اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

یخچال های مجهز به اپلیکیشن های داخلی و متصل به اینترنت، وسیله جدیدی محسوب نمی شوند، اما هنوز به ابزاری پرطرفدار و کاربردی در منازل مردم دنیا تبدیل نشده اند. سامسونگ چندی پیش از یخچال بزرگ مجهز به نمایشگر 21.5 اینچی لمسی رونمایی کرد، که آن را Family Hub نام نهاده بود. حال شرکت LG نیز در این رقابت عقب نمانده و محصولی رقابتی را در نمایشگاه IFA 2016 در برلین معرفی نموده.
 

شرکت ال جی یخچال هوشمند مجهز به ویندوز 10 معرفی کرد
زمانی که درب های این یخچال را باز کنیم، نکته خاصی در مورد آن به چشم نمی خورد و شبیه به دیگر محصولات چند درب موجود در بازار می شود، اما وقتی درب آن را می بندیم، شاهد نمایشگری 21.5 اینچی و شفاف خواهیم بود که به ویندوز 10 مجهز شده.

با مشاهده ویژگی های این یخچال هوشمند باید اذعان کرد که LG در اینجا از سامسونگ سبقت گرفته. این نمایشگر با ضربه دست به حالت شفاف در می آید و می توانید محتوای یخچال را مشاهده کنید، بدون اینکه نیازی به گشودن درب آن باشد. همچنین در حالت عادی می توانید از محیط ویندوز 10 به طور کامل بهره گیرید.

در منوی استارت ویندوز این یخچال، اپلیکیشن های مخصوص LG نصب شده اند که از طریق آنها می توانید آیکن های خاصی را روی غذاهای خاص قرار دهید، مثلاً به اهالی خانه یادآوری کنید که بقیه لازانیا نهایتاً باید تا آخر شب خورده شود، یا به برادرتان هشدار دهید که دست به کیکتان نزند، وگرنه کتک خواهد خورد.

البته همچون دیگر ابزارهای ویندوزی، در اینجا نیز به تمامی اپلیکیشن های ویندوز 10 دسترسی دارید و می توانید با مرورگر Edge به گشت و گذار در اینترنت بپردازید، البته اگر ایستادن جلوی یخچال و مطالعه اخبار برایتان چندان عجیب نباشد.

همچنین می توانید با استفاده از سرویس Groove Music اقدام به پخش موسیقی نمایید تا حوصله تان هنگام آشپزی یا ظرف شستن، سر نرود. مهم ترین نکته اینکه ویندوز یخچال ال جی از دستیار صوتی کورتانا نیز پیشتیبانی می کند.

 
درخواست دمو   درخواست دمو