اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت سامسونگ که یکی از شرکت های بزرگ و نام آشنای عرصه فناوری اطلاعات و یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده تجهیزات ارتباطی می باشد، اخیراً ایده «اینترنت فضایی» را مطرح کرده که هدف آن، پوشش یکپارچه کرده زمین و ارائه همزمان اینترنت در همه سطح زمین می باشد. در این ایده، این شرکت بزرگ کره ای دنیای تکنولوژی، برای تبادل یک زتابایت (معادل یک میلیارد ترابایت) در ماه در سطح این شبکه برنامه ریزی و پیش بینی کرده است.
 

سامسونگ هم به جمع گوگل و فیسبوک برای ارائه راهکار توسعه دسترسی به اینترنت پر سرعت در سطح جهانی پیوست
مدیر تحقیق و توسعه شرکت سامسونگ، که برای اولین بار این طرح را ارائه کرده است معتقد است که ترافیک زتابایتی پیش بینی شده توسط وی، با توجه به علاقه شدید کاربران برای چت و مشاهده ویدئو در حال حرکت و توسعه روز افزون ابزار های اجتماعی، به زودی محقق می شود و تا سال 2028 از این پیش بینی نیز فراتر خواهد رفت.

همچنین ایشان از برخی ویژگی های بی نظیر این روش نامه برده که از بین آنها می توان به راه اندازی آسان و سریع، توسعه و ارتقاء راحت، افزایش ظرفیت سریع، نیاز به حداقل انرژی، عدم اشغال فضا روی زمین، پوشش مناطق پر ارتفاع و کم ارتفاع، پوشش بستر تلفن و موبایل و همچنین تامین انرژی از طریف انرژی پاک خورشیدی اشاره کرد که تنها همین ویژگی ها به راحتی نظر هر خواننده ای را جلب می نمایند.

روش انجام این کار به این صورت است که 4600 ماهواره کوچک سراسر سطح کره را پوشش داده و ضمن تبادل داده با یکدیگر، یک شبکه یکپارچه فرستنده و گیرنده برای ارائه اینترنت به نزدیک به 5 میلیارد کاربر را تشکیل می دهند.

البته در کنار این تحقیق، مسئله ارائه نسل 5G اینترنت نیز اشاره شده است که به با توجه به روش کار این نسل از اینترنت، ممکن است طرح پیشنهادی با استقبال زیادی مواجه نشود. البته همچنان پوشش صد در صدی منطقه هدف برای ارائه اینترنت، نقطه قوتی است که هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد و همین یک ویژگی طرح را برای سرمایه گذاران جذاب تر می نماید.

 

سامسونگ هم به جمع گوگل و فیسبوک برای ارائه راهکار توسعه دسترسی به اینترنت پر سرعت در سطح جهانی پیوست

درخواست دمو   درخواست دمو