اخبار و مقالات

تازه های فناوری و مقالات تخصصی حساب رایان

شرکت اپل که مدتی است بصورت تخصصی روی زمینه یادگیری ماشینی تمرکز کرده و استارتاپ‌های متعددی را برای توسعه این حوزه خریداری کرده است، استارتاپ Turi را خریداری می کند.

 

شرکت Apple استارتاپ Turi‌ را خریداری می کند

 

هنوز بصورت دقیق مشخص نیست که برنامه اپل چیست و چه نقش هایی در سر دارد. ممکن است فناوری توسعه یافته از سوی Turi را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده و یا در نهایت آن را با سایر سرویس‌های خود ادغام نماید. اپل می خواهد با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، سرویس ها، اپلیکیشن‌ها و محصولاتی هوشمندتر را در اختیار توسعه دهندگان و البته کاربران نهایی قرار دهد. در چند سال اخیر تقریباْ همه شرکت های بزرگ فعال در حوزه فناوری های نوین، در این مسیر گام برداشته و تا کنون تصور می شد که اپل، از شرکت هایی نظیر گوگل، مایکروسافت و حتی فیسبوک تا حدی جا مانده باشد.

 

هنوز جزئیات دقیق این معامله مشخص نیست و حتی ارزش خرید Turi نیز از سوی Apple اعلام نشده. اما برخی خبرگزاری‌ها و وبلاگ‌های خبری از ارزش ۲۰۰ میلیون دلاری این معامله خبر داده اند. اپل در ماه های اخیر سرویس‌ها و استارتاپ‌های فعال دیگری را نیز در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی خریداری کرده است که برخی از معروف‌ترین آنها عبارتند از: VocalIQ ،Emotient و Perceptio.

 

کمپانی Perceptio یکی از شرکت‌هایی است که علاوه بر یادگیری ماشینی، در زمینه ادراک و شناسایی تصاویر نیز روی هوش مصنوعی کار کرده و در صورتیکه اپل موفق شود سرویس شناسایی و ادراک تصاویر را به تکامل برساند، شاهد ارائه سرویس های بی نظیری از سوی Apple خواهیم بود.

 
درخواست دمو   درخواست دمو