اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

یکی از معتبرترین و پربازدیدترین سایت های اشتراک فایل که به البته جزو پیشگامان این عرصه نیز بود، پایان فعالیت خود را بصورت رسمی اعلام کرد. سایت rapidshare.com در صفحه اول خود تاریخ 21 مارس 2015 را به عنوان زمان خاموشی سرورهای خود اعلام کرد.
 

راپیدشیر (rapidshare) یکی از معتبرترین سرویس های اشتراک فایل پایان کار خود را اعلام کرد
راپیدشیر در سال 2002 توسط کریستین اشمید (Christian Schmid) راه اندازی گردید. در ابتدا این سایت به آدرس rapidshare.de راه اندازی شده و بصورت رایگان هم خدمات ارائه می کرد. پس از شکل گیری و کسب موفقیت اولیه، سایت rapidshare.com راه اندازی و بصورت موازی با سایت اصلی خدمات خود را ارائه کرد. در سال 2010 سایت اولیه راپیدشیر خدمات خود را متوفق و تنها از آدرس rapidshare.com اقدام به اشتراک گذاری و ارائه خدمات تجاری نمود.

این سایت را به جرات می توان یکی از بهترین و مطمئن ترین سرویس های اشتراک فایل نامید و کسانی که با آن کار کرده باشند خاطره خوبی از خدمات سایت دارند. در سال 2010 سایت راپیدشیر جزو 50 سایت برتر و پربازدیدکننده بوده و بالغ بر 10000 ترابایت فایل را میزبانی می کرد.

در همان سال به نتیجه رسیدن دادخواست علیه سایت هایی نظیر راپیدشیر و پیرو آن بسته شدن سرویس سایت معروف Mega Upload منجر شد تا این سایت و برخی دیگر از فعالیت های مشابه به آن در کسب و کار خود تجدید نظر کرده و روش خود را تغییر دهند که این تغییر بصورت ناگهانی موجب افت شدید محبوبیت و رتبه این سایت شد و در نهایت منجر به افزایش 150 درصدی هزینه ها و مهاجرت مشتریان و تعطیلی سایت شد.

لازم به توضیح است که راپیدشیر جزو آن دسته بسیار محدود از سایت هایی بود که ثابت کرد کاربران آن تنها بصورت قانونی و مجاز از خدمات اشتراک فایل استفاده می کنند و هیچ نوع استفاده مخرب یا مغایر قانون از این سرویس صورت نمی پذیرد که این موضوع در دادگاه مربوطه در کشور آلمان به اثبات رسیده و بر اساس آن هیچ گونه ممنوعیتی برای این سایت ایجاد نشد.

راپیدشیر (rapidshare) یکی از معتبرترین سرویس های اشتراک فایل پایان کار خود را اعلام کرد

 
درخواست دمو   درخواست دمو