اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شبکه اجتماعی توییتر همانند سایر شبکه های پرمخاطب اجتماعی، در حال کار بر روی قابلیتی است که به کاربران امکان می‌دهد تا برخی از کلید واژه‌های خاص را بلاک کنند و از این طریق با گفتار نامناسب، فحاشی و هتک حرمت مبارزه شود.
 

توییتر نیز همانند اینستاگرام امکان مسدود کردن کلید واژه‌های خاص را فراهم می‌کند
بر اساس اخبار مختلف منتشره در اینترنت، توییتر حدود یک سال می باشد که در حال بررسی این ابزار بوده است، ولی هنوز مشخص نیست که توییتر چه زمانی این قابلیت را در شبکه اجتماعی فعال و قابل استفاده می‌کند. این ویژگی با قابلیت جدیدی که اینستاگرام به شبکه‌اش اضافه کرده است قابل مقایسه است. با آن ویژگی هم می‌شود کاری کرد که کاربران نتوانند بعضی کلمات خاص را به عنوان کامنت پای یک عکس بنویسند.

البته فرق قابلیت توییتر با اینستاگرام در این جاست که توییتر این کلمه‌ها و عنوان‌های فیلتر شده را از معرض دید افراد حذف می‌کند. با این کار شما دیگر توییت‌هایی که حاوی برخی محتویات خاص باشند را نخواهید دید. البته سوال اینجاست که چه تعدادی از افراد واقعا و در عمل از چنین فیلترهایی استفاده می‌کنند و به عنوان نتیجه، چطور تجربه کاربری فرد پس از این اتفاق متحول می‌شود. این اقدام می‌تواند توییتر را برای افراد بیشتری قابل استفاده کند و محیط آن را به محیط با کیفیت‌‌تری بدل سازد.

در سال های اخیر شاهد افزایش بسیار زیاد کامنت‌های زشت و نامناسب در حساب‌های کاربری افراد مشهور بوده و هستیم و متاسفانه در چند مورد، این رفتار زشت و نامناسب از سوی برخی افراد خاص بنام ایرانی ها رقم خورد که علیرغم اینکه این کار از سوی همه ایرانی‌ها صورت نپذیرفته، اما تاثیر بسیار بدی برای ایرانی‌ها و همچنین صاحبان آن حساب ها برجای گذاشته که با ایجاد این قابلیت، می‌توان به حفظ ادب و نزاکت در شبکه های اجتماعی نیز امیدوارتر بود.

 
درخواست دمو   درخواست دمو