اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

اخیراً اخباری در سطح وب منتشر شده که خبر از ارائه یک سیستم عامل جدید بنام اندرومدا (Andromeda) توسط گوگل دارد و عنوان شده که این سیستم عامل قرار است روی انواع گوشی‌های هوشمند و کامپیوترها اعم از خانگی و همراه نصب شود. حتی به نظر می‌رسد که گوگل نسخه پیش نمایش این سیستم عامل را در اواخر مهر ماه یا اوایل آبان ماه منتشر می‌کند.
 

سیستم عامل جدید اندرومدا با ترکیب دو سیستم عامل کروم و اندروید توسط گوگل بزودی عرضه خواهد شد
شرکت گوگل قصد دارد در تاریخ ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۵ (۴ اکتبر ۲۰۱۶) کنفرانسی برگزار کند که در آن گوشی‌های Pixel و Pixel XL معرفی می‌شوند. اما به نظر می‌رسد که گوگل یک خبر مهمتر را هم در این کنفرانس اعلام می‌کند و آن هم ترکیب دو سیستم عامل اندروید و کروم و معرفی سیستم عامل جدید اندرومداست.

یکی از مدیران ارشد اندروید هم در توییتر گفته: «هشت سال پیش بود که سیستم عامل اندروید را معرفی کردیم و اکنون که می‌خواهم در ۱۳ مهر ماه صحبت کنم، حس هشت سال پیش را دارم.» این توییت مدیر ارشد اندروید هم باعث شده که اعتبار خبر اعلام شده بیشتر شود. شرکت گوگل همین چند وقت پیش امکان نصب برنامه‌های اندروید روی سیستم عامل کروم را به وجود آورده بود و تا چند وقت دیگر رسما این دو سیستم عامل را با هم ترکیب می‌کند و فصل جدیدی در دنیای سیستم‌های عامل موبایلی و کامپیوتر به وجود می‌آورد.

در همایشی که گوگل ۱۳ مهرماه قرار است برگزار کند ظاهراً از یک کامپیوتر قابل حمل از سری Pixel نیز رونمایی خواهد شد. ظاهراْ قرار است این کامپیوتر رقیبی برای Surface Book های شرکت مایکروسافت و Mac Book Pro های اپل باشد.

 

 
درخواست دمو   درخواست دمو