اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته اخیر توسط انجمن ماشین های اداری آمریکا (ACM) ، زبان برنامه نویسی پایتون از محبوبیت بیشتری نسبت به زبان برنامه نویسی جاوا ، به عنوان تدریس به دانشجویان در دوره مقدماتی آشنایی با برنامه نویسی در دانشگاه های معتبر آمریکا ، برخوردار است. در این دوره های مقدماتی که هم در دانشگاه ها و هم در برخی موسسات معتبر آموزشی آمریکا صورت می پذیرد ، از یک زبان نسبتاً ساده برای آشنایی دانشجویان با دنیای برنامه نویسی استفاده می شود تا هم دانشجو به سادگی مفاهیم اصلی زبان برنامه نویسی را بفهمد و هم با استفاده از سادگی زبان ، به راحتی بتواند از آن استفاده کند. Philip Guo محقق علوم رایانه ای و مسئول آنالیز این نظرسنجی به این موضوع پی برد که 80 درصد موسسات ، مدارس و دانشگاه های مرتبط با علوم رایانه در آمریکا نیز از زبان پایتون به عنوان اولویت اصلی خود برای دوره های مقدماتی استفاده می کنند.


زبان پایتون علیرغم سادگی و امکان یادگیری آسان و سریعش ، یکی از زبان های قدرتمند است که در دنیای واقعی نیز قابل استفاده بوده و حتی بسیاری از شرکت های بزرگ با استفاده از این زبان برنامه نویسی سرویس های خود را ارائه می نمایند. گوگل نیز بخش اعظم سرویس های پربازدید و پرترافیک خود را از طریق ربان پایتون تولید و ارائه می نماید. بسیاری از شرکت های بزرگ تولید کننده موتورهای تولید بازی نیز از زبان پایتون و ابزار مکمل آن برای تولید بازی استفاده می کنند. همچنین پایتون به عنوان یکی از زبان های متن باز ، در جامعه علاقه مندان به نرم افزارهای متن باز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. پس از پایتون و جاوا ، زبان های MATLAB و ++C و C در جایگاه بعدی قرار دارند.


شاید علاقه مندان به زبان های برنامه نویسی ای مانند #C و یا سایر زبان های مایکروسافت که از تکنولوژی NET. بهره می گیرند ، تعجب کنند که چرا این زبان در بین پنج زبان اول این جدول قرار ندارد. علت قرار نداشتن آن به دلیل ناتوانی یا ضعف یا مشکل خاصی نیست ، بلکه زبان های مایکروسافت تماماً به پلتفرم ها و سیستم عامل های خود مایکروسافت متکی و وابسته است در حالی که زبان های منتخب نظرسنجی انجام شده ، بدون وابستگی به پلتفرم و سیستم عامل خاصی هستند و به راحتی روی همه سیستم عامل ها نظیر ویندوز ، لینوکس ، یونیکس و ... اجرا می شوند.

درخواست دمو   درخواست دمو