Twitter Digits در بیش از 216 کشور و بیش از 28 زبان ارائه شده و برای سیستم های iOS، Android و سایر پلتفرم ها موجود می باشد. در حال حاضر بسیاری از شرکت های معروف از این سرویس جدید در ابزارهای خود استفاده کرده و در حال تبدیل آن به عنوان یک امکان Native در برنامه های خود می باشند.

لازم به توضیخ است که قبلاً سرویس هایی نظیر گوگل پلاس و فیسبوک و ... امکان ورود یا اعتبارسنجی با استفاده از پیامک را در خود دیده و در مرحله اجرا نیز آن را ارائه کرده اند و این حاکی از آن است که استفاده از تلفن هوشمند اشخاص همراه با سرویس پیام کوتاه، جایگاه نسبتاً مطمئنی در بین کاربران باز کرده است.

درخواست دمو   درخواست دمو