اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

در مراسم افتتاحیه فاز نخست شبکه ی ملی اطلاعات، سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، از جزئیات جدیدترین حمله DDOS به شبکه ی ارتباطی ایران خبر داد و ابعاد گسترده این حمله سایبری را تشریح کرد.

 

جزئیات تازه ترین حمله بزرگ سایبری DDOS به شبکه ارتباطی کشور اعلام شد

 

حملات DDOS یا حملات توزیع شده انقطاع سرویس (Distributed Denial of Service)، به تلاش گسترده برای خارج کردن منابع شبکه از دسترس کاربران گفته می شود که یکی از راه های معمول آن بالا بردن ساختگی و غیرواقعی حجم ترافیک نقطه هدف می باشد تا در نهایت سرور های مورد نظر از سرویس دهی به کاربران خود باز بمانند. فیروزآبادی با اعلام این خبر درباره ی جزئیات آن افزوده است: «حدود ٢ تا ٣ هفته پیش یک حمله ی DDOS به شبکه ی ایران وارد شد که در نتیجه ی فشار این حمله، ارتباط بین الملل چند سرویس دهنده ی مهم و بزرگ قطع شد».

فیروزآبادی با اشاره به تأثیر مثبت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بر افزایش امنیت شبکه در داخل کشور اظهار داشت که این حمله در نهایت با هدایت به خارج از کشور دفع شده است.

وی افزوده: «حمله ی اخیر با ظرفیت ۳۰ گیگ بر ثانیه برای از دسترس خارج کردن سرویس دهی برخی سایت های داخل کشور صورت گرفت، اما با اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت به بیرون از کشور هدایت شد. با تمهیداتی که در سوئیچ های IXP دیده شده بود، امکان جداسازی ترافیک بین الملل و داخلی فراهم شده است و در نتیجه قطع سرویس بین الملل اختلالی در سرویس های داخلی ایجاد نکرد».

 
درخواست دمو   درخواست دمو