اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

چیزی زیباتر و بهتر از این نیست که گوشی همراه خود را برداشته و سوالی از آن بپرسید و ظرف تنها چند ثانیه ناقابل ، پاسخ صحیح و مناسبی دریافت نمائید. کلیه گوشی های هوشمند مایکروسافت ، اپل و گوگل ، در حال حاضر مجهز به دستیار شخصی ( هوش مصنوعی )  هستند که اطلاعات و داده های خود را از سراسر اینترنت به دست می آورند. اما در زمان پاسخگویی به سوال ، صرفاً داشتن داده های زیاد ، اثر نداشته و می بایست با روش های خاصی ، محاسبات و داده کاوی های مبتنی بر منطق ، روی داده ها انجام گیرد تا جواب مناسب برای سوال ارائه گردد. به خصوص که هیچوقت سوال مطرح شده بصورت صد در صد قابل پیش بینی نیست و ممکن از بر اساس اقتضای زمان و نیاز های خاص ، پرسش مطرح گردد.
 

اخبار حساب رایان : در یک آزمون پایاپای Google Now با اقتدار Cortana و Siri را پشت سر گذاشت

یک آژانس تخصصی فعال در حوزه بهینه سازی داده ها و سایت ها برای جستجوگرها به نام Stone Temple ، اخیراً نتایج یک تحقیق گسترده انجام شده در این حوزه را منتشر کرده است که به واسطه نتایج اعلام شده ، دستیار شخصی گوگل با نام Google Now با فاصله بسیار زیادی نسبت به Siri آپل و Cortana مایکروسافت جلو بوده و در مقیاس بزرگی ، برتری خود را به رخ کشیده است.

هرچند این موسسه جزو موسسات رسمی و مشهور برگزار کننده این گونه مسابقات نیست و صرفاً یک شرکت خصوصی مشاور در حوزه SEO می باشد ، اما بر اساس جزئیاتی که همراه با نتایج منتشر کرده ، موضوع را نسبتاً جدی و در خور توجه بیشتری نشان داده است و توجه اغلب کارشناسان و منابع خبری را به خود جلب نموده است.

اما نکته جالب توجه تر آنکه هر سوالی که مطرح شده ( بصورت صوتی ) پس از اخذ جواب ، توسط کارشناسان ، بصورت دستی در Bing و Google نیز جستجو شده و نتایج بدست آمده از جستجوگر با پاسخ داده شده توسط هوش مصنوعی مربوطه ، مقایسه شده و در نهایت مشخص شده که نتایج جستجوگر بینگ شرکت مایکروسافت  ، واضح تر و دقیقتر از نتایج ارائه شده توسط جستجوگر گوگل بوده و معنی دقیق آن این است که مایکروسافت ظرفیت این را دارد تا با بهینه سازی هایی روی دستیار خود ( Cortana ) می تواند به سرعت ، این عقب ماندگی را جبران کرده و حتی از سایر رقبا پیش بیفتد.
 

 
درخواست دمو   درخواست دمو